Повторно подана звітна одноразова (спеціальна) добровільна декларація

Дата: 13.01.2022 12:17

У Дрогобицькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформують, що у відповідності до норм розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація) у встановлений строк, Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються державні гарантії та звільнення від відповідальності.

Разом з тим, декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів, протягом визначеного ПКУ періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування має право добровільно подати до контролюючого органу Декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Таким чином, у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми Збору, внаслідок чого Декларація була визнана не поданою, декларант має право подати повторно таку Декларацію, оскільки нормами розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ не містить обмежень щодо подання повторної звітної Декларації.