Зелені свята - мозаїка народних звичаїв

Дата: 19.06.2021 20:38

Звичаї та традиції, пов'язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Вшановування свого родоводу та турбота про збереження народних традицій вирізняє українців з-поміж інших націй.

Одним з улюблених свят українського народу, яке припадає на літо є Зелені свята (Трійця). Воно має церковну назву П'ятидесятниця, оскільки це п'ятдесятий день після Великодня. За церковними канонами це свято вшановує Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа. У народі ж воно було святом розквіту природи і символізувало початок літа.

З нагоди цього свята, у бібліотеці-філії с. Дорожів відбувся огляд та обговорення книжкової викладки "Зелені свята: мозаїка народних звичаїв". Читачі мали змогу ознайомитися з історією і традиціями святкування Зелених свят: витоками, звичаями та обрядами святкування у різних регіонах, символікою, повір'ям та атрибутикою.