Важлива інформація

Дата: 31.08.2020 10:29

У найближчий час Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільськогогосподарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевогосамоврядування«Всеукраїнськаасоціаціягромад»,запідтримкипрограмиСвітовогоБанкутаЄС«ПідтримкапрозорогоуправлінняземельнимиресурсамивУкраїні»,розпочинає2-ийетап пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарськихтоваровиробників«Державнийаграрнийреєстр»(надаліДАР).Нагадуємо, що протягом лютого поточного року завершився 1-ий етап стосовновпровадження ДАР на території пілотних областей, зокрема Львівської, який дозволивпідвищитизацікавленістьаграріївуреєстраціївДАР,атакожпровеститестуванняфункціїсамогореєстру.ВжезаразпослугамиДАРможутьскористатисявсівиробникисільськогосподарськоїпродукціїнезалежновідформигосподарювання.Умайбутньомузареєстрованікористувачіотримають можливість подавати онлайн заявки на участь у державних та регіональнихпрограмахдержавноїпідтримкисільськогогосподарства.Окрім цього, участь в пілотному проєкті дозволить власникам земельних ділянокперевіритикоректністьданихназемлю,виявитипомилкивреєстрахіподатизаявкинаїхвиправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, та занеобхідностізареєструватитакіправа.Реалізаціядругоїхвилі2-гоетапупілотноговпровадженняДАР,щорозпочнеться 16 вересня 2020 рокутабудетривати 4 тижні,відбудеться,зокрема,натериторіїГрабовецької(Стрийськийр-н)таГніздичівської(Жидачівськийр-н)об’єднанихтериторіальнихгромад,депрацівникизгаданихОТГстанутьоператорамиДАРіконсультуватимутьаграріївзпитаньроботи реєстру та допомагатимуть вносити відомості про себе безпосередньо до самогореєстру.Однак в цілому ж, зареєструватися у ДАР онлайн вже зараз може будь-якийукраїнський аграрій самостійно за посиланнямhttps://www.ar.gov.ua/ (покрокова відео-інструкціяhttps://www.ar.gov.ua/using).Зоглядунавказане,просимовищенаведеневзятидоувагитавраховувативроботі,атакожпоширитиінформаціющодоможливостіреєстраціївДАРіпропілотневпровадженнязокрема серед сільгосптоваровиробників, що провадять діяльність на території ОТГ, тарозміститиінформаціюнаофіційномусайтігромади.У разі виникнення додаткових запитань можна звертатися до департаментуагропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації за телефоном(032)255-50-62чи на електронну скриньку apr@loda.gov.ua.