Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) ПДФО до бюджету?

Дата: 03.03.2023 14:06

Фахівці центру надання адміністративних послуг Дрогобицької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадують, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника.

Норми встановлені п. 171.1 ст. 171 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Пунктом 171.2 ст. 171 ПКУ передбачено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО з інших доходів, є:

а) податковий агент – для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні;

б) платник ПДФО – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Дрогобицька ДПІ