ПРОЕКТ РІШЕННЯ Про фонд охорони навколишнього природнього середовища Меденицької селищної ради

Дата: 18.08.2021 18:02

МЕДЕНИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ДРОГОБИЦЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХІ сесія восьмого скликання

від____ _________ 2021 року № _____

Про фонд охорони навколишнього

природнього середовища Меденицької

селищної ради

З метою поліпшення фінансування природоохоронних заходів, сприяння впровадженню економічного механізму забезпечення охорони навколишнього природного середовища, необхідності чіткого визначення порядку формування та використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища, відповідно до статей 240, 242 та 250 Податкового кодексу України, статей 15, 41, 46 та 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», керуючись пунктом 25 частини першої статті 26, статті 68 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та висновків постійної комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування територій, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою, заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення селищна рада ВИРІШИЛА:

1. Створити фонд охорони навколишнього природнього середовища Меденицької селищної ради.

2. Затвердити Положення про фонд охорони навколишнього природнього середовища Меденицької селищної ради.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію комісію з питань земельних відносин, природокористування, планування територій, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою (П. Петришина).

Селищний голова Михайло ЖИВЧИН

рішенням ХІ сесії восьмого

скликання селищної ради

від_____________№_____

про фонд охорони навколишнього природнього середовища

Меденицької селищної ради

1. Загальні положення.

1.1. Фонд охорони навколишнього природного середовища Меденицької селищної ради (далі – Фонд) утворюється відповідно до вимог Бюджетного та Податкового кодексів України, законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» (із змінами), з метою концентрації коштів для фінансування природоохоронних заходів і є складовою частиною бюджету Меденицької селищної ради.

1.2. Фонд створено з метою цільового та раціонального використання коштів на фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, у тому числі наукових досліджень із цих питань, а також заходів, спрямованих на зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища та його впливу на здоров’я населення.

1.3. Порядок формування та використання Фонду визначається цим Положенням.

1.4. Положення про Фонд затверджується рішенням селищної ради.

2. Формування Фонду.

2.1. Фонд формується у складі спеціального фонду бюджету Меденицької селищної ради за рахунок надходжень до бюджету:

- частини екологічного податку згідно із законом;

- частини грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством;

- цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян;

- інших надходжень, не заборонених законодавством.

2.2. Контроль за надходженнями до Фонду здійснюється контролюючими органами згідно з чинним законодавством.

3. Використання коштів Фонду.

3.1. Кошти Фонду спрямовуються на фінансування природоохоронних заходів, що відповідають основним пріоритетним напрямам державної політики в галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів і гарантування екологічної безпеки, зменшення та усунення забруднення навколишнього природного середовища, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1147 «Про затвердження переліків видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» (із змінами).

3.2. Головним розпорядником коштів Фонду є Меденицька селищна рада. Перелік запланованих природоохоронних заходів та витрат коштів Фонду в обсязі прогнозних надходжень бюджетного періоду визначається цільовими програмами. Програми розглядається постійною депутатською комісією.

3.3. Протягом терміну дії Програми до неї можуть вноситись зміни та доповнення.

3.4. Кошти Фонду використовуються виключно за цільовим призначенням.

3.5. Залишок коштів Фонду станом на 1 січня поточного року, а також понадпланові надходження до Фонду використовуються після внесення відповідних змін до рішень Меденицької селищної ради.

4. Контроль за цільовим використанням коштів Фонду і звітність про виконання природоохоронних заходів.

4.1. Контроль за цільовим використанням коштів Фонду здійснюють в межах своєї компетенції головний розпорядник коштів – Меденицька селищна рада та постійна депутатська комісія.

4.2. Відповідальність за нецільове використання коштів Фонду несуть головний розпорядник та підприємства, організації, установи – одержувачі цих коштів в особі керівників юридичних осіб.

4.3. Виконавці природоохоронних заходів, які діють відповідно до укладених договорів, зобов’язані надавати головному розпоряднику коштів всю необхідну фінансову та іншу документацію для здійснення контролю за цільовим використання коштів Фонду.

Секретар селищної ради Л. Кішко

Завізували:

Секретар селищної ради Л. Кішко

Перший заступник селищного голови М. Новаковська

Начальник управління фінансів В. Перхун

Завідувача юридичного сектору

Начальник загального відділу В. Скоропад

Б. Жовнірчик

Начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення

А. Ванівський