Майстер класи з писанкартва

Дата: 01.04.2023 14:27

У п’ятницю в приміщенні Меденицької селищної ради провели майстер-клас із писанкарства. Зорганізували його директор КЗ «Меденицький селищний народний дім» Маліш Наталія Петрівна і директор комунальних закладів «Меденицька публічна бібліотека» Софія Гонсевич.

«Майстер-класи організовуємо з метою збереження та відновлення давніх традицій писанкарства, щоб можна було покласти до своїх кошиків власноруч розмальовану писанку».

Під час майстер-класу присутні ознайомилися з історією та традицією писанкарства, орнаментами та символами, навчилися самостійно розписувати великодні писанки.

Звичай розписувати писанки на Великдень виник ще в дохристиянські часи як атрибут весняних культових обрядів, пов’язаних з прославлянням весняного пробудження усього живого на землі. Яйце завжди було загадкою для людини: неживе, воно давало початок новому життю. Тому його почали вважати символом самого життя, уособленням чарівної сили добра.

Для майстер-класу із розпису писанки потрібні харчові фарби, віск, писачок та свічка.