Меденицька селищна рада
Львівська область, Дрогобицький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Дрогобицька ДПІ: Волонтери повинні зареєструватись в податковій до кінця 2022 року

Дата: 22.12.2022 09:41
Кількість переглядів: 147

Дрогобицька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 11.12.2022 року набрали чинності два Закони України № 2757 і 2747 пов’язані з волонтерською діяльністю. Перший передбачає максимальне спрощення процедури реєстрації волонтером і створює можливість це зробити через портал Дія, а другий – звільняє від оподаткування отриманих волонтерами коштів у період з 24 лютого і до моменту реєстрації волонтера в реєстрі, за умови реєстрації таких благодійників до 1 січня 2023 року.

Відповідно до вимог Закону № 2757 спрощено процедуру включення фізичних осіб – благодійників до  Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (далі – Реєстр волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО).

З метою практичної реалізації положень цих законів Державною податковою службою внесено відповідні зміни до наказу Міністерства фінансів України від 30.10.2014 року № 1089 «Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил (ООС), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.11.2014 за № 1471/26248 (далі – Наказ № 1089), які наберуть чинності з дня офіційного опублікування наказу Міністерства фінансів України від 10.11.2022 № 370, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 25.11.2022 за № 1467/38803 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 жовтня 2014 року № 1089».

Назву Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил (ООС) змінено на Реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом з тим, Реєстр волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО формується на основі вже діючого реєстру, тому фізичним особам – благодійникам, які вже у нього включені, повторно подавати заяви для включення до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО не потрібно. Дата включення фізичної особи – благодійника до цього реєстру не змінюється.

Законом № 2757 скасовано положення щодо обов`язкового подання разом із заявою про включення до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО (далі – заява) документів, а саме:

-  оригінал та копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, або сторінки паспорта у формі книжечки / зворотного боку паспорта у формі картки, до якої внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, або сторінки паспорта у формі книжечки, до якої внесена відмітка про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або паспорта у формі картки, в якому проставлене слово "відмова", відповідно до яких фізична особа - благодійник обліковується в Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків / серією та номером паспорта у формі книжечки або номером паспорта у формі картки (далі - реєстраційний номер облікової картки / серія (за наявності) та номер паспорта);

- довідка (довідки) про відкриття/закриття рахунка фізичною особою за формою N 4-РВ (додаток 4 до Порядку № 1089), що призначений для здійснення благодійної діяльності (крім рахунків, що були закриті до 21 листопада 2013 року).

На сьогодні способи подання заяви, а саме – особисто, поштою або через уповноважену особу, не змінились, але відповідно до Закону № 2757 створено правові підстави для подання заяви в електронній формі, у тому числі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – портал Дія).

ДПС наразі здіснює технічну реалізацію можливості подання заяви в електронній формі – засобами порталу Дія, Електронного кабінету чи засобами комунікацій.

Вимогами Закону № 2747  внесено наступні зміни:

 - друге речення у п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), а саме: «Положення цього підпункту застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками – фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації» виключено;

- підрозділ 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 31 такого змісту:

«31. Установити, що положення підпункту «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які до 1 січня 2023 року включені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, у період з 24 лютого 2022 року до дати їх включення до зазначеного Реєстру».

З набранням чинності Закону № 2747 за умови, що благодійник – фізична особа зареєструється у Реєстрі волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації до 01 січня 2023 року, сума благодійної допомоги, отриманої таким благодійником – фізичною особою у період з 24 лютого 2022 року, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого благодійника.

                                                                                              Дрогобицька ДПІ

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь