15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2023 08:35

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Пам'ятна дата встановлена Указом Президента нашої держави в 2004 році і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч - громадяни України.

Пройшло уже багато років після афганської війни, проте ця трагічна сторінка до цього часу залишилася в пам’яті людей. Складні випробування збройними конфліктами довелося пройти нашим землякам. Низько схиляємо голови перед пам’яттю солдатів і офіцерів, що віддали життя під час виконання військового обов’язку.

На даний час у Меденицькій територіальній громаді є 28 воїнів-інтернаціоналістів, які свого часу брали участь у воєнних діях в Афганістані, Чехословаччині та Єгипті.
Висловлюю глибоку вдячність бійцям, які сьогодні боронять цілісність і незалежність України та оберігають спокій у наших домівках.

У цей день бажаю вам, шановні учасники бойових дій, доброго здоров’я, родинного щастя, благополуччя і головне – мирного неба над головою.

З повагою,

Голова Меденицької

Територіальної громади

Михайло Живчин