Львівський регіональний центр з гідрометеорології України попереджає, що по території Львівської області та 27 червня – 2 липня спостерігатиметься надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.

Дата: 29.06.2022 11:15

Рятувальники Головного управління ДСНС України у Львівській області нагадують, що під час пожежонебезпечного періоду потрібно дотримуватися таких правил:

не розпалювати відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;

не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;

категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;

залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління.

Також повідомляємо, що законодавством України посилено відповідальність за спалювання залишків сухої рослинності у вигляді збільшення розміру штрафів за порушення:

1. Ст. 77-1 КУпАП ? самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн до 6120 грн і на посадових осіб від 15300 грн до 21420 грн;

? ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – на громадян від 6120 грн до 12240 грн і на посадових осіб від 21420 грн до 30600 грн.

2. Ст. 77 КУпАП ? порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 грн і на посадових осіб від 4590 грн до 15300 грн;

? знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – на громадян від 4590 грн до 15300 грн і на посадових осіб від 10710 грн до 30600 грн.