Правила поводження з тваринами. Що таке сказ. Як уберегтися від укусів собак

Дата: 22.11.2023 16:15

ЩО ТАКЕ СКАЗ?

Вірус сказу вражає лише ссавців і найчастіше зустрічається у собак. Вірус міститься в слині інфікованих тварин і може потрапляти в організм здорових тварин і людей унаслідок укусу або облизування подряпин чи ран хворою твариною. За відсутності лікування сказ може призвести до смерті. Щоб запобігти цьому небезпечному захворюванню, слід вакцинувати своїх

ЗАПОБІГАННЯ УКУСАМ

Як уберегтися від укусів собак?

Знайомі собаки: Із цуценятами слід часто гратися, щоб вони не боялися людей. Цуценятам має подобатися гратися з людьми, щоб вони звикли до взаємодії з ними й не кусалися. Таким чином ми створюємо зв’язок із нашими домашніми улюбленцями. Власники повинні навчитися розуміти своїх собак і навчити їх реагувати на команди. Це допоможе уникнути небезпечних ситуацій і бути певними в тому, що пес чемно поводитиметься поруч із людьми. Домашніх улюбленців слід стерилізувати. Нестерилізовані самці можуть бути більш агресивними по відношенню до інших тварин і людей. Самиці можуть хворіти, якщо їх не стерилізувати. Нестерилізовані собаки можуть бути дуже небезпечними для людей та інших тварин. Незнайомі собаки: Якщо собака біжить до тебе, стій на місці та поводься спокійно. Дозволь собаці обнюхати тебе, а коли він відійде — повільно і тихо рушай у зворотному напрямку. Тримайся подалі від незнайомих собак. Це стосується і собак, які перебувають на ланцюгу або за парканом. Ніколи не дражни собак, не переслідуй їх і не жбурляй у них нічим. Не займай собак, які їдять, сплять або годують цуценят. Пильнуй за своїм оточенням і собаками, які мешкають поблизу. Подружися з ними та поважай їхній простір. У ЖОДНОМУ РАЗІ не бий і не штовхай собак, не кричи на них. Тримайся подалі від тварин, які поводяться дивно.