На тренінгу про порядок встановлення ПРРО

Дата: 19.10.2022 09:57

Фахівцями Дрогобицької ДПІ систематично проводиться розяснювальна робота, зокрема щодо застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку. Так на днях, в центрі обслуговування платників Дрогобицької ДПІ проведено тренінг з платниками щодо встановлення «ПРРО Каса» - програмного забезпечення ДПС.

Під час проведення заходу старший  державний інспектор Ганна Ткач  наголосила платникам, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки. Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Присутнім надали практичні поради щодо реєстрації безкоштовного програмного забезпечення – ПРРО, зокрема покрокову інструкцію щодо завантаження даного програмного забезпечення. Безкоштовне програмне рішення ДПС розміщене на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/. Його можна встановити на будь-який пристрій (комп’ютер, смартфон, планшет, ноутбук), що підтримує операційну систему Windows чи Android.

Ганна Ткач розповіла, що перед тим, як почати реєструвати ПРРО, необхідно надати відомості про господарську одиницю, де буде застосовуватися ПРРО, а саме: Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність, за формою №20-ОПП. Реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J1316604/F1316604).  У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється через присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних РРО.

Дрогобицька ДПІ