Дата: 25.08.2022 09:53

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються обов’язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності.

1. Відповідно до частини першої статті 6 Закону кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою.
  2. Інформування громадян України посадовими та службовими особами з питань діяльності відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності безпосередньо, через засоби масової інформації або за допомогою сучасних засобів комунікації в мережі Інтернет має здійснюватися державною мовою.
  3. Відповідно до нових норм КУпАП передбачена адміністративна відповідальність щодо безпосередніх порушників.

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону  України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» –  Стрийська Міська Рада