Надання майна в оренду платником єдиного податку

Дата: 03.11.2022 09:31

Фахівці Дрогобицької ДПІ ГУ ДПС у Львівській області на зустрічі з платниками податків ознайомили присутніх із порядком здачі в оренду майна платниками єдиного податку. Зокрема, податківці звернули увагу присутнім, що орендувати нерухоме майно може будь який платник єдиного податку, а орендодавцем може бути не кожен ФОП – платник єдиного податку.

Пунктом 291.4 ст. 291 Податкового кодексу встановлені умови перебування фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників єдиного податку.

Не можуть надавати в оренду нерухоме майно платники єдиного податку першої групи.

Друга група платників єдиного податку можуть надавати в оренду майно лише платникам єдиного податку, у тому числі юридичним особам – платникам єдиного податку, а також громадянам.

Платники єдиного податку третьої групи надають майно в оренду будь-яким особам.

Присутнім звернули увагу, що не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів (п. п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового Кодексу).

Отже, якщо орендовані площі сумарно більші ніж зазначені в Податковому Кодексі України, то фізична особа підприємець може перебувати лише на загальній системі оподаткування.

Дрогобицька ДПІ