Для колективного захисту людей передбачаються

Дата: 21.12.2021 11:45

Укриття у захисних спорудах цивільного захисту (далі – ЗС ЦЗ) є надійним способом захисту людей від засобів масового ураження в особливий період, а також під час надзвичайних ситуацій у мирний час та є основним видом колективного захисту.
            Для колективного захисту людей передбачаються, як стаціонарні захисні споруди, так і укриття, які зводяться у короткі терміни з готових конструкцій, або обладнані в існуючих підвальних приміщеннях.
            Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають
внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.
            Сховище складається з основного приміщення для розміщення людей  і допоміжних приміщень – входів, приміщення фільтровентиляційного обладнання, дизельної електростанції, приміщення для зберігання продуктів, резервуарів для води, санітарного вузла, тамбурів, тамбурів-шлюзів.
            Протирадіаційне укриття - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.
           ПРУ можуть обладнуватись у підвалах будівель. Внутрішнє обладнання ПРУ аналогічно обладнанню приміщень сховищ. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.
           Швидкоспоруджувана захисна споруда ЦЗ - захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.
          Споруда подвійного призначення - це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
       Заповнення захисних споруд здійснюється по сигналу оповіщення

«Увага Всім!».
При підготовці до укриття в захисні споруди кожен громадянин повинен узяти з собою:

· одяг;
· засоби індивідуального захисту;
· запас медикаментів;
· запас води та продуктів харчування на 2 доби.
При собі необхідно мати документи:

· паспорт;
· військовий квиток;
· трудову книжку, пенсійне посвідчення;
· свідоцтво про народження дітей.
У приміщеннях для громадян норми площі на одну людину 0,5 м2 при
двохярусному розташуванні нар і 0,4м2 - при трьохярусному. Нижній ярус призначений
для сидіння людей, а верхні поверхи нар для відпочинку.
У приміщеннях сховищ та укриттів щодня треба проводити 2-х разове прибирання
приміщень силами людей за розпорядженням старших груп.
Люди, що укриваються у захисні споруди зобов’язані:

· швидко та без метушні зайняти вказані місця в приміщенні захисної споруди;
· виконувати правила поведінки, усі розпорядження старших групи;
· підтримувати чистоту та порядок у приміщеннях захисних споруд;
· утримувати в готовності засоби індивідуального захисту;
· за необхідності виконувати роботу з подачі повітря в захисні споруди;
· дотримуватися правил техніки безпеки.
У захисних спорудах рекомендується: проводити бесіди, читання вголос, слухати радіопередачі, грати в тихі ігри.
                         КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Приносити легкозаймисті речовини або речовини із сильним запахом, громіздкі речі, приводити домашніх тварин, шуміти, палити, запалювати свічки, газові лампи, включати та виключати освітлення, ходити без потреби, двері, брати інструменти, інженерні агрегати.