Меденицька селищна рада
Львівська область, Дрогобицький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги страхувальників (роботодавців)! Вимоги безпеки під час роботи з отрутохімікатами

Дата: 26.05.2021 14:41
Кількість переглядів: 390

У кожному господарстві на сьогоднішній день використовуються і зберігаються отрутохімікати. До роботи з отрутохімікатами роботодавець зобов’язаний залучати тільки працівників, які пройшли медичні огляди.
Так, працівники, направлені на роботу з отрутохімікатами, повинні проходити обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди.

Періодичні медогляди проводяться для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці. Періодичність та глибина цих медоглядів передбачена Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246.

 

До роботи з отрутохімікатами не допускаються підлітки, молодші 18 років, а також вагітні жінки та матері, які годують, особи, що мають інші протипоказання. Якщо працівникам пропонується новий вид робіт з отрутохімікатами, із ними в обов’язковому порядку проводиться цільовий інструктаж з охорони праці та техніки безпеки.

 

Працюючі з отрутохімікатами мають забезпечуватись спецодягом із щільної пилонепроникної тканини (комбінезони/халати), спецвзуттям (гумові чоботи/черевики/калоші), респіраторами, протигазами, захисними окулярами, рукавицями тощо. Працівників без спецодягу, спецвзуття та захисних пристосувань допускати до роботи з отрутохімікатами не дозволяється.

Їжу необхідно приймати в спеціально відведеному місці, віддаленому не менше, ніж на 100 метрів від проведення робіт.

Після закінчення роботи з отрутохімікатами працюючий повинен зняти спецодяг, ретельно очистити його від пилу та залишити в шафі, встановленій у спеціальному приміщенні, ізольованому від місця зберігання отрутохімікатів.

Не дозволяється зберігання спецодягу вдома та у приміщеннях, не передбачених для цієї мети.

Час роботи з отрутохімікатами не повинен перевищувати 6 годин, а при застосуванні сильнодіючих препаратів ртуті, миш’яку, нікотину та інших сильнодіючих – 4 години.

У господарствах, де виконуються роботи з отрутохімікатами, повинні бути інструкції, плакати та пам’ятка про запобіжні заходи при застосуванні отрутохімікатів, а також правила надання першої допомоги. Отрутохімікати повинні зберігатися тільки у спеціально призначених для цього окремих приміщеннях-складах, які необхідно розташовувати в сухому місці на відстані не менше 200 м від житлових і громадських будинків.

 

Приміщення складу повинне бути сухим, просторим і світлим, а стіни – щільними без щілин. Підлоги необхідно робити асфальтовані або цементні. Устрій дерев’яних підлог не допускається. На дверях приміщення  повинні бути відповідні попереджувальні  знаки «Обережно. Отруйні речовини».

Видача отрутохімікатів зі складу може проводитися тільки за письмовим дозволом роботодавця чи відповідального і тільки тій особі, яка відповідає за проведення робіт з отрутохімікатами.

Після закінчення робочого дня невикористані отрутохімікати повинні здаватися на склад, де їх необхідно зберігати в щільно закритій тарі. Отрутохімікати перевозять тільки в щільній, добре закритій тарі (дерев’яних або металевих бочках, ящиках, банках, у щільних полотняних або паперових мішках, скляному або глиняному посуді тощо), що не допускає розпилювання, розтрушування сухих, або розливу рідких отрут. Не дозволяється перевозити разом з отрутохімікатами харчові продукти, товари та інші предмети.

Транспорт, призначений для перевезення харчових продуктів і пасажирів, не може бути використаний для перевезення отрутохімікатів.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

Після закінчення перевезення отрутохімікатів транспортний засіб повинен бути ретельно очищений та вимитий, після цього допускається до подальшої експлуатації.

 

Чітке дотримання вимог правил техніки безпеки та охорони праці при роботі з отрутохімікатами допоможе зберегти життя та здоров’я працівників.

 

Перша допомога при отруєнні.

У місцях роботи з отрутохімікатами повинна бути аптечка першої допомоги з набором необхідних медикаментів.

До приїзду лікаря необхідно надати потерпілому першу невідкладну допомогу, спрямовану на припинення надходження отрути в організм. Якщо отрутохімікати проникнули через дихальні шляхи, людину, яка постраждала, виводять або виносять із небезпечної зони на свіже повітря; якщо через шкіру – препарат змивають струменем води (краще з милом) або знімають шматком тканини і потім обмивають холодною водою або слаболужним розчином. У випадку попадання отрути в очі їх неодноразово промивають водою.

У тих випадках, коли отрутохімікати проникнули в шлунково-кишковий тракт, потерпілому дають випити декілька стаканів води або слабкого розчину марганцевокислого калію (рожевого кольору) і викликають блювоту, повторюючи процедуру кілька разів.

Не можна викликати блювоту у хворого в несвідомому стані і при судомах. Після блювоти дають половину склянки води та активоване вугілля.

 

При слабкому диханні до носа постраждалого обережно підносять ватку, змочену розчином аміаку (нашатирного спирту), а у випадку припинення дихання негайно проводять штучне дихання. Перед цим виносять постраждалого на свіже повітря, розстібають одяг, очищають порожнину роту від слизу.

При судомах необхідно забезпечити постраждалому повний спокій (виключити всі можливі подразники).

У випадку проковтування подразних речовин, наприклад формаліну, дають випити засіб для обволікання (крохмальний слиз або кисіль) при цьому не можна вживати молоко, жири, алкогольні напої.

В усіх випадках отруєння отрутохімікатами необхідно якнайшвидше викликати медичного працівника і за необхідності відправити постраждалого в лікувальний заклад.

Детальніші консультації можна отримати у страхового експерта з охорони праці Дрогобицького відділення УВД ФССУ у Львівській області за телефоном: (0244) 2-40-79.

Адреса електронної скриньки Дрогобицького відділення: drog.lv@fssu.gov.ua

Відправлення повідомлення про прийняття на роботу поштою: думки розділились  | «Дебет-Кредит» - Бухгалтерські новини


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь