Інформаційна година "Золотий Лев" в бібліотеці с. Рівне

Дата: 09.12.2019 12:48

08.12.2019  в бібліотеці с. Рівне було проведено інформаційну годину до 135 - річниці від дня народження Юліана Опільського Українського письменника.

Юліан Опільський - псевдонім західноукраїнського письменника Юрія Львовича Рудницького (1884 - 1937). Основна тематика його творчості - історична. Перший твір письменника " Іду на вас" надруковано в 1918 році. Автор звернувся в ньому до епохи Київської Русі до часів держави, що зачинала історію трьох братніх народів: росіян, українців, білорусів, - і обрав сюжетом останній похід князя Святослава та його загибель. У книжку вміщено також повісті "Ідоли падуть" - про часи князя Володимира й запровадження християнства на Русі та " Золотий Лев" - про княжіння Данила Галицького. Твори приваблюють яскравими й динамічними сценами побуту, колоритними картинами раннього середньовіччя, задушевно - ліричними інтонаціями в описі інтимних почуттів героїв. Та основне в повістях - осудження війн і загарбництва, інтерес до життя народу.