19 лютого 2024 року відзначається День Державного герба України — день вшанування і встановлення національного символу

Дата: 19.02.2024 10:19

Державний герб України – це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією.

Тризуб об’єднує українських патріотів, наших Захисників та Захисниць. Він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.

Тризуб — це віддзеркалення історії нашого народу та символ нашої боротьби за суверенітет держави.

У 1992 році цього дня Верховна Рада України прийняла рішення про затвердження  тризуба як Малого герба України, визначивши його як основний елемент Великого Державного герба. Герб України захищений Конституцією та підданий законодавчому захисту.

Вперше про тризуб як про офіційний державний герб України заговорили ще у 1918 році. Під час Української революції, за пропозицією Михайла Грушевського. З 22 січня 1919 року, згідно із законом про Злуку УНР і ЗУНР, тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави Павла Скоропадського, а також Директорії.

Український тризуб має тисячолітню історію, уособлює прагнення нашого народу до волі, незалежності та процвітання. З історії відомо, що з найдавніших часів символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери.

Вітаємо усіх з цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні.

Мирного неба та добробуту рідній Україні!

Разом до перемоги!

Все буде Україна!

З повагою,

Михайло Живчин