Додаток 5 до рішення сесії Меденицької селищної ради "Про місцеві податки і збори" № 715 від 14.07.2021 року
Додаток 5
до рішення позачергової дев’ятої сесії восьмого скликання Меденицької селищної ради
від 14 липня 2021р № 715
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК СПРАВЛЯННЯ МІСЦЕВИХ ПОДАТКІВ
Це Положення розроблене відповідно до вимог Податкового Кодексу України
з метою забезпечення надходжень місцевих податків до селищного бюджету .
I.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Місцеві податки запроваджуються рішенням селищної ради на території Меденицької селищної ради.
2. До місцевих податків належить :
1. Податок на майно:
1.1. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
1.2. плата за землю.
1.3 транспортний податок
2. Єдиний податок.
II. ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ТА СПРАВЛЯННЯ МІСЦЕВИХ ПОДАТКІВ .
1. ПОДАТОК НА МАЙНО
1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Платники податку:
фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єкт оподаткування: об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
База оподаткування: загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв.метрів:
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв.метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку картири/квартир та житлового будинку/будинків, в тому числі їх часток), - на 180 кв.метрів.
Ставка податку: для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюється за рішенням селищної ради у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Податковий період: базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Порядок обчислення суми податку: обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової та нежитлової нерухомості проводиться у відповідності до чинного законодавства та вимог Податкового кодексу України
Порядок сплати податку: податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до селищного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Строки сплати податку: податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
1.2. Плата за землю
1.2.1. Земельний податок
Платникиподатку:
-власники земельнихділянок, земельнихчасток (паїв);
-землекористувачі.
Об'єктоподаткування:
-земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
-земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Базаоподаткування :
- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України площа земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких не проведено;
Ставка податку:
- у розмірі не більше 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, для сільгоспугідь не менше 0,3% та не більше 1% від нормативної грошової оцінки.
- у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).
Податковий період: базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік.
Порядок обчислення: підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру у відповідності до чинного законодавства та вимог Податкового кодексу України.
Строк сплати: у відповідності до чинного законодавства та вимог Податкового кодексу України за місцезнаходженням земельної ділянки .
1.2.2. Орендна плата
Платник:орендар земельної ділянки.
Об'єкт оподаткування:земельна ділянка, надана в оренду.
Розмір орендної плати:річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
Податковий період: базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік.
Порядок обчислення: підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Строк сплати: у відповідності до чинного законодавства та вимог Податкового кодексу України за місцезнаходженням земельної ділянки .
1.3 Транспортний податок
Платники податку
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.
Об’єкт оподаткування
Об’єктом оподаткування: є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
База оподаткування
Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 Податкового кодексу України
.
Ставка податку
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2. Податкового кодексу України.
Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Порядок обчислення та сплати податку
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
2.ЄДИНИЙ ПОДАТОК
Платники:
- перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень або інший обсяг доходу, встановлений законодавчо. Законом України від 20.03.2020р N 540-IX збільшено граничний обсяг доходу до 1 млн.грн ;
- друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню,
виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень або інший обсяг доходу, встановлений законодавчо. Законом України від 20.03.2020р N 540-IX збільшено граничний обсяг доходу до 5 млн.грн ;
Об’єкт оподаткування: вид підприємницької діяльності.
База оподаткування: підприємницька діяльність, дохід
Ставки єдиного податку: ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року .
- для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотківрозмірупрожиткового мінімуму(працездатної особи);
- для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати .
Податковий (звітний) період: календарний рік.
Порядок нарахування та строки сплати: нарахування та сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) у відповідності до чинного законодавства та вимог Податкового кодексу України.
Секретар селищної ради Л.Кішко