Меденицька селищна рада
Львівська область, Дрогобицький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Статут Меденицької селищної територіальної громади

Дата: 18.10.2024 12:13
Кількість переглядів: 16

Статут

Меденицької селищної територіальної громади

 

 

 

 

 

 

2024

 

ЗМІСТ

 

ПРЕАМБУЛА

РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Статут Меденицької селищної територіальної громади

Стаття 2. Загальна характеристика територіальної громади

Стаття 3. Коротка історія становлення

Стаття 4. Символіка територіальної громади

Стаття 5. Місцеві свята та святкові дні

Стаття 6. Почесні відзнаки територіальної громади

Стаття 7. Принципи здійснення місцевого самоврядування у громаді

Стаття 8. Система місцевого самоврядування у громаді

Стаття 9. Добросусідство

Стаття 10. Конфлікт інтересів у селищній раді та виконавчих органах селищної ради

РОЗДІЛ ІІ УЧАСТЬ ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 11. Права членів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення

Стаття 12. Обов’язки членів територіальної громади

Стаття 13. Гарантії прав членів територіальної громади

РОЗДІЛ ІІІ ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 14. Форми участі територіальної громади в місцевому самоврядуванні

Стаття 15. Місцевий референдум та місцеві вибори

Стаття 16. Загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання

Стаття 17. Місцеві ініціативи

Стаття 18. Громадські слухання

Стаття 19. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян 

Стаття 20. Участь членів територіальної громади в консультативно-дорадчих органах

Стаття 21. Участь членів територіальної громади в роботі контрольно-наглядових органах юридичних осіб, засновниками яких є Меденицька селищна рада

Стаття 22. Громадський бюджет територіальної громади

РОЗДІЛ ІV ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

Стаття 23. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства

Стаття 24. Взаємовідносини територіальної громади з іншими територіальними громадами

Стаття 25. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця

РОЗДІЛ V ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 26. Основні засади громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування

Стаття 27. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування

РОЗДІЛ VІ РЕСУРСИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ТА ПОРЯДОК ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Стаття 28. Ресурси територіальної громади та загальні принципи їх використання

Стаття 29. Основні засади управління об’єктами комунальної власності

Стаття 30. Комунальні підприємства

Стаття 31. Підтримка соціально-орієнтованого підприємництва

Стаття 32. Стратегія розвитку громади

Стаття 33. Містобудівна документація

РОЗДІЛ VІІ. ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 34. Засади розвитку територіальної громади

Стаття 35. Планування розвитку територіальної громади

Стаття 36. Економічний розвиток територіальної громади

Стаття 37. Охорона довкілля

Стаття 38. Розвиток науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва

Стаття 39. Стратегія розвитку Меденицької селищної територіальної громади

Стаття 40. Порядок розподілу бюджету територіальної громади

Стаття 41. Розвиток волонтерської діяльності

РОЗДІЛ VІІІ. ОХОРОНА НАДБАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 42. Надбання громади

Стаття 43. Природні території та об’єкти, що належать до надбання громади

Стаття 44. Культурна спадщина громади

Стаття 45. Об’єкти культурної спадщини, що належать до надбання громади

Стаття 46. Користування об’єктами віднесеними до надбання громади

Стаття 47. Особливості планування територій з об’єктами, що віднесені до надбання громади

Стаття 48. Популяризація надбання територіальної громади

Стаття 49. Увічнення пам’яті щодо історичних осіб та подій на території громади

Стаття 50. Громадський простір та його значення в рамках територіальної громади.

Стаття 51. Ознаки громадського простору та принципи створення

РОЗДІЛ ІХ. ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ  ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

Стаття 52. Загальні засади звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів селищної ради перед територіальною громадою

Стаття 53. Звітування селищного голови

Стаття 54. Звітування депутатів Меденицької селищної ради

Стаття 55. Звітування виконавчих органів Меденицької селищної  ради

Стаття 56. Звітування старости

Стаття 57. Звітування комунальних підприємств, установ та організацій Меденицької селищної ради

РОЗДІЛ Х. СЛУЖБА В ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 58. Служба в органах місцевого самоврядування

Стаття 59. Кадровий резерв

Стаття 60. Планування карєри посадової особи

Стаття 61. Контроль і контрольні процедури в органах місцевого самоврядування.

РОЗДІЛ ХІ ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ У ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 62. Загальні засади прозорості та відкритості роботи органів місцевого самоврядування

Стаття 63. Відкритість та прозорість у діяльності колегіальних органів Ради

Стаття 64. Офіційний вебсайт Ради та інформація, що розміщується на ньому

Стаття 65. Загальні вимоги до функціонування офіційного вебсайту Ради

Стаття 66.  Інформування про діяльність комунальних підприємств

Стаття 67. Відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою

РОЗДІЛ ХІІ ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Додаток № 1. Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Меденицькій селищній територіальній громаді

Додаток № 2. Положення про місцеві ініціативи в Меденицькій територіальній громаді

Додаток № 3. Положення про громадські слухання в Меденицькій селищній територіальній громаді

Додаток № 4. Положення про публічні консультації в Меденицькій селищній територіальній громаді

 

ПРЕАМБУЛА

 

Меденицька селищна рада Дрогобицького району Львівської області як повноважний представник Меденицької селищної територіальної громади,

 

констатуючи, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави,

 

усвідомлюючи свою відповідальність перед жителями Меденицької селищної територіальної громади (далі - жителі),

 

усвідомлюючи, що неможливо досягнути розвитку та високої якості життя, якщо жителі не є частиною процесу прийняття найважливіших рішень, що їх стосуються,

 

зважаючи на те, що добре демократичне врядування, базується на основі реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у тісній співпраці з громадськістю та усіма зацікавленими сторонами з метою підвищення якості життя громадян та розвитку громади, коли людина – у центрі всіх демократичних інститутів та процесів,

 

ураховуючи історичні, національно-культурні та соціально-економічні традиції місцевого самоврядування в Меденицькій селищній територіальній громаді,

 

керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами України,

 

затверджує цей Статут

 

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Статут Меденицької селищної територіальної громади

Статут Меденицької селищної територіальної громади (далі за текстом – Статут) є основним локальним нормативно-правовим актом Меденицької селищної територіальної громади, що приймається Меденицькою селищною радою Дрогобицького району Львівської області (далі за текстом – Рада) від імені та в інтересах територіальної громади на основі Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей організації та здійснення місцевого самоврядування Меденицькою територіальною громадою.

2. Статут є обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

3. Інші акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування Меденицької територіальної громади повинні прийматися з урахуванням положень Статуту та відповідати йому.

 

Стаття 2. Загальна характеристика територіальної громади

1. Меденицька селищна територіальна громада складається з таких населених пунктів: селище Меденичі, село Летня, село Рівне, село Коросниця, село Опори, село Верхній Дорожів, село Волоща, село Вороблевичі, село Грушів, село Тинів, село Зади, село Довге, село Літиня, село Городківка, село Ріпчиці, село Ролів, село Солонське, село Далява

2. Адміністративним центром територіальної громади є селище Меденичі.

 

Стаття 3. Коротка історія становлення

1. Меденицька селищна територіальна громада утворена 29 грудня 2018 році відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» шляхом добровільного об’єднання Меденицької селищної ради, Летнянської та Опорівської сільських рад.

Утворено 2 старостинські округів:

Опарівський старостинський округ  з центром в селі Опори;

Летнянський старостинський округ  з центром в селі Летня;

1 грудня 2020 року до територіальної громади приєдналися Верхньодорожівська, Волощанська, Вороблевицька, Грушівська, Довжанська, Літинська, Ріпчицька, Ролівська та Солонська сільські ради.

2. Адміністративним центром територіальної громади є селище Меденичі.

3. Юридичною особою та представницьким колегіальним органом територіальної громади є Меденицька селищна рада Дрогобицького району Львівської області, що діє відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та знаходиться за адресою: Львівська область, селище Меденичі, вулиця Незалежності, 52.

 

Стаття 4. Символіка територіальної громади

1. Територіальна громада має власну символіку – герб та прапор, які відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції територіальної громади. Кожен населений пункт громади може мати свою окрему символіку.

2. Символіка територіальної громади та населених пунктів встановлюється відповідно до їх історичних, географічних, культурних та інших місцевих особливостей і традицій з урахуванням геральдичних правил, та не може суперечити законодавству України. Символіка не може містити елементів символіки іноземних держав та символів, визначених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також бути тотожною зареєстрованій раніше символіці інших територіальних громад. 

3. Логотип територіальної громади може бути зареєстрований як торговельна марка відповідно до закону «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». 

4. Опис та порядок використання символіки визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

 

Стаття 5. Місцеві свята та святкові дні

1. Пам’ятними датами та святковими днями громади, її окремих населених пунктів є:

Фестиваль Меду – третя неділя вересня;

2. Рішенням Меденицької селищної ради можуть встановлюватись інші місцеві свята та святкові дні.

 

 

Стаття 6. Почесні відзнаки територіальної громади

1. Фізичним особам, які мають видатні заслуги перед територіальною громадою та внесли вагомий внесок у її соціально-економічний, науковий, спортивний, культурний розвиток, за рішенням Ради може бути присвоєно почесне звання «Почесний громадянин Меденицької селищної територіальної громади». Підстави та порядок присвоєння, права, пільги й обов’язки осіб, відзначених званням «Почесний громадянин Меденицької селищної територіальної громади», визначаються Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

2. Члени Територіальної громади, працівники підприємств, установ та організацій, що досягли вагомих результатів у творчій, науковій, господарській та інших видах діяльності, можуть бути за розпорядженням Меденицького селищного голови відзначені Почесною Грамотою, Грамотою та Подякою. Положення про Почесну Грамоту, Грамоту та  Подяку затверджується рішенням Ради.

