Про добровільне одноразове декларування йшлося на зустрічі в студії Дрогобицького радіо «Франкова земля»

Дата: 26.08.2021 12:18

Про основні аспекти в застосуванні норм одноразового (спеціального) добровільного декларування розповів заступник начальника Дрогобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Володимир Мелех в студії Дрогобицького радіо «Франкова земля».

Ведучий радіостанції задавав найбільш поширені та актуальні питання, які цікавили мешканців Дрогобицького регіону. Слухачі мали змогу дізнатись про порядок подання одноразової добровільної декларації,  протягом якого періоду необхідно декларувати активи, осіб, які можуть скористатись правом декларування, термінів подання та ставок збору, можливостей подання та перевірки за допомогою сервісу «Електронний кабінет».

Нижче наводимо найцікавішу підбірку запитань-відповідей на дану тематику.

Які строки для подання спеціальної декларації?

Строк для подання спеціальної декларації щодо «амністованих» доходів складає один рік — з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Які активи можна задекларувати?

Амністія поширюється на всі активи, набуті фізичною особою за рахунок доходів, отриманих до 1 січня 2021, і з яких досі не були сплачені податки . «Амністувати» можна гроші на рахунках в українських та іноземних банках, рухоме та нерухоме майно, акції та частки у капіталі компаній та інші активи. Не можуть бути задекларовані та «амністовані» активи, отримані внаслідок вчинення кримінальних правопорушень.

Що гарантує Закон?

Щодо «амністованих» доходів (звісно в разі їх належного декларування та сплати спеціального збору) Закон передбачає звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.

Дрогобицький сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління