Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем?
Дитинство – надзвичайно важливий період у житті кожної людини, адже саме в дитинстві формується світогляд та закладаються загальнолюдські цінності. Те, яким було дитинство у людини, безпосередньо впливає і на її майбутнє.
Однак жорстокі реалії життя з різних причин позбавляють багатьох дітей домашнього затишку та належного батьківського піклування. Іноді виникають обставини, внаслідок яких діти не можуть проживати зі своїми батьками.
Для того, щоб захистити інтереси дитини, створити сприятливі умови для її фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, держава запровадила нову форму тимчасового влаштування – сімейний патронат.
Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитини, батьками складних життєвих обставин (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю), проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо.
Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітнім, у нього має бути помічник (член сім’ї, що проживає разом). І вихователь, і помічник проходять обов’язкове навчання.
За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну влаштовану дитину. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць. Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Якщо Ви небайдужі та маєте бажання створити патронатну родину звертайтеся за більш детальною інформацією до служби у справах дітей Меденицької селищної ради.
Адреса: селище Меденичі, вул. Незалежності, 52