Меденицька селищна рада
Львівська область, Дрогобицький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційні матеріали щодо мінімального податкового зобов’язання

Дата: 05.10.2023 12:23
Кількість переглядів: 107

  1.  Що таке мінімальне податкове зобов’язання?

         Це обов’язковий платіж, що являє собою мінімальну суму податків, які повинні бути сплачені з земельної ділянки, віднесеної до сільськогосподарських угідь.

         2. Чому я отримав податкове повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік?

Мінімальне податкове зобов'язання було введено Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» у 2022 році.

Згідно з цим Законом, першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.

Відповідно, податкове повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік надсилається фізичним особам у 2023 році, якщо вони самостійно обробляють земельну ділянку і вона відповідно не передана офіційно в оренду.

3. Хто є платником?

Фізична чи юридична особа, що за офіційними даними обробляє відповідну земельну ділянку.

Якщо земельна ділянка офіційно не передана власником в оренду, емфітевзис або інше користування, вважається ще її обробляє власник такої земельної ділянки.

Якщо земельна ділянка була офіційно передана в оренду, емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, платником мінімального податкового зобов’язання буде орендар (землекористувач).

4. Скільки треба заплатити?

         Сплаті до бюджету підлягає сума МЗП, яка зменшується на суму податків, що були сплачені за відповідний рік у зв’язку з обробітком відповідної земельної ділянки. Якщо сума сплачених податків більше ніж МЗП то гроші сплачувати не треба.

         До податків, що зараховується у сплату МЗП відноситься:

  • ПДФО та військовий збір сплачений з: 1) доходу від реалізації с/г продукції, що була вирощена на такій земельній ділянці; 2) заробітної плати найманих працівників;
  • земельний податок та єдиний податок четвертої групи спрощеної системи оподаткування, сплачені з відповідної земельної ділянки.

Розмір МПЗ визначається за формулою:

МПЗ = НГО x К x М / 12, де

НГО - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;

К - коефіцієнт, який становить 0,04 у 2022 році і з 2023 року становитиме 0,05;

М - кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах.

Таким чином, якщо земельна ділянка останній рік не змінювала власника, розмір МПЗ у 2023 році за 2022 рік складе 4% НГО, в середньому по країні це приблизно 1120 грн за один гектар в рік.

 

5. А якщо я не користуюсь земельними ділянками (паями), оскільки вони розташовані на окупованих територіях чи на територіях бойових дій?

Для фізичних осіб не нараховується та не сплачується за 2022 рік МПЗ за земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України (підпункт 69.15 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України)

6. А за заміновані земельні ділянки?

МПЗ не сплачується за земельні ділянки, що забруднені вибухонебезпечними предметами, у випадках коли:

а) оператором протимінної діяльності проведено обстеження відповідної земельної ділянки та встановлено що вона є забрудненою вибухонебезпечними предметами і відповідна інформація внесена до Державного земельного кадастру;

б) органом місцевого самоврядування було надано податкову пільгу зі сплати місцевих податків для такої земельної ділянки як для непридатної для використання у зв’язку з потенційною загрозою її забруднення вибухонебезпечними предметами.

7. Протягом якого часу я маю заплатити мінімальне податкове зобов’язання? 

Протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

8. Я не згоден з тим, що маю платити, або не згоден з сумою в податковому повідомленні-рішенні – що мені робити?

У разі незгоди, Ви маєте право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до податкового органу для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

земельних ділянок, що знаходяться у вашій власності та/або постійному користуванні або в оренді, їх нормативної грошової оцінки та площі;

суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

суми сплачених податків, зборів, платежів.

 

9. Я передав свою ділянку (пай) в оренду за офіційним договором, а податкова все одно шле мені ППР, і говорить, що цього договору немає в базах.

В такому випадку слід подати такий договір оренди податковому органу. Податкова буде керуватися таким договором до часу, поки отримає підтвердну інформацію від державних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.

До відома водокористувачів – Басейнове управління водних ресурсів річок  Прут та Сірет


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь