ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
Вперше у ХХ столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) відбулося об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
Головні урочистості проголошення злуки проходили на Софійській площі. Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський зачитав та передав грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.
Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Тому 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради України ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність.
Головною традицією у День Соборності є утворення "живого ланцюга" єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-ту річницю Акта злуки. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.
З огляду на сьогоднішню ситуацію, створюючи умовний «живий ланцюг» єднаймося духовно, в прагненні зробити все для того, щоб Україна і надалі залишалася незалежною, сильною, процвітаючою державою.
Ми повинні об’єднуватися в прагненні жити і працювати для України, для розвитку та зміцнення Меденицької громади, для нашого з вами добробуту.
Голова селищної ради Михайло Живчин