У Меденицькій територіальній громаді пройшли заходи, присвячені пам'яті Тараса Шевченка

Дата: 10.03.2021 15:06

У 2021 році Україна відзначає 207-му річницю з дня народження великого українського поета,  письменника, художника та громадського діяча Тараса Шевченка. Його ім’я невіддільно пов’язане з Україною, адже Кобзар – ніби уособлення всієї суті українського народу, його боротьби за своє життя і волю, символ незламності духу, приклад того, що можливо звільнитися з-під гніту в найскладніших умовах. Щороку в Україні відзначають "Шевченківські дні" 9 і 10 березня – роковини народження і смерті Тараса Шевченка.

З метою вшанування пам’яті видатного сина українського народу, в Меденицькій громаді відбулася низка заходів:

• Народний дім с.Ролів – літературно музична композиція «Шевченко наш він для усіх століть»;
  • У с. Летня – літературно мистецький захід «Живе і вічне слово Кобзаря»;
  • Народний дім с.Літиня –відбулося вшанування Великого Кобзаря українського народу; Розпочалося дійство  із панахиди біля пам’ятника поета, продовжили відзначення літературною годиною 2Поговоримо , Тарасе, крізь віки…»;
  • У с.Верхній Дорожів відбулося урочисте віче до роковин Т.Шевченка;
  • В бібліотеці с.Рівне проведена літературна година «На вічному шляху до Кобзаря».

«Виховання підростаючого покоління на творах Кобзаря і прикладі його сподвижницького життя – важлива передумова становлення сильної, волелюбної української нації. Сьогодні Україна, як ніколи, потребує того, до чого закликав Тарас – «єднаймося, брати мої».

Нехай велетень духу Шевченко та його могутній творчий спадок допоможуть усім нам об’єднатися заради миру і спокою в нашій країні, доброго майбутнього наших дітей. Зробімо Україну такою, якою її хотів бачити Тарас Шевченко – незалежною, мирною та вільною від будь-якого гніту».

Нехай Кобзар залишається і надалі прикладом для наслідування та гордості для всіх щирих українців, надихає, спрямовує та вчить.