Всесвітній тиждень імунізації 24.04.-30.04.2023 року

Дата: 25.04.2023 11:33

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) щорічно проводить Всесвітній тиждень імунізації з метою сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров'я в світі - використанню вакцин для захисту людей різного віку від інфекційних хвороб.

ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дитячого населення. Якщо 90-95% населення мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється, адже створюється колективний імунітет.

В 2023 році Всесвітній тиждень імунізації стартує з 24 квітня і триватиме                             до 30 квітня.

У ньому призвані брати участь заклади охорони здоров’я, освіти, культури, засоби масової інформації.

В країнах світу, у тому числі в Україні, в ці дні здійснюються широкомасштабні освітні кампанії щодо вакцинації та з питань імунізації.

Заходи спрямовані на інформування людей і усунення перешкод для вакцинації, нагадування батькам про необхідність зробити щеплення своїм дітям, а всім дорослим людям - про важливість власної безпеки від інфекційних хвороб шляхом імунізації впродовж всього життя.

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтериту, правця, кашлюку, кору, паротиту і краснухи. Кількість дітей та дорослого населення, які вчасно отримують вакцину, зростає з кожним роком, в тому числі завдяки старанням ВООЗ і оголошеної нею Тижня імунізації.

Ми бажаємо Вам здоров’я і розсудливо відноситися до питання імунізації!

Розпочався Всесвітній тиждень імунізації