День Державного герба – Тризуба, який символізує нескореність та боротьбу українців за свободу.

Дата: 19.02.2023 13:19

Сьогодні, День Державного герба України, затвердженого Верховною Радою України, як Малий Герб України. Тризуб уособлює собою для українців зв’язок із батьківщиною, боротьбу за незалежність та свободу країни.

Він має тисячолітню історію, починаючи з князівської доби. Зображення Герба можна побачити на стародавніх речах часів Київської Русі – на золотих монетах, звичайному посуді, офіційних печатках, якими затверджували різні договори. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів.

Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений  Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.

З історії відомо, що з найдавніших часів символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. У наш час військові вважають, що тризуб має магічну силу оберега. Наприклад, він здатний уберегти від негативних подій.

Тому сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.

Ми обов’язково переможемо ворога!

Слава Україні!

Державний герб України - що означає тризуб, його значення — УНІАН