Дрогобицька ДПІ інформує!

Дата: 07.10.2022 10:35

Дрогобицька  ДПІ повідомляє, що  строк одноразового (спеціального) добровільного декларування продовжено до 1 березня 2023 року (підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Нагадуємо, об’єктами добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, які належать їй на праві власності і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Серед таких активів:

- валютні цінності;

- національна валюта (гривня) і іноземна валюта;

- права грошової вимоги;

- нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);

- рухоме майно, у тому числі транспортні засоби та інше цінне рухоме майно;

- частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;

- цінні папери та/або фінансові інструменти;

- права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні осіб та/або в утворених без статусу юридичної особи;

- інші активи фізичної особи, у тому числі банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Не потрібно декларувати:

- одну або декілька квартир, сукупна площа яких не більше 120 кв. м.;

- житлові будинки, сукупна площа яких в межах 240 кв м за умови наявності права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

- нежитлові будинки некомерційного призначення, площею не більше 60 кв м.;

- земельні ділянки, площею в межах норми безоплатної передачі ;

- один легковий автомобіль з середньою ринковою вартістю не більше 400 тис.грн, або з робочим об’ємом циліндру двигуна не менш як 3000 куб см;

- грошові кошти в межах 400 тис гривень.

Також добровільне декларування не стосується осіб, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII (зі змінами).

Дрогобицька ДПІ