До уваги платників податків ІІ групи спрощеної системи оподаткування!

Дата: 04.11.2021 10:24

Дрогобицький сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що підпунктом 2  пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України визначено умови, за яких платник податків може застосовувати другу групу єдиного податку, а саме:

-   обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

-   фізичні особи – підприємці мають право надавати послуги, у тому числі побутові, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства;

-   не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб.

Відповідно до  підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України платник єдиного податку другої групи зобов’язан перейти на сплату інших податків і зборів у разі здійснення діяльності, яка не передбачена у підпункті 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу відповідно, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалась така діяльність.

Найпоширенішим порушенням серед платників єдиного податку другої групи є саме надання послуг (виконання робіт) замовникам (підприємствам, організаціями), які не являються платниками єдиного податку.

При укладанні договорів з контрагентами ДПС рекомендує користуватися безкоштовними інформаційними ресурсами Державної податкової служби України – Реєстр платників єдиного податку та іншими доступними сервісами за адресою http://cabinet.tax.gov.ua/registers.

Дрогобицький сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління