Одягни хустину – вона тобі личить!

Дата: 07.12.2022 11:01

З давніх-давен хустка для української жінки була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

Хустина як і українська вишиванка - це  генетичні скарби нашого народу.

Струни Серця - 7 грудня в Україні вже вдруге відбудеться флешмоб до Дня  української хустки. Вперше його провели у 2019 році. У цей день ініціативна  група з депутаток, громадських діячок, акторок театру