ДІАГНОЗ МЕЛАНОМА. ДІАГНОСТИКА. ЯК ВИЯВИТИ ЦЕЙ ТИП РАКУ
Меланома – найагресивніше онкологічне захворювання шкіри. Ця недуга небезпечна тим, що може метастазувати практично у всі органи через лімфу та кров. Кожного року меланому діагностують у тисяч людей у світі. За три місяці цього року на Львівщині вже виявили 38 нових випадків захворювання. У 14 людей недугу виявили під час профоглядів.
Аби не пропустити розвиток захворювання лікарі радять крім регулярних медичних оглядів, проводити самообстеження шкіри.
Допомогти виявити зміни на своєму тілі може правило АКОРД:
- Асиметрія. Коли форма половини родимки не відповідає іншій її половині.
- Край. Межі родимки нерівні або ж розмиті.
- Окрас. На родимці присутні відтінки різних кольорів.
- Розмір. Якщо розмір родимки є більшим, ніж 6 мм.
- Динаміка. Якщо родимка змінюється за розміром, формою та кольором це також може свідчити про розвиток меланоми.
Таке самообстеження тіла медики радять проводити раз у два тижні.
«Також потрібно звертати увагу на рани, які довго не заживають, на утвори, які змінились за останній час або ж які стрімко з'явились, на утвори, які постійно травмуються. Якщо в людини є ці симптоми їй потрібно звернутись до спеціаліста для додаткової консультації», - пояснив завідувач відділення пухлин м’яких тканин Ігор Дмитрик.
При будь-яких змінах на шкірних покривах варто звернутись за консультацією до сімейного лікаря чи дерматолога. Спеціаліст проведе обстеження і при необхідності скерує вас до онколога. Крім цього варто проходити й профілактичні огляди, адже бувають випадки складними для діагностики і лише лікар за допомогою спеціального пристрою – дерматоскопа може правильно встановити діагноз.
Лікарі вкотре наголошують, що у ранніх стадіях меланому можна вилікувати, тож не потрібно відкладати обстеження на потім.