Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання.

Дата: 03.11.2021 11:15

Кожна дитина в нашiй країнi має право на безтурботне, щасливе дитинство. Всi хлопчики та дiвчатка мають право виховуватися в повноцінній родині, ходити до школи, вiдвiдувати рiзнi гуртки, займатися улюбленими справами. У кожної дитини повинно бути все необхiдне для її повноцiнного та гармонiйного розвитку.

Держава турбується про захист прав дітей. Якщо у родині не створені умови для повноцінного розвитку дитини, держава передбачає інші форми сімейного виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї.

«Центр надання соціальних послуг  Меденицької селищної ради» інформує про одну з форм сімейного виховання — патронатна  сім’я. Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав  дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Обов’язки патронатного вихователя:

1. забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
  2. створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  3. співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;
  4. забезпечити надання чи доступ  до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
  5. сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Хто може бути влаштований в патронатну сім'ю?

Покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісти; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їхній сім'ї. Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім'ї.

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя

Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За патронат нараховуються соціальні виплати відповідно до законодавства.

За детальнішою інформацією можна звертатися за тел. 098-857-34-56