Грошові активи в рамках кампанії з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Дата: 28.12.2021 15:13

У Дрогобицькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляють, що грошовими активами фізичної особи для одноразового (спеціального) добровільного декларування являються:

- кошти в національній та іноземній валютах, розміщені на рахунках в українських та іноземних банках;

- грошові внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ;

- права грошової вимоги (у тому числі кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до фізичної особи;

- активи у банківських металах, пам’ятні банкноти та монети, електронні гроші.

Слід зазначити, що електронні гроші – це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої та приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі. Обіг електронних грошей регулюється відповідним положенням, затвердженим Національним банком України.

Термін «грошові активи фізичної особи» не охоплює віртуальні активи – як цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати і яке може використовуватися для платіжних або інвестиційних цілей.