Поетичний калейдоскоп до 150 річчя від дня народження Лесі Українки в Меденицькій центральній бібліотеці

Дата: 25.02.2021 16:30

Леся Українка (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач-Квітка, народилася 25 лютого 1871року у місті Новоград-Волинський-українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Співзасновник літературного гуртка"Плеяда". В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Писала в жанрах поезії лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики(220 народних мелодій записано зїї голосу) і брала активну участь в українському національному та жіночому русі.
Відома завдяки своїм збірка поезій "На крилах пісень" (1893),"Думи і мрії" (1899),"Відгуки"(1902),поем"Давня казка" (1893),"Одне слово", (1903),драм"Бояриня",(1913),,"Кассандра"(1903-1907), "В катакомбах" (1905),"Лісова пісня" (1911) та ін.
В Меденицькій центральній бібліотеці (до 150 річчя від дня народження Лесі Українки) був проведений поетичний калейдоскоп" Стояла я і слухала весну".