Законодавчі документи
Прийнято Закон "Про повну загальну середню освіту"
Цей Закон визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти.
Згідно із Законом, основними завданнями законодавства України про загальну середню освіту є:
- регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі реалізації права особи на повну загальну середню освіту;
- забезпечення права особи на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;
- забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти;
- забезпечення обов’язковості здобуття громадянами України повної загальної середньої освіти;
- забезпечення якості повної загальної середньої освіти та якості освітньої діяльності;
- визначення структури та змісту повної загальної середньої освіти;
- визначення органів управління у сфері загальної середньої освіти та їх повноважень;
- визначення прав та обов’язків учасників освітнього процесу;
- встановлення відповідальності за порушення законодавства України про загальну середню освіту.
Закон визначає систему загальної середньої освіти, яка складається зі змісту повної загальної середньої освіти на кожному її рівні, мережі закладів освіти, учасників освітнього процесу, кадрового, фінансового, науково-методичного, ресурсного та нормативного-правового забезпечення освітньої та управлінської діяльності у сфері загальної середньої освіти.
Законом встановлено, що система загальної середньої освіти функціонує з метою забезпечення: всебічного розвитку, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, власної країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству; формування в учнів компетентностей, визначених Законом України “Про освіту” та державними стандартами.
Державна політика та освітня діяльність у сфері загальної середньої освіти ґрунтуються на засадах та принципах, визначених Законом України “Про освіту”.
Законом передбачено, що повна загальна середня освіта здобувається на таких рівнях:
- початкова освіта - перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти;
- базова середня освіта - другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти;
- профільна середня освіта - третій рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом профільної середньої освіти.
Згідно із Законом, повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами (на рівнях базової та профільної середньої освіти). Профільна середня освіта професійного спрямування може здобуватися за дуальною формою здобуття освіти.
Законом встановлено право на здобуття повної загальної середньої освіти.
В Україні створюються рівні умови для здобуття повної загальної середньої освіти. Кожному забезпечується доступність та якість повної загальної середньої освіти. Закон прийнято з техніко-юридичними правками.
Проект Закону зареєстровано за №0901.