Пам’ятаємо і шануємо І.Я. Франка!

Дата: 28.05.2021 11:50

28 травня 105 роковини смерті Івана Франка. В цей день ми вшановуємо пам’ять видатного поета, прозаїка, драматурга, літературного критика, публіциста, перекладача, науковця, політичного діяча. Доктор філософії, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний доктор Харківського Університету.

Народився Іван Франко в с. Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області в родині селянина-коваля. Він відзначався колосальною працездатністю. За 40 років активного творчого життя кожних два дні виходив новий твір письменника ( вірш, новела, повість, роман, монографія ). Він писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами . Також він співзасновник  першої української партії – Русько-Українська радикальна партія. Досліджував Святе Письмо, мав приязні стосунки  з митрополитом Андреєм Шептицьким. Його переклад біблійної Книги Буття досі залишається найбільш точним перекладом  Біблії українською мовою.

Помер 28 травня 1916 року.

Шануймо і бережімо своє рідне!

Іван Франко (1856-1916) біографія, творчість