До відома батьків та законних представників дітей з інвалідністю!

Дата: 04.06.2024 13:27

Міністерством соціальної політики України реалізується бюджетна програма «Соціальний захист осіб з інвалідністю» з можливим відшкодуванням вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (далі – Порядок № 309).

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей реабілітаційним установам, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Перелік реабілітаційних установ не є вичерпним і формується Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – Фонд) за інформацією, поданою реабілітаційними установами.

Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних вебсайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих і регіональних органів.

Пунктом 6 Порядку № 309 визначено, що для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник подає до одного із зазначених у цьому пункті органів за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи (далі - заява) за формою, затвердженою Мінсоцполітики та (із пред’явленням оригіналів) копії таких необхідних документів:

паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;

свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини; індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарськоконсультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ; документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);

одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подаються фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України).

Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.

Враховуючи вищевикладене, батьки та законні представники дітей з інвалідністю мають можливість забезпечення реабілітаційними заходами та відшкодування їх вартості в рамках реалізації зазначеної бюджетної програми.

До уваги батьків та педагогів – Відділ освіти, культури, охорони здоров'я  та соціальної політики Лановецької міської ради