Про застосування РРО фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Дата: 03.11.2022 15:00

Днями в приміщенні Дрогобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  відбулася  зустріч податківців з платниками податків, щодо застосування РРО фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Фахівці ДПІ повідомили присутнім, що фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати РРО при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.

Відповідно до преамбули Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції Закону України від 02.12.2010 р. № 2756-VI), дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім ПКУ, не допускається. Водночас, нормами ст. 178 Податкового кодексу України, якою визначено порядок оподаткування фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено обов’язкового застосування РРО при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків такими платниками податку.

Дрогобицька ДПІ