3. Розгляд питання про присвоєння почесного звання чи про відзначення Почесною Грамотою, Грамотою та  Подякою ініціюється виконавчим комітетом Ради, її постійними депутатськими комісіями, старостами або членами громади у порядку місцевої ініціативи.

4. Особам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин Меденицької селищної територіальної громади» вручається відповідне посвідчення та нагрудний знак, зразки яких затверджуються Радою.

 

Стаття 7. Основні засади здійснення місцевого самоврядування в Меденицькій селищній територіальній громаді.

1. Адміністративним центром територіальної громади є селище Меденичі, в якому розміщений її  представницький орган – Меденицька селищна рада Дрогобицького  району Львівської області.

2. Територіальна громада має єдиний представницький орган – Меденицьку селищну раду Дрогобицького району Львівської області. 

3. Меденицька селищна територіальна громада здійснює місцеве самоврядування на таких принципах:

  • демократії участі — територіальна громада використовує форми безпосередньої громадської участі при прийнятті рішень;
  • публічності – інформація про діяльність представницького органу місцевого самоврядування, виконавчих органів та посадових осіб місцевого самоврядування є відкритою, знаходиться у вільному доступі для територіальної громади, за винятком випадків прямо передбачених законом;
  • зручності процедури — механізми, за допомогою яких жителі управляють громадою, є простими і доступними для використання кожним;
  • пріоритету прав територіальної громади — діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється виключно в інтересах територіальної громади, будь-яка шкода, завдана посадовими чи службовими особами місцевого самоврядування територіальній громаді, підлягає відшкодуванню;
  • максимальної ефективності – рішення, що розробляються чи приймаються, мають бути максимально ефективними серед можливих альтернативних рішень, враховувати інтереси всіх груп населення, на яких воно буде поширюватися; 
  • забезпечення економічного розвитку громади як базису для підвищення рівня стандартів життя територіальної громади та розвитку людського капіталу, створення сприятливих умов для розвитку промислово-виробничого сектора, підприємництва, надходження інвестицій в економіку територіальної громади;
  • сталості – використання ресурсів територіальної громади не може шкодити прийдешнім поколінням;
  • екологічності – при прийнятті рішення має забезпечуватись відсутність або мінімальний негативний вплив на довкілля; 
  • системності – кожне рішення розглядається в контексті його дії разом з іншими рішеннями в просторі та часі (стратегічне планування); 
  • збереження архітектурної спадщини, культурних надбань поряд із надбаннями сучасності, формування естетичного зовнішнього вигляду громади;
  • міжнаціональної єдності, мовної та міжконфесійної толерантності, взаємоповаги;
  • безпеки життєдіяльності - побудова системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, яка спроможна гарантувати  безпеку людини.

 

Стаття 8. Система місцевого самоврядування у громаді

1. Систему місцевого самоврядування у громаді складають органи та посадові особи, що обираються, створюються або призначаються відповідно до закону та цього Cтатуту.

2. Носієм права місцевого самоврядування є Меденицька селищна рада, яка включає усіх жителів населених пунктів, що входять до складу громади.

3. До системи органів місцевого самоврядування у громаді належать:

1) рада громади – Меденицька  селищна рада;

2) голова громади – Меденицький  селищний голова;

3) виконавчі органи громади – виконавчий комітет Меденицької селищної ради та інші структурні підрозділи;

4) старости старостинських округів та старости сіл та селищ.

 

Стаття 9. Добросусідство

1. Територіальна громада у стосунках із суміжними територіальними громадами дотримується принципів добросусідства та партнерства.

2. Органи місцевого самоврядування територіальної громади дбають про збереження довкілля на зовнішніх межах територіальної громади та здійснюють необхідних кроків для узгодження із суміжними громадами рішень щодо використання земель у примежовій зоні, допомагають фізичним та юридичним особам, що користуються ресурсами територіальної громади та суміжних громад у вирішенні питань з органами місцевого самоврядування таких громад.

3. Рада громади може ініціювати утворення координуючого органу з питань добросусідства разом із радами суміжних громад.

 

Стаття 10. Конфлікт інтересів у селищній раді та виконавчих органах селищної ради

1.Конфлікт інтересів – це ситуація, коли рішення, що приймається селищною радою, виконавчим комітетом може мати позитивні чи негативні наслідки для приватного інтересу суб’єкта (одного із суб’єктів) прийняття рішення (селищного голови, депутата селищної ради, інших посадових осіб місцевого самоврядування), його родичів, коло яких визначено законом.

2.У разі, якщо на розгляд сесії селищної ради або виконавчих органів ради винесене питання, яке породжує у селищного голови, депутатів ради, інших посадових осіб місцевого самоврядування конфлікт інтересів, ці особи зобов’язані повідомити про цей конфлікт інтересів.

3.Напередодні голосування за рішення, яке породжує конфлікт інтересів, особа, яку безпосередньо стосуються наслідки цього рішення, повідомляє про це у письмовій формі селищну раду, виконавчий комітет. Відповідне повідомлення зачитується головуючим на засіданні перед голосуванням за вищезгадане рішення.

4.Письмова заява про наявність конфлікту інтересів оголошується на засіданні і долучається до протоколу засідання.

5.Неповідомлення посадовою особою місцевого самоврядування, депутатом селищної ради про наявний конфлікт інтересів перед голосуванням при прийнятті рішення ради, виконавчого комітету є підставою для зупинення селищним головою зазначеного рішення селищної ради, виконавчого комітету згідно порядку встановленого законом.

 

РОЗДІЛ ІІ

УЧАСТЬ ЧЛЕНІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

 

Стаття 11. Права членів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення

1. Меденицьку територіальну громаду складають її члени – жителі, об’єднані постійним проживанням у межах Меденицької територіальної громади, які зареєстровані на її території відповідно до законодавства України.

2. Права жителів на участь у вирішенні питань місцевого значення, гарантовані Конституцією України та законами України, не можуть бути обмежені. 

3. Процедури та правила, передбачені цим Статутом та додатками до нього, прийняті виключно з метою встановлення загальних, чітких, недискримінаційних і прозорих механізмів реалізації права участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, забезпечення балансу приватних та публічних інтересів територіальної громади. 

4. При вирішенні питань місцевого значення жителі мають право:

1) подавати індивідуальні та колективні звернення органам і посадовим особам місцевого самоврядування, одержувати на них відповіді у встановлені законодавством строки;

2) бути включеними у встановленому порядку до складу консультативно-дорадчих органів при Раді, її виконавчих органах та селищному голові;

3) одержувати повну і достовірну інформацію про діяльність Ради, селищного голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у спосіб, передбачений законодавством та іншими нормативно-правовими актами;

4) одержувати копії актів Ради, селищного голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у порядку, визначеному чинним законодавством України;

5) брати участь у здійсненні контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій у порядку й у формах, встановлених законодавством України;

6) брати участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;

7) брати участь у розподілі частини видатків місцевого бюджету через механізм громадського бюджету;

8) бути присутніми на засіданнях Ради, її постійних депутатських комісій, виконавчого комітету в порядку, встановленому цим Статутом, регламентами Ради та її виконавчого комітету;

9) на виступ на пленарному засіданні Ради, засіданні постійної комісії у порядку, встановленому Радою, на засіданні виконавчого комітету в порядку, встановленому виконавчим комітетом;

10) на особистий прийом депутатами Ради, селищним головою, іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування, відповідно до встановленого графіку;

11) на ознайомлення з проєктами актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

12) входити до складу наглядових рад, або інших контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Рада, у порядку та спосіб визначений законом та рішеннями ради;

13) на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

14) брати участь у реалізації форм участі жителів в місцевому самоврядуванні, визначених цим Статутом, а також іншими рішеннями Ради; 

15) користуватися іншими правами, передбаченими Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами чинного законодавства України.

 

Стаття 12. Обов’язки членів територіальної громади

1. Члени територіальної громади зобов’язані:

1) шанобливо ставитись до традицій, звичаїв територіальної громади, її історії та культури;

2) проявляти повагу до вірувань, традицій, історії та самобутності етнічних, національних груп, що проживають чи на інших законних підставах перебувають на території Меденицької територіальної громади;

3) сприяти сталому розвитку громади та її населених пунктів;

4) бережливо ставитися до зелених насаджень, природних об’єктів та довкілля на території юрисдикції територіальної громади;

5) шанобливо та ощадливо ставитися до об’єктів інфраструктури та ресурсів територіальної громади;

6) поважати символіку територіальної громади і використовувати її тільки відповідно до призначення;

7) реалізовувати свої права та законні інтереси з повагою до прав членів територіальної громади та інших осіб, які на законних підставах постійно проживають в межах територіальної громади, до інтересів держави та територіальної громади;

8) толерантно ставитися до всіх членів територіальної громади та інших осіб, які на законних підставах перебувають у межах територіальної громади, незалежно від етнічного походження, віросповідання, політичних переконань тощо, утримуватись від висловлювань та дій, які містять заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини;

9) не порушувати права, свободи та законні інтереси інших членів територіальної громади та інших осіб, які на законних підставах перебувають в межах територіальної громади, інтереси держави і територіальної громади.

2. Обов’язки членів територіальної громади, в частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які на законних підставах постійно проживають в межах юрисдикції територіальної громади.

 

Стаття 13. Гарантії прав членів територіальної громади

1. Меденицька селищна рада забезпечує реалізацію прав та законних інтересів членів територіальної громади у межах, визначених Конституцією та законами України.

2. Членам територіальної громади гарантується право на участь у вирішенні всіх питань місцевого значення, віднесених до відання територіальної громади та її органів, у порядку та формах, визначених Конституцією та законами України, цим Статутом.

3. Захист та реалізація прав і свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законах України, визначають зміст і спрямованість діяльності органів місцевого самоврядування територіальної громади.

4. Органи, посадові та службові особи місцевого самоврядування в своїй діяльності зобов’язані надавати пріоритетне значення служінню інтересам територіальної громади та забезпеченню усім її членам реальної можливості реалізувати їхні права.

5. Рішення та дії органів та посадових осіб місцевого самоврядування не можуть обмежувати встановлених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина.

6. Реалізація членами територіальної громади своїх прав не повинна призводити до порушення прав та свобод інших осіб, а також інтересів територіальної громади.

 

РОЗДІЛ ІІІ

ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

Стаття 14. Форми участі територіальної громади в місцевому самоврядуванні

1.Формами участі територіальної громади в місцевому самоврядуванні є:

1) місцеві вибори;

2) місцевий референдум;

3) загальні збори громадян за місцем проживання;

4) місцеві ініціативи;

5) громадські слухання;

6) звернення громадян до органів і посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі у форматі електронної петиції;

7) участь у консультативно-дорадчих органах;

8) участь у роботі наглядових рад комунальних підприємств;

10) участь жителів у розподілі коштів бюджету територіальної громади (громадський бюджет, шкільний громадський бюджет, бюджет місцевих проектів тощо);

11) інші форми участі, передбачені законодавством.

Стаття 15. Місцевий референдум та місцеві вибори

Засади, організація і порядок проведення місцевих виборів та місцевого референдуму визначаються положеннями чинного законодавства України.

 

Стаття 16. Загальні збори громадян за місцем проживання

1. Загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання є формою безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.

2. Порядок ініціювання, організації, проведення загальних зборів громадян за місцем проживання та порядок урахування результатів загальних зборів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається Положенням про загальні збори громадян за місцем проживання, що є додатком до цього Статуту.

 

Стаття 17. Місцеві ініціативи

1. Місцева ініціатива – це форма участі жителів у вирішенні питань місцевого самоврядування шляхом ініціювання розгляду Радою будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. 

2. Порядок ініціювання, організації збору підписів та внесення місцевої ініціативи на розгляд Ради визначається положенням про місцеві ініціативи, що є невід’ємним додатком № 2 до цього Статуту. 

 

Стаття 18. Громадські слухання

1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

2. Предметом громадських слухань можуть бути будь-які питання, віднесені Конституцією України, законами України та іншими нормативно-правовими актами до відання місцевого самоврядування.

3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

4. Порядок ініціювання, організації, проведення громадських слухань та врахування їх результатів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається положенням про громадські слухання, що є невід’ємним додатком № 3 до цього Статуту.

 

Стаття 19. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян 

1. Порядок звернення громадян України до органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, засновником яких є Рада, їх посадових осіб визначається законом.

2. Особи, які не є громадянами України і законно перебувають на території України, мають таке саме право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

3. Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до органів місцевого самоврядування територіальної громади, що здійснюється через офіційний вебсайт Ради або вебсайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, щодо будь-якого питання, котре належить до компетенції Ради, її виконавчих органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

4. Електронна петиція розглядається з моменту збору на її підтримку не менш ніж 50 підписів громадян. Термін збору підписів не більше 20 календарних днів з дня оприлюднення петиції. Порядок подання та розгляду електронних петицій до Меденицької селищної ради та її виконавчих органів визначається окремим положенням.

Стаття 20. Участь членів територіальної громади в консультативно-дорадчих органах

1. При Меденицькій селищній раді та її виконавчих органах, селищному голові можуть утворюватися консультативно-дорадчі органи, метою яких є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування, участь у розробленні проектів рішень з важливих питань суспільного життя.

2. Порядок утворення та форми роботи консультативно-дорадчих органів визначаються положеннями, затвердженими органом місцевого самоврядування, при якому вони створюються, селищним головою.

 

Стаття 21. Участь членів територіальної громади в роботі контрольно-наглядових органах юридичних осіб, засновниками яких є Меденицька селищна рада

1. Члени Меденицької територіальної громади можуть брати участь в роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб, заснованих Меденицькою селищною радою комунальних підприємств, з метою забезпечення прозорості, ефективності їх роботи, здійснення контролю за прийняттям рішень щодо діяльності цих підприємств.

2. Порядок участі у відповідних контрольно-наглядових органах визначається нормами відповідного законодавства.

 

 

Стаття 22. Громадський бюджет територіальної громади

1. Участь у розподілі коштів бюджету територіальної громади – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів бюджету територіальної громади через різні форми, а також через створення проектів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них. Це спосіб визначення напрямів використання видаткової частини бюджету територіальної громади за допомогою прямого волевиявлення жителів. 

2. Форми та порядок безпосередньої участі територіальної громади у розподілі коштів бюджету територіальної громади визначаються Радою, а результати такої участі обов’язково враховуються Радою при плануванні бюджету територіальної громади на відповідний бюджетний період. 

3. Громадський бюджет територіальної громади (далі – громадський бюджет) – це частина бюджету розвитку бюджету територіальної громади, за рахунок якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо жителями заходів, виконання робіт та надання послуг відповідно до оформлених в установленому порядку проєктів, що стали переможцями конкурсного відбору.

4. Кошти громадського бюджету спрямовуються на реалізацію проєктів розвитку територіальної громади, які надійшли до Ради від жителів.

5. Порядок  проведення  конкурсного  відбору проєктів, які фінансуються за рахунок коштів  громадського  бюджету,  визначається  Положенням  про  громадський бюджет,  що затверджується Радою.

 

РОЗДІЛ ІV

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

 

Стаття 23. Взаємовідносини територіальної громади з інститутами громадянського суспільства

1. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування територіальної громади з інститутами громадянського суспільства здійснюються шляхом:

1) сприяння діяльності органів самоорганізації населення, розширення їх повноважень щодо участі у вирішенні питань місцевого значення;

2) неупередженій та однаковій підтримці законної діяльності усіх громадських формувань, що зареєстровані у межах Меденицької територіальної громади (крім політичних партій та їх місцевих осередків). Підтримка політичних партій та їх місцевих осередків органами місцевого самоврядування Меденицької громади здійснюється виключно у межах та спосіб, визначений законами України;

3) сприяння у реалізації права на мирні зібрання;

4) визначення чіткого порядку ініціювання, проведення загальних зборів за місцем проживання та дієвої реалізації їх рішень, порядків організації громадських слухань, внесення місцевої ініціативи та реалізації інших форм безпосередньої демократії;

5) залучення громадськості до процесу підготовки проекту місцевого бюджету, контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, закладів, установ та організацій;

6) забезпечення інформаційної прозорості і відкритості діяльності Меденицької селищної ради та її посадових осіб;

7) забезпечення доступу громадськості до консультацій та правової допомоги (у тому числі безоплатної) з питань порядку створення і діяльності організацій громадянського суспільства;

8) стимулювання волонтерської діяльності.

 

 Стаття 24. Взаємовідносини територіальної громади з іншими територіальними громадами

1. Взаємовідносини Меденицької територіальної громади, її органів і посадових осіб з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами здійснюється на принципах добросусідства, партнерства та взаємної вигоди.

2. З метою налагодження взаємовідносин, реалізації спільних проектів між територіальною громадою та іншими територіальними громадами можуть укладатися відповідні договори.

3. Співробітництво територіальних громад здійснюється у порядку, визначеному законодавством України.

4. Територіальна громада може об’єднуватися з іншими територіальними громадами в порядку, визначеному законом.

 

Стаття 25. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця

1. Органи місцевого самоврядування територіальної громади з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальної громади можуть об’єднуватися в асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об’єднання.

2. Асоціаціям та іншим добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися владні повноваження органів місцевого самоврядування територіальної громади.

3. Органи місцевого самоврядування в інтересах територіальної громади можуть брати участь у міжмуніципальній, транскордонній та міжнародній співпраці, організовувати співробітництво з міжнародними організаціями у різних сферах суспільного життя.

4. Співпраця територіальної громади з іншими територіальними громадами, асоціаціями та їх добровільними об’єднаннями, міжнародними організаціями тощо реалізовується через обмін офіційними делегаціями, проведення спільних заходів та реалізацію спільних проектів.

 

РОЗДІЛ V

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

Стаття 26. Основні засади громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування

1. Здійснення громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади ґрунтується на Конституції та законах України, Європейській хартії місцевого самоврядування, міжнародних договорах України, цьому Статуті та інших нормативно-правових актах.

2. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється з метою захисту прав, свобод та законних інтересів членів територіальної громади, інтересів територіальної громади.

3. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється на основі таких принципів:

1) відкритості та прозорості;

2) пріоритетності прав людини та громадянина;

3) законності;

4) добровільності та безоплатної участі у здійсненні громадського контролю;

5) об’єктивності та достовірності;

6) незалежності громадського контролю;

7) недопущення перешкоджання здійсненню громадського контролю;

8) професійності та компетентності учасників громадського контролю;

9) взаємодії членів територіальної громади та органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Стаття 27. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування

1. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади здійснюється шляхом:

1) доступу членів територіальної громади до інформації про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до вимог діючого законодавства про доступ до публічної інформації, в тому числі шляхом подання запитів на інформацію;

2) подання індивідуальних чи колективних звернень;

3) створення та функціонування громадських організацій з контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

4) участі членів територіальної громади у роботі консультативно-дорадчих рад.

5) звітування селищного голови, депутатів Ради, старост про їх роботу згідно з вимогами чинного законодавства.

 

РОЗДІЛ VІ

РЕСУРСИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ТА ПОРЯДОК ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

 

Стаття 28. Ресурси територіальної громади та загальні принципи їх використання

1. Головним ресурсом територіальної громади є її мешканці і на задоволення їх потреб використовуються інші ресурси громади, до яких належить:

1) природні ресурси: земельні, водні ресурси, надра;

2) нерухоме майно, що є у власності територіальної громади чи розміщене на її території;

3) інтелектуальна власність, інше майно, що є у власності чи розпорядженні територіальної громади;

4) трудові ресурси;

5) фінансові ресурси, у тому числі кошти місцевого бюджету.

2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані бережливо ставитись до використання ресурсів громади, використовувати їх максимально ефективно, зберігаючи можливості використання основних ресурсів майбутніми поколіннями.

3. Право на розпорядження ресурсами громади належить селищній раді, а у випадках і порядку, визначених законом її виконавчим органам.

4. Селищна рада може прийняти рішення про визначення об’єктів, що належать до надбання громади такими, що не підлягають відчуженню.

5. Селищний голова на першій сесії у новому календарному році інформує депутатів місцевої ради про результати управління ресурсами громади у минулому році та оприлюднює перелік об’єктів, що були відчужені чи набуті громадою за цей період.

 

Стаття 29. Основні засади управління об’єктами комунальної власності

1. Управління об’єктами комунальної власності здійснюється виконавчими органами ради.

2. За потреби у структурі виконавчих органів ради можуть створюватись спеціалізовані структурні підрозділи для управління окремими типами майна та ресурсів територіальної громади.

3. Органи місцевого самоврядування, їх посадові особи дбають за збереження та примноження комунального майна та його ефективне використання в інтересах громади.

4. Передача об’єктів комунальної власності в оренду здійснюється, як правило, на конкурсних засадах та відповідно до пріоритетів розвитку громади, визначених стратегічними планувальними документами.

 

Стаття 30. Комунальні підприємства

1. Для забезпечення жителів територіальної громади необхідними послугами, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування можуть створюватись на основі комунального майна та фінансових ресурсів громади комунальні підприємства.

2. Створенню комунального підприємства передує детальне вивчення ринку послуг, оцінка витрат бюджетних ресурсів та можливих інших варіантів вирішення питання надання послуг населенню.

3. Рішення про створення комунального підприємства приймається лише у випадку, коли у сфері діяльності такого підприємства не можливо забезпечити якісне та дешеве надання послуг населенню із застосуванням приватного підприємництва.

4. Комунальні підприємства забезпечують однакову якість послуг, що надаються жителям громади у всіх її населених пунктах.

5. Старости контролюють якість послуг, що надаються комунальними підприємствами у цих населених пунктах та інформують про це селищного голову, виконавчий комітет.

 

Стаття 31. Підтримка соціально-орієнтованого підприємництва

1. Територіальна громада визнає значимість підприємництва для розвитку  громади і створює для цього належні умови.

2. За рішенням селищної ради можуть встановлюватись, визначені законом, пільги та заохочення для підприємництва, діяльність якого співпадає із стратегічними планувальними документами громади чи яке має соціально-орієнтований характер.

3. Перегляд ставок та видів місцевих податків, що діють у громаді, а так само ставок орендної плати проводиться не більше одного разу на рік і вводиться в дію не раніше, як наступного бюджетного року від дати прийняття такого рішення.

4. Проекти рішень ради, що стосуються встановлення, зміни місцевих податків та зборів, орендної плати за використання земель чи комунального майна підлягають їх обов’язковому оприлюдненню відповідно до Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та обговоренню у комісіях ради із залученням до обговорення асоціацій підприємців, громадських організацій, активістів громади.

 

Стаття 32. Стратегія розвитку громади

1. Селищна рада організовує розроблення, обговорення та  приймає стратегію розвитку громади на довгостроковий до 10 років період.

2. При розробленні стратегії розвитку громади враховуються положення цього Статуту щодо ощадливого та ефективного використання ресурсів територіальної громади.

3. Розроблення стратегії розвитку здійснюється відкрито за участі науковців, підприємців, активістів громади, громадських та інших неприбуткових організацій. 

4. Проект стратегії розвитку територіальної громади перед його розглядом селищної ради проходить обов’язкову процедуру обговорення на громадських слуханнях, що ініціюються відповідно до цього статуту селищним головою чи іншими суб’єктами, визначеними Статутом, якщо селищний голова не забезпечує проведення такого обговорення.

5. Стратегія розвитку громади готується таким чином, щоб забезпечити збалансований розвиток усіх населених пунктів громади, не допустити руйнування навколишнього природного середовища та має враховувати положення стратегії розвитку Львівської області та інших планувальних документів, ухвалених на обласному/районному рівнях.

 

Стаття 33. Містобудівна документація

1. З метою реалізації стратегії розвитку територіальної громади, планування територіального та економічного розвитку у територіальній громаді затверджуються містобудівельна документація, визначена законодавством України.

2. Головним просторовим планувальним документом територіальної громади є схема планування території громади.

3. Відповідно до схеми планування території громади, по мірі потреби, розробляються детальні плани забудови, інші містобудівні документи для окремих територіальних одиниць громади.

4. Проект схеми планування території громади(генерального плану, проектів інших містобудівних документів) перед їх затвердженням селищною радою проходять обов’язкове громадське обговорення за процедурами, визначеними законодавством та цим Статутом.

5. Містобудівна документація є відкритою для громадян. Виконавчий орган селищної ради забезпечує доступ жителів територіальної громади до містобудівної документації.

 

 

РОЗДІЛ VІІ

ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 34. Засади розвитку територіальної громади

1. Основні напрямки розвитку територіальної громади базуються на концепції сталого та збалансованого розвитку усіх сфер соціально-економічного, політичного і культурного життя територіальної громади.

2. Сталий розвиток територіальної громади ґрунтується на засадах:

1) підвищення рівня якості та стандартів життя членів територіальної громади;

2) оперативного реагування на виникнення несприятливих обставин та надзвичайних подій;

3) забезпечення участі територіальної громади в процесах планування діяльності органів місцевого самоврядування;

4) поступового пристосування до ринкових умов системи комунального господарства, реформування його структури і запровадження сучасних механізмів управління і розвитку об’єктів комунальної власності;

5) забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема із сенсорними порушеннями (в тому числі слуху та зору), до об’єктів соціальної інфраструктури;

6) запровадження сучасних механізмів фінансового менеджменту;

7) застосування ґендерно-орієнтованого підходу під час бюджетування;

8) розширення обсягів залучення інвестицій, наукової інформації і консультативної допомоги з визначених напрямків розвитку територіальної громади;

9) встановлення тісних ділових і культурних відносин з іншими територіальними громадами, зарубіжними муніципальними утвореннями, використання досвіду партнерів і здійснення спільних проектів.

 

Стаття 35. Планування розвитку територіальної громади

1. Планування розвитку територіальної громади є інструментом управління розвитком територіальної громади, який визначає бажане майбутнє територіальної громади та способи його досягнення, що базується на аналізі зовнішнього оточення та внутрішнього потенціалу територіальної громади і полягає у формуванні узгоджених дій, на реалізації яких концентруються ресурси територіальної громади.

2. Планування розвитку територіальної громади здійснюється з метою:

1) підвищення спроможності територіальної громади;

2) ідентифікації та інтеграції інтересів членів територіальної громади, суб’єктів господарювання, інших суб’єктів, органів місцевого самоврядування територіальної громади та держави;

3) недопущення помилок та упущень у процесі прийняття управлінських рішень;

4) раціонального використання ресурсів територіальної громади;

5) підвищення результативності контролю за досягненням поставлених цілей розвитку.

3. Під час планування розвитку територіальної громади застосовуються такі інструменти:

1) громадська участь – залучення зацікавлених сторін з усіх сфер життєдіяльності територіальної громади до процесу розроблення планувальних документів з метою досягнення високого рівня громадського консенсусу на основі партнерства та широкої колективної участі;

2) аналіз витрат та вигід – врахування всіх соціальних та фінансових витрат і вигід при оцінці варіантів управлінських рішень;

3) смарт-спеціалізація – планування розвитку територіальної громади здійснюється відповідно до місцевого потенціалу, конкурентних переваг та ресурсів (природних, людських, соціально-економічних тощо);

4) смарт-цілі – всі цілі, завдання та заходи розвитку мають бути конкретними, вимірюваними, досяжними, доцільними та обмеженими в часі;

5) моніторинг та оцінка – будь-який документ з планування розвитку територіальної громади повинен містити індикатори виконання завдань, спрямованих на досягнення цілей розвитку, та механізм моніторингу і оцінювання;

6) поєднання місцевих, регіональних та державних інтересів – забезпечення взаємозв’язку та узгодженості довгострокових стратегій, планів і програм розвитку на місцевому, регіональному та державному рівнях.

3. Територіальна громада безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування затверджує такі документи з планування розвитку:

1) програми соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади та окремих населених пунктів територіальної громади;

2) цільові програми з інших питань місцевого самоврядування;

3) місцеві програми приватизації;

4) місцеві містобудівні програми та генеральні плани забудови населених пунктів територіальної громади;

5) інші документи з планування розвитку територіальної громади.

4. З метою забезпечення взаємозв’язку та координації між документами, визначеними в частині третій цієї статті, територіальна громада безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування може затверджувати відповідні стратегії розвитку.

 

Стаття 36. Економічний розвиток територіальної громади

1. Економічний розвиток територіальної громади спрямовується на укріплення і зростання промислової інфраструктури, підвищення якості надання послуг, активізацію участі членів територіальної громади у фінансово-господарській діяльності.

2. Меденицька селищна рада, при складанні документів з планування розвитку територіальної громади, визначає основні напрямки сприяння зростанню промислового та ІТ-виробництва, розширенню туристичної та рекреаційної інфраструктури, розвитку транспорту, будівництва, зв’язку, енергетичного комплексу та впровадженню енергоефективних технологій.

3. Органи місцевого самоврядування всебічно сприяють розвитку малих та середніх підприємств, нарощуванню обсягів виробництва та реалізації продукції місцевих товаровиробників, створенню нових робочих місць.

4. Меденицька селищна рада та її виконавчі органи застосовують передбачені законодавством пільги для сприяння розміщенню нових виробництв товарів, робіт, послуг на відповідній території, вживають інші форми стимулювання та розвитку місцевого підприємництва.

 

Стаття 37. Охорона довкілля

1. Діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування з охорони довкілля і вирішення екологічних проблем територіальної громади спрямовується на захист навколишнього природного середовища через підготовку і реалізацію цільових проектів з метою забезпечення сприятливих екологічних умов для проживання, праці і відпочинку людей, а також формування системи контролю за станом навколишнього середовища.

2. Меденицька селищна рада  затверджує цільові програми екологічного розвитку території юрисдикції територіальної громади, включає екологічні розділи до документів з планування розвитку територіальної громади, вирішує питання виділення бюджетного фінансування на охорону довкілля.

3. Меденицька селищна рада  та виконавчий комітет не менше двох разів на рік розглядають на своїх засіданнях питання щодо екологічної ситуації на території юрисдикції територіальної громади і контролю за ходом виконання запланованих заходів із її покращання.

 

Стаття 38. Розвиток науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва

1. Органами місцевого самоврядування забезпечується розвиток соціально-гуманітарної сфери життєдіяльності територіальної громади - науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва тощо.

2. Основні напрями і пріоритети соціально-гуманітарного розвитку територіальної громади визначаються Меденицькою селищною радою при складанні документів з планування розвитку територіальної громади.

 

Стаття 39. Стратегія розвитку Меденицької селищної територіальної громади

1. Рада з урахуванням потреб та інтересів різних груп населення, колективних потреб територіальної громади організовує процес розробки й громадського обговорення та приймає Стратегічний план розвитку громади на довгостроковий період (як правило на 10 років).

2. Розроблення Стратегії розвитку громади здійснюється відкрито за участі науковців, підприємців, активістів громади, громадських та інших неприбуткових організацій, що враховують інтереси різних цільових груп громади. Проект Стратегії розвитку громади перед його розглядом селищною радою обов'язково виноситься на консультації з громадськістю, що ініціюються відповідно до цього Статуту селищним головою, чи іншими уповноваженими суб’єктами, якщо селищний голова не забезпечує проведення такого обговорення.

3. Невід'ємними складовими Стратегії розвитку громади є Генеральний план селищ, сіл, Програма сталого енергетичного розвитку сіл, Програма з підвищення конкурентоспроможності сіл. Стратегія розвитку громади включає заходи із покращення надання якісних соціальних та адміністративних послуг, підвищення рівня самоорганізації мешканців, поводження з побутовими відходами, сприяння розвитку малого підприємництва, сприяння залученню інвестицій, розвитку транспортної інфраструктури, розвитку зв’язків між наукою та бізнесом й інші. Заходи Стратегії розвитку громади включають показники успішності їх виконання.

4. Заходи Стратегії розвитку громади відображаються у щорічних Програмах соціально-економічного розвитку та бюджеті громади.

5. Звіт про виконання Стратегії розвитку громади щороку публікується на офіційному веб-порталі селищної ради в мережі Інтернет.

6. Затверджена Стратегія розвитку громади, тривалість якої виходить за межі терміну повноважень селищної ради відповідного скликання, зберігає чинність до закінчення та є обов’язковою до виконання для селищної ради всіх наступних скликань.

 

Стаття 40. Порядок розподілу бюджету територіальної громади

1. Рада під час розподілу бюджету територіальної громади дотримується принципів справедливості, рівномірності та неупередженості в поділі бюджетних коштів на загальносуспільні потреби Меденицької територіальної громади та враховує необхідність забезпечення потреб всіх жителів та гідних умов їх проживання.

2. Для забезпечення справедливого та оптимального розподілу коштів між старостинськими округами та адміністративним центром Меденицької територіальної громади, селищним головою раз в рік можуть проводитися бюджетні слухання щодо оптимального розподілу бюджету на потреби громади та для гармонійного розвитку всієї території територіальної громади.

3. Бюджетні слухання щодо розподілу бюджетних коштів територіальної громади реалізуються шляхом проведення громадських слухань відповідно до Додатку №3 «Положення про громадські слухання в Меденицькій селищній територіальній громаді” Статуту Меденицької селищної територіальної громади».

 

Стаття 41. Розвиток волонтерської діяльності 

1. Розвиток волонтерства в територіальній громаді - збільшує соціальний капітал громади через самоорганізацію жителів, соціальну активність та включеність в розвиток громади.

2. Задля забезпечення стабільного розвитку волонтерства у громаді, Рада та її виконавчі органи сприяють:

- популяризації та зростанню включеності жителів у волонтерську діяльність та активізацію їхньої залученості у суспільно значущі сфери життя громади; 

- залучає волонтерів до діяльності  виконавчих органів Ради, комунальних установ, підприємств та організацій і виконання місцевих цільових програм;

- створенню сприятливих умов для розвитку волонтерства, підвищення рівня самоорганізації жителів територіальної громади;

- інституційному розвитку організацій та установ у громаді, що залучають до своєї діяльності волонтерів через проведення освітніх та інших заходів.

3. Заходи підтримки сприяння розвитку волонтерської діяльності в територіальній громаді визначаються Радою та затверджуються її рішенням.

 

 

РОЗДІЛ VIІІ

 ОХОРОНА НАДБАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 42. Надбання громади

1. До надбання територіальної громади, яке перебуває під опікою громади та її органів місцевого самоврядування належать об’єкти природи та культурної спадщини.

2. Історичні будівлі, природний ландшафт та сучасна архітектура визначають неповторний образ та характер поселень територіальної громади, впливають на формування місцевого патріотизму, мають важливе культурне значення для виховання дітей та молоді.

3. Територіальна громада та її органи місцевого самоврядування зобов’язані зберігати для майбутніх поколінь об’єкти надбання громади, визнані такими відповідно до вимог українського законодавства та цього Статуту.

4. Територіальна громада прагне до збереження самобутності спільнот об’єднаної громади, що історично склалися, а також історичних найменувань об’єктів та територіальних одиниць в межах громади.

5. Органи місцевого самоврядування територіальної громади піклуються про задоволення національно - культурних потреб, забезпечення умов для збереження національної ідентичності всіх етнічних груп, що проживають у громаді.

 

Стаття 43. Природні території та об’єкти, що належать до надбання громади

1. До надбання громади, яке перебуває під особливим захистом громади належать такі природні території та об’єкти:

1) річки, що протікають територією громади: Летнянка, Бистриця, Трудниця, Тисмениця, Ріпчанка, Лютичина, Коросниця та утворенні ними стави.

2. Селищна рада за власною ініціативою чи за ініціативою членів територіальної громади у порядку, визначеному цим Статутом може прийняти рішення про віднесення до категорії надбання громади інші природні об’єкти та території, що розміщені в межах поселень чи за їх межами.

3. На плані території громади визначаються межі території об’єктів природи, що віднесені до надбання громади.

 

Стаття 44. Культурна спадщина громади

1. Культурна спадщина громади є частиною її надбання і складається з:

1) Пам’яток історії, до яких належать будинки та споруди, окремі поховання та некрополі, місця бойових дій, визначні місця, пов’язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом українців та етнічних груп, що жили чи живуть у громаді;

2) Об’єктів монументального мистецтва - пам’ятників, пам’ятних знаків;

3) Архітектурних об’єктів - до яких належать окремі будівлі, архітектурні споруди, що повністю або частково збереглися в автентичному стані і характеризуються відзнаками певної культури, епохи, певних стилів, традицій, будівельних технологій або є творами відомих авторів;

4) Об’єктів містобудування - історично сформованих центрів поселень у громаді , вулиць, кутків, площ, тощо, що є носіями певних містобудівних ідей;

5) Об’єктів археології - до яких належать рештки життєдіяльності людини (нерухомі об’єкти культурної спадщини: городища, кургани, залишки стародавніх поселень, стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв, іригаційних споруд, шляхів, могильники, культові місця та споруди, їх залишки чи руїни, мегаліти, печери, наскельні зображення, ділянки історичного культурного шару, поля давніх битв, а також пов’язані з ними рухомі предмети), що містяться під земною поверхнею та під водою і є невідтворним джерелом інформації про зародження і розвиток цивілізації;

6) інші об’єкти, які можуть бути визначені такими рішенням селищної ради, зокрема об’єкти садово-паркового мистецтва, ландшафтні природні території, які мають історичну цінність.

2. Пам’ятки культурної спадщини громади, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України охороняються та використовуються відповідно до закону.

3. Пам’ятки культурної спадщини віднесені до надбання громади відповідно до цього Статуту обліковуються виконавчим органом ради, який веде реєстр пам’яток, виготовляє відповідні знаки та забезпечує дотримання режиму їх використання.

4. Рада затверджує цільові програми збереження об'єктів культурної спадщини. Вирішує питання фінансування з охорони об’єктів культурної спадщини.

5. Рада та виконавчий комітет не менше двох разів на рік розглядають на своїх засіданнях питання щодо збереження об’єктів культурної спадщини на території територіальної громади і контролю за ходом виконання запланованих заходів.

 

Стаття 45. Об’єкти культурної спадщини, що належать до надбання громади

 1. До надбання громади, яке перебуває під особливим захистом громади належать такі об’єкти культурної спадщини:

1) Могила Устияновича К.М., українського художника і письменника (пам., ск. С. Дзиндра, арх. А.Шуляр, 1970, мармурова крихта), с.Довге, кладовище (1839-1903 рр.);

2) Братська могила радянських воїнів (пам., 1948, мармурова крихта), с-ще.Меденичі, у центрі селища, серпень 1944 р. (перепоховання 1952-1954);

3) Пам’ятник Хмельницькому Б.М., державному діячеві і гетьману України (1956, мармурова крихта), с-ще.Меденичі, у центрі селища;

4) Городище давньоруське та пізньосередньовічне, с. Солонсько, ур. Сад, південно-західна околиця села, ліворуч шосе Львів-Дрогобич Пам’ятка національного значення (XI-XIII ст. ст.);

5) Поселення давньоруське, с. Волоща, ур. Говда, західна околиця села (XIII-XIV ст. ст.);

6) Церква Успення Пресвятої Богородиці ( (дер.), с-ще.Меденичі, 1644р.;

7) Дзвіниця церкви Успення Пресвятої Богородиці (дер.), с-ще. Меденичі, 1644р.;

8) Каплиця Собору св. Івана Хрестителя, с.Волоща, 1732р.;

9) Церква Різдва Пресвятої Богородиці (дер.) (мур.), с.Вороблевичі, 1773р.;

10) Дзвіниця церкви Різдва Пресвятої Богородиці (дер.) (мур.), с. Вороблевичі, 1773р.,

11) Брама (дер.) (мур.), с.Вороблевичі, 1773р.;

12) Церква Успення Пресвятої Богородиці (мур.), с.Грушів, 1850р.;

13) Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці (св.Миколая) (дер.), с.Довге, п.ХХст.;

14) Церква св.Юрія (Івана) (Вознесіння Господнього) /дер., с.Дорожів Верхній, п.ХХст..

15) Будинок, в якому народився Дмитро Грицай («Перебийніс») шеф Головного штабу УПА генерал-хоружний – с.Верхній Дорожів.

16) Дзвіниця Церкви св.Юрія (Івана) (Вознесіння Господнього) – с.Верхній Дорожів.

2. Меденицка селищна рада за власною ініціативою чи за ініціативою членів територіальної громади у порядку, визначеному цим Статутом може прийняти рішення про віднесення до категорії надбання громади інші об’єкти культурної спадщини, що розміщені в межах поселень чи за їх межами.

3. Об’єкти культурної спадщини громади маркуються відповідним знаком, форма якого визначається виконавчим органом ради.

 

Стаття 46. Користування об’єктами віднесеними до надбання громади

1. Для задоволення своїх культурних, духовних та освітніх потреб члени територіальної громади користуються об’єктами, віднесеними до надбання громади, а також поза нею у випадку належності таких об’єктів до власності територіальної громади.

2. Обов’язком членів територіальної громади, органів місцевого самоврядування, установ та організацій незалежно від форм власності котрі розміщуються в межах території громади є збереження цих об’єктів, їх охорона від руйнації, пошкодження та надмірного користування.

3. При передачі об’єктів, що належать до надбання громади у власність чи оренду фізичним або юридичним особам, обов’язковим є включення до договору купівлі-продажу чи оренди спеціальних положень, які визначають особливий порядок користування такими об’єктами, а для особливо цінних об’єктів складається охоронний договір.

4. Охоронний договір передбачає забезпечення новим власником (користувачем):

1) дотримання режимів утримання і використання пам’ятки;

2) своєчасного виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження території пам’ятки, інших визначених чинним законодавством та цим Статутом пам’яткоохоронних заходів;

3) правил доступу до об’єкту жителів територіальної громади;

4) періодичного доступу представників виконавчого органу селищної ради до  об’єкту обстеження та перевірки дотримання вимог охоронного договору;

5) повідомлення про нововиявлені об’єкти культурної спадщини, в тому числі рухомі предмети у межах території об’єкту;

6) негайного інформування виконавчого органу селищної ради про обставини, які загрожують збереженню об’єкта.

5. Не виконання умов охоронного договору є підставою для визнання договору про відчуження об’єкта чи передачі його в користування недійсним.

6. Для підтримки об’єктів культурної спадщини в задовільному стані та захисту їх від подальших руйнувань з метою забезпечення збереження їх автентичності, забезпечуючи мінімальне вплив у їх наявний вигляд, члени територіальної громади можуть організовувати громадські роботи .

7. При відчуженні чи передачі в користування фізичним чи юридичним особам територій навколо об’єктів, що віднесені до надбання громади має бути передбачено право доступ громадян до об’єкту (земельний сервітут), що закріплюється у договорі.

 

Стаття 47. Особливості планування територій з об’єктами, що віднесені до надбання громади

1. При плануванні і забудові територій, де розміщуються об’єкти, віднесені до надбання громади, має бути забезпечено збереження цих об’єктів, забезпечення доступу до них та мінімізовано негативний вплив на об’єкти з боку нового будівництва.

2. При підготовці містобудівних документів (генерального плану, детальної схеми планування забудови, зонінгу) обов’язковим є всебічне вивчення можливих впливів нової забудови на збереження об’єктів надбання громади та публічне обговорення цих містобудівних документів за участі мешканців громади на громадських слуханнях.

 

Стаття 48. Популяризація надбання територіальної громади

1. Перелік об’єктів, що віднесені до надбання територіальної громади є доступним для мешканців громади і розміщується на інформаційному стенді у селищній раді, інших доступних для громадськості місцях.

2. У закладах освіти, що розміщені на території громади відбувається вивчення історії громади, народних переказів, історичних, культурних та інших джерел щодо об’єктів надбання громади.

3. Органи місцевого самоврядування сприяють поширенню інформації про надбання громади у засобах масової інформації, в мережі інтернет, можуть нагороджувати знаками пошани тих, хто найбільше доклав зусиль у пропаганді збереження надбання громади, сприяв виявленню нових об’єктів чи глибокому дослідженню відомих.

 

Стаття 49. Увічнення пам’яті щодо історичних осіб та подій на території громади

1. Територіальна громада прагне до відновлення та збереження історичної пам’яті на своїй території через найменування територіальних одиниць або матеріальних об’єктів (навчальні заклади, підприємства, установи, організації, монументи, меморіальні комплекси та інші архітектурні форми).

2. При найменуванні чи перейменуванні перевага надається історичним назвам, що були характерними протягом довгого часу для поселень, що входять до складу громади, Львівської області та України, при цьому у назві територіальних одиниць чи матеріальних об’єктів може увічнюватися пам’ять видатних історичних, державних, військових діячів України, захисників України, видатних діячів науки і культури, діяльність яких сприяла прогресу людства, утвердженню загальнолюдських цінностей, а також подій, які мали історичне значення для громади, Львівської області  та України в цілому.

2. При прийнятті рішень щодо увічнення пам’яті історичних осіб та подій пріоритет надається тим з них, які пов’язані з поселеннями, що входять до складу громади та Львівської області.

3. При прийнятті рішень щодо увічнення пам’яті історичних осіб та подій не допускається увічнення пам’яті осіб, організацій, політичних партій, які у бездержавний та тоталітарний історичні періоди знищували українську державність, боролись з проявами народного опору окупаційним режимам, брали участь у організації репресій та голоду проти українського народу, вчиненням інших злочинів проти України та українства, людства і людяності а також тих фізичних осіб - громадян інших держав, які не мають відношення до територіальної громади чи України. Не допускається також увічнення в назвах подій, повязаних із військовими перемогами над українцями.

4. Присвоєння назв територіальним одиницям та матеріальним об’єктам фізичним особам можливо не раніше 5 років від смерті цієї фізичної особи, за згодою спадкоємців, якщо такі встановлені.

 

Стаття 50. Громадський простір та його значення в рамках територіальної громади.

1. Громадський простір – це частина селищного простору, яка є відкритою та доступною для усіх, хто проживає чи тимчасово перебуває на даній території, на постійній та безоплатній основі, що включає території загального користування, виділені відповідно до містобудівної документації та планів зонування, а також наземні, підземні, надземні частини будівель і споруд, які знаходяться у комунальній власності, спеціально призначені для використання необмеженим колом осіб з метою проведення комунікацій, дозвілля, рекреації, проведення масових заходів, організації пішохідних потоків тощо.

2. Громадський простір створюється і утримується громадою з метою забезпечення можливостей для відпочинку, комунікативного потенціалу, соціальних та суспільних потреб, розвитку, сталого та гармонійного розвитку її територій.

3. До територій загального користування відносяться:

1) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки

2) пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;

3) пам'ятки культурної та історичної спадщини;

4) майдани, площі, бульвари, проспекти;

5) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

6) пляжі;

7) кладовища;

8) інші території загального користування;

4. Жителі територіальної громада мають право брати участь у розвитку, плануванні та зміні громадських просторів, як через органи місцевого самоврядування, так і безпосередньо через ініціювання питань щодо розвитку, планування та зміни цих територій. Право участі жителів територіальної громади у розвитку, плануванні, реконструкції та зміні громадських просторів здійснюється шляхом участі в публічних консультаціях, які організовує та проводять органи місцевого самоврядування Меденицької територіальної громади.

5. Загальні засади формування громадських просторів та порядок участі жителів територіальної громади у розвитку, плануванні та зміні їх в Меденицької селищної територіальній громаді визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

 

Стаття 51. Ознаки громадського простору та принципи створення.

1. Головні ознаки громадського простору:

-  рівність у праві використання;

-  безпека;

-  задоволення первісних потреб;

-  чистота;

-  розмаїття видів діяльності / багатофункціональність;

-  комфортний мікроклімат;

-  естетичність.

2. Громадський простір має створюватися за наступними принципами:

-  проектування громадського простору відбувається із залученням його користувачів та заінтересованих осіб;

-  доступність та рівність у праві використання для всіх верств населення, в тому числі осіб з обмеженими можливостями руху;

-  пріоритетність пішохідного руху над автомобільним;

-  обов`язкова інфраструктура для задоволення первісних потреб;

-  результатом облаштування публічного простору має бути забезпечення реалізації його комунікативної, соціальної та суспільної функції;

-  селищна рада визначає основні цілі та пріоритети громади, які входять до стратегії чи програми розвитку громадських просторів на основі єдиного системного підходу при плануванні публічних просторів;

-  жителі громади повинні бути залучена до процесу облаштування громадського простору на первинних етапах, а саме формування технічного завдання на проектування та розробки проектної документації;

-  чітке зонування та можливість ведення підприємницької діяльності (пересувні та тимчасові засоби торгівлі) у чітко визначених місцях із відповідною інженерною інфраструктурою;

-  чітке ознакування простору та розмежування від приватних територій (прибудинкові території, двори тощо) в селі;

-  паспортизація – наявність проектної (планувальної) документації, що регламентує життя громадського простору (паспорти, комплексні схеми, тощо).

3. Облаштування громадського простору – це системний процес (послідовність дій, кроків) планування, створення, реконструкції, трансформування, благоустрою тощо, що в кінцевому результаті призведе до формування громадського простору, в тому числі в частині його функціонального призначення.

 

РОЗДІЛ ІХ

ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

 

Стаття 52. Загальні засади звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів селищної ради перед територіальною громадою

1. Звітування Ради та її посадових осіб здійснюється з метою забезпечення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також інформування населення про вирішення питань місцевого значення.

2. Про свою роботу перед територіальною громадою звітують:

• селищний голова;

• депутати Ради;

• керівники виконавчих органів Ради та комунальних підприємств, установ та організацій;

• старости.

3. Процедура звітування перед територіальною громадою відбувається у порядку, визначеному чинним законодавством України, цим Статутом та регламентом Ради.

4. Про місце, час і спосіб організації звітування перед територіальною громадою селищний голова, керівник виконавчого органу, староста або депутат Ради повідомляє не пізніше ніж за 7 днів до дня звітування через місцеві засоби масової інформації та/або шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Ради. Відповідальні особи забезпечують невідкладне оприлюднення інформації про час та місце звітування зазначених у частині 2 цієї статті осіб на власних ресурсах Ради.

5. Відкрита зустріч з територіальною громадою організовується та здійснюється у спосіб, який дозволяє жителям поставити запитання, висловити зауваження та подати пропозиції.

6. Звітування перед Радою відбувається на її пленарних засіданнях.

7. Письмові звіти, надані селищним головою, керівниками виконавчих органів, депутатами та старостою, оприлюднюються на офіційному сайті Ради та розміщуються у вільному доступі у приміщенні Ради не пізніше ніж за 7 днів до дати зустрічі з територіальною громадою, а депутатів Ради впродовж місяця. Автор звіту має забезпечити його своєчасне подання уповноваженій особі для попереднього оприлюднення.

Стаття 53. Звітування селищного голови

1. Селищний голова звітує перед територіальною громадою на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік до 1 березня року, що слідує за звітним.

2. Письмовий звіт селищного голови перед територіальною громадою включає в себе, крім інформації про його діяльність, інформацію про:

1) реалізацію стратегічних і програмних документів розвитку   територіальної громади;

2) виконання місцевого бюджету;

3) план роботи на наступний звітний період;

4) результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів, а в разі невиконання (часткового виконання) попереднього плану – відповідні причини;

5) з інших питань місцевого значення.

3. Звітування селищного голови перед Меденицькою селищною радою включає доповідь про його роботу та роботу виконавчих органів ради за звітний період та інформацію про хід і результати виконання місцевого бюджету, реалізацію затверджених радою стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади, а також інформацію про роботу його заступників, відповіді на запитання депутатів ради.

4. За результатами звітування селищного голови Меденицька селищна рада може прийняти рішення, яке містить оцінку діяльності голови за звітний період, доручення та рекомендації, спрямовані на реалізацію повноважень голови тощо.

 

Стаття 54. Звітування депутатів Меденицької селищної ради

1. Депутати Ради не менше одного разу на рік впродовж березня звітують про свою роботу перед територіальною громадою.

Письмовий звіт депутата включає відомості про:

1) діяльність у Раді та її органах, зокрема, але не виключно, – про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних та інших комісій Ради;

2) роботу у виборчому окрузі;

3) прийняті Радою та її органами рішення, хід їх виконання;

4) особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень Ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

2. Звітування депутата місцевої Ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців.

3. Звітування депутатів ради проводиться відповідно до плану, який прийняла Рада.

 

Стаття 55. Звітування виконавчих органів Меденицької селищної  ради

1. Керівники структурних підрозділів (головних розпорядників коштів) виконавчих органів Меденицької селищної ради щорічно до 31 січня року, наступного за звітним, звітують перед Меденицькою селищною громадою про виконану роботу за попередній рік, досягнуті результати та нереалізовані проекти (причини та вчинені дії щодо реалізації), реалізацію Стратегії розвитку, виконання місцевих і галузевих програм, використання коштів місцевого бюджету, діяльність підпорядкованих комунальних підприємств, установ, організацій, а також плани на наступний рік.

2. Звіт виконавчого органу – головного розпорядника коштів – повинен містити інформацію про обсяг отриманих та використаних коштів місцевого бюджету та отриманих власних надходжень.

3. Меденицький селищний голова своїм розпорядженням визначає форму та графік проведення звітів керівників виконавчих органів селищної ради.

4. За ініціативою не менше як 1/3 депутатів від загального складу селищної ради на пленарному засіданні Ради може заслуховуватись інформація про діяльність окремих виконавчих органів Ради у порядку і у термін, який визначає Рада.

5. За результатами звіту виконавчих органів селищна рада може приймати рішення, яке містить оцінку діяльності виконавчого органу за звітний період.

 

Стаття 56. Звітування старости

1. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями відповідного населеного пункту громади. Графік звітів старост оприлюднюється в засобах масової інформації. На вимогу не менше половини депутатів Ради староста зобов’язаний прозвітувати перед Радою про свою роботу у будь-який визначений ними термін.

2. Письмовий звіт старости перед жителями відповідного старостинського округу включає в себе, крім інформації про його діяльність, відомості про:

1) реалізацію документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу;

2) виконання бюджету територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу;

3) план роботи на наступний звітний період;

4) результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів, а в разі невиконання (часткового виконання) попереднього плану – відповідні причини;

5) інші питання місцевого значення.

3. Звітування старости перед Радою включає доповідь про його роботу за звітний період, інформацію про хід і результати виконання місцевого бюджету в частині, що стосується відповідного старостинського округу реалізацію затверджених Радою документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу, відповіді на запитання депутатів Ради.

4. За результатами звітування старости Меденицька селищна рада може прийняти рішення, яке містить оцінку діяльності старости за звітний період, доручення та рекомендації, спрямовані на реалізацію повноважень старости тощо.

 

Стаття 57. Звітування комунальних підприємств, установ та організацій Меденицької селищної ради

1. Комунальні підприємства, установи та організації щорічно до 31 січня року, наступного за звітним, звітують перед споживачами їхніх послуг на відкритих зустрічах.

2. Інформацію про місце та час проведення відкритих зустрічей керівники комунальних підприємств, установ, організацій повідомляють споживачів їхніх послуг не пізніше як за 5 днів.

3. Звіт комунальних підприємств, установ, організацій попередньо оприлюднюється на офіційному сайті Меденицької селищної ради не пізніше ніж за п’ять днів до дня проведення відкритої зустрічі.

4. За результатами звіту комунальних підприємств, установ та організацій Меденицька селищна рада та її виконавчий комітет можуть прийняти рішення з оцінкою діяльності відповідного комунального підприємства, установи чи організацій за звітний період. 

 

 

РОЗДІЛ Х

СЛУЖБА В ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

Стаття 58. Служба в органах місцевого самоврядування.

1. Служба в органах місцевого самоврядування – професійна діяльність осіб, які займають посади в органах місцевого самоврядування.

Служба в органах місцевого самоврядування здійснюється на платній основі і реалізується в інтересах територіальної громади.

2. Основною формою заміщення посад в органах місцевого самовряду- вання є конкурс. Конкурс проводиться у порядку, встановленому рішенням Меденицької селищної ради відповідно до законодавства України.

 

Стаття 59. Кадровий резерв

1. З метою підвищення компетентності посадових осіб місцевого самоврядування, оптимального використання їх потенціалу, створюється Кадро- вий резерв.

2. Кадровий резерв – це база даних осіб, які претендують на заміщення вакантних посад в органах місцевого самоврядування Меденицької територіальної громади.

 

3. Порядок формування кадрового резерву визначається Положенням про кадровий резерв. Одним із механізмів формування кадрового резерву є проведення стажування молоді в Меденицькій селищній раді.

 

Стаття 60. Планування кар’єри посадової особи.

1. В органах місцевого самоврядування здійснюється планування кар’єри осіб, що займають посади в органах місцевого самоврядування тери- торіальної громади.

2. Підвищення кваліфікації посадових осіб здійснюється у формах, пе- редбачених законодавством України.

 

Стаття 61. Контроль і контрольні процедури в органах місцевого самоврядування.

1. В органах місцевого самоврядування створюється система неперерв- ного контролю за діяльністю посадових осіб місцевого самоврядування.

2. Контроль за діяльністю посадових осіб передбачає аналіз діяльності службовця в частині виконання ним своїх посадових обов’язків, виконання ви- мог антикорупційного законодавства України, дотримання етики поведінки службовця.

3. Організація контролю за діяльністю посадових осіб органів місцевого самоврядування здійснюється у порядку, визначеному селищним головою. У ході контрольної діяльності, селищний голова може приймати рішення про проведення службового розслідування за фактом, виявленим у ході перевірки, у порядку, встановленому селищною радою.

4. Щороку може здійснюватися щорічна оцінка діяльності посадових осіб.

5. В органах місцевого самоврядування у порядку, встановленому зако-

нодавством України, здійснюється чергова атестація посадових осіб місцевого самоврядування. При атестації враховуються результати щорічних оцінок діяльності, рівень виконання посадовою особою своїх функцій та повнова- жень.

 

 

РОЗДІЛ ХІ

ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ У ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

Стаття 62. Загальні засади прозорості та відкритості роботи органів місцевого самоврядування

1. Уся інформація, що знаходиться у володінні органів та посадових осіб місцевого самоврядування є відкритою, крім випадків, передбачених нормами чинного законодавства України.

2. Право на доступ до цієї інформації гарантується обов’язком органів та посадових осіб місцевого самоврядування надавати за запитами та оприлюднювати її, забезпечувати безперешкодний доступ до засідань Ради, її виконавчого комітету, депутатських комісій Ради, крім випадків, передбачених нормами чинного законодавства України.

3. Обмеження доступу до публічної інформації, у тому числі до засідань колегіальних органів, здійснюється тільки в порядку передбаченому частиною другою статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

4. Жителі можуть здійснювати громадський контроль за дотриманням прав на доступ до публічної інформації, шляхом проведення громадської експертизи, в порядку, передбаченому Статутом, чи іншим способом, що не суперечить вимогам законодавства.

5. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування та додатки до таких актів підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування та додатки до них оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

 

Стаття 63. Відкритість та прозорість у діяльності колегіальних органів Ради

   1. Сесії Ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного жителя бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством, а також права своєчасно отримати інформацію про час, дату, місце, порядок денний і проекти рішень, що розглядатимуться на засіданні.

 Порядок доступу до засідань визначається Радою відповідно до закону та регламенту Ради.

Присутні на сесії Ради особи мають право у спосіб, що не заважає проведенню засідань, здійснювати відео-, фото- та аудіофіксацію, трансляцію в режимі реального часу в мережі Інтернет пленарних засідань Ради, а також засідань постійних комісій Ради.

Під час проведення пленарних засідань Ради забезпечується їх відео- та аудіофіксація, трансляція у режимі реального часу в мережі Інтернет. Відео- та аудіозаписи пленарних засідань Ради зберігаються безстроково та підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради.

Протоколи сесії Ради є відкритими та оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Відповідальність за оприлюднення протоколів сесії несе уповноважена особа, що їх підписує.

2. Інформація про час, дату, порядок денний та проекти рішень Ради, що розглядатимуться на засіданні постійної комісії розміщується на офіційному вебсайті Ради. Відповідальність за своєчасність оприлюднення такої інформації несе уповноважена особа, що скликає засідання.

За результатами вивчення і розгляду питань постійні депутатські комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної депутатської комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань постійної депутатської комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної депутатської комісії, протоколи її засідань є відкритими, підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Засідання постійної депутатської  комісії є відкритим і кожний може бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Під час проведення засідань постійної депутатської комісії забезпечується відео- та аудіофіксація, трансляція у режимі реального часу в мережі Інтернет. Відео- та аудіозаписи засідань постійної депутатської комісії підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради.

3. Основною формою роботи виконавчого комітету Ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно селищним головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції – заступником голови в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Інформація про час, дату, порядок денний та проєкти рішень, що вносяться на розгляд виконавчого комітету, розміщується на офіційному вебсайті Ради заздалегідь до засідання. Оприлюднення цієї інформації забезпечується особою, що скликає засідання виконавчого комітету у порядку, визначеному регламентом.

Засідання виконавчого комітету проводяться відкрито з забезпеченням права кожного жителя бути присутнім на ньому, крім випадків, передбачених законом. Під час проведення засідань виконавчого комітету забезпечується відео- та аудіофіксація, трансляція у режимі реального часу в мережі Інтернет. Відео- та аудіозаписи засідань виконавчого комітету підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради.

Протоколи засідань виконавчого комітету є відкритими, оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Оприлюднення цієї інформації забезпечується посадовою особою, яка їх підписує.

 

Стаття 64. Офіційний вебсайт Ради та інформація, що розміщується на ньому

1. З метою застосування сучасних інформаційних технологій у системі управління територіальною громадою, задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій у громаді та за його межами в об'єктивній, повній інформації про різні сфери суспільного життя громади, зміцнення міжнародних зв'язків, забезпечення принципів відкритості та прозорості діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, задоволення конституційних прав громадян на інформацію, Рада створює і підтримує офіційний вебсайт Ради.

2. На офіційному вебсайті Ради в мережі Інтернет обов’язково оприлюднюється:

1) інформація про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо) органів і посадових осіб місцевого самоврядування, інформація про нормативно-правові засади діяльності;

2) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньо-організаційних), прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування із зазначенням дати їх прийняття, оприлюднення. З метою надання якнайширшого доступу до текстів таких актів створюється спеціальна пошукова система, що дозволяє пошук за датою, номером чи іншими реквізитами, по контексту та за іншими критеріями;

3) проєкти актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування та додатки до них. Оприлюднення проєктів на офіційному вебсайті не позбавляє обов’язку виносити їх на публічні консультації у випадку, коли проведення консультацій є обов’язковим відповідно до вимог цього Статуту;

4) інформація про селищного голову, його заступників, секретаря Ради, депутатів Ради, старост, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включає біографічні довідки, час, дні і місце проведення особистого прийому, контакти для листування та телефонного зв’язку;

5) інформація про систему обліку, види інформації, якою володіють органи та посадові особи місцевого самоврядування;

6) перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;

7) інформація про механізми чи процедури, за допомогою яких жителі можуть представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, контролювати їх діяльність (зокрема для цього створюється підрозділ “Громадська участь”);

8) письмові звіти селищного голови, депутатів Ради, старост, керівників виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та організацій;

9) річний, піврічний план роботи Ради (за наявності), у тому числі дати, місце і порядок денний засідань Ради, її виконавчих органів, виконавчого комітету, графік проведення та порядок денний засідань комісій;

10) протоколи пленарних засідань Ради та її виконавчого комітету, результати голосування під час прийняття ними рішень із доданими (у разі наявності) письмовими заявами про наявність конфлікту інтересів, які були оголошені на засіданні; архів онлайн-трансляцій таких засідань, протоколи засідань постійних і тимчасових депутатських комісій, інших комісій, створених при органах чи посадових особах місцевого самоврядування;

11) план прийняття регуляторних актів, проєкти регуляторних актів, аналіз їх регуляторного впливу, висновки профільної комісії, прийняті регуляторні акти та звіт про відстеження їх результативності;

12) довідник комунальних підприємств, установ (закладів) та закладів, у тому числі їх телефонів та адрес;

13) звіт про використання бюджетних коштів, виконання бюджету;

14) стандарти, нормативи, що затверджуються органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

15) інформація про публічні закупівлі;

16) переліки адміністративних послуг, інформаційні картки адміністративних послуг та бланки заяв, необхідних для звернення щодо надання адміністративної послуги;

17)  розклад роботи та графік прийому громадян;

18) генеральний план, плани зонувань, детальні плани територій, інші стратегічні документи;

19) перелік об’єктів комунальної власності;

20) перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (включно з даними про умови передачі об’єктів в оренду);

21) інформація про землі запасу та майнові об’єкти (приміщення) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування;

22) фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності;

23) перелік та контакти перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, та маршрути перевезення;

24) перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;

25) перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови;

26) реєстр об’єктів права комунальної власності громади (далі - Реєстр) - інформаційна система, яка містить дані про всі об’єкти права комунальної власності територіальної громади у форматі відкритих даних;

27) перелік об’єктів культурної спадщини та інших особливо цінних об’єктів та територій громади;

28) інша інформація, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом, Статутом чи рішеннями органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Стаття 65. Загальні вимоги до функціонування офіційного вебсайту Ради

1. Інформація на офіційному вебсайті Ради в мережі Інтернет розміщується українською мовою, а також може бути доступна іноземними мовами.

2. Функціонування офіційного вебсайту Ради передбачає технічну можливість користувачам мережі Інтернет у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати інформацію, що на ньому є, брати участь у інтерактивних опитуваннях, робити дописи, коментарі, ініціювати електронні петиції або ставити під ними підпис, надсилати електронну пошту, подавати електронні звернення (пропозиції, заяви, скарги), запити на інформацію, тощо.

3. В процесі розміщення інформації на офіційному вебсайті здійснюється обов’язкова фіксація дати розміщення.

 

 Стаття 66.  Інформування про діяльність комунальних підприємств

1. З метою забезпечення реалізації конституційного права громадян на інформацію та відповідно до норм Господарського кодексу України комунальні підприємства Меденицької селищної ради здійснюють інформування жителів громади про свою діяльність.

2. Предметом інформування є господарська і фінансова діяльність, послуги, тарифи на них та інша діяльність комунальних підприємств, що визначається переліком інформації, яка підлягає обов’язковому розміщенню на офіційному сайті Ради.

3. Порядок інформування про діяльність комунальних підприємств Меденицької селищної ради визначається окремим рішенням Ради.

 

Стаття 67. Відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою

1. Меденицький селищний голова, Меденицька селищна рада, виконавчі органи ради, посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед Меденицькою територіальною громадою.

2. Порядок звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою встановлено цим Статутом.

3. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових місцевого самоврядування Меденицької територіальної громади,  органів самоорганізації населення здійснюється громадськими організаціями, що діють на території громади, чи безпосередньо членами територіальної громади у будь-яких не заборонених законом формах.

4. Територіальна громада у порядку, встановленому законом, може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування Меденицької громади, якщо вони порушують Конституцію України або закони України, обмежують права і свободи членів територіальної громади Меденицької громади, не забезпечують здійснення наданих їм законами України повноважень.

5. Органи та посадові особи місцевого самоврядування Меденицької громади, органи самоорганізації населення, дозвіл на утворення яких надала рада, несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Підстави, види і порядок їх відповідальності визначаються Конституцією та законами України, цим Статутом.

6. Шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам у результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування Меденицької громади відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету, а у результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування  Меденицької громади – за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законодавством України.

 

РОЗДІЛ ХI

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1. Затвердження Статуту та внесення змін і доповнень до нього здійснюється Меденицькою селищною радою.

2. Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту мають право подавати на розгляд ради селищний голова, депутати Меденицької селищної ради, виконавчий комітет Меденицької селищної ради, старости та члени територіальної громади в порядку внесення місцевої ініціативи.

3. Статут підлягає державній реєстрації у встановленому законодавством порядку. 

4. Рішення про затвердження цього Статуту, текст Статуту та його додатки, а також рішення про внесення змін до статуту оприлюднюються у порядку встановленому чинним законодавством України. Статут та зміни чи доповнення до нього вводяться у дію з моменту їх державної реєстрації.

5. Контроль за виконанням Статуту здійснюють