Е-послуги нерезидентів: сплата ПДВ та подання звітності

Дата: 01.01.2022 15:21

Дрогобицька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що з 01 січня 2022 року вступають в дію  положення Закону України від 03.06.2021 № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон № 1525), які вносять зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, скасовується положення щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалюється порядок оподаткування ПДВ операції з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

Державна податкова служба України підготувала Інформаційний лист № 26, в якому надала роз’яснення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам. Зокрема, яка ставка ПДВ застосовується до операцій з постачання нерезидентами е-послуг; як визначається місце постачання е-послуг; яким чином підтверджується факт надання е-послуг; за яких умов нерезидент, який постачає е-послуги на території України, повинен зареєструватись платником ПДВ; який звітний період для нерезидентів, які здійснюють е-послуги; який порядок подання звітності нерезидентом, який постачає е-послуги.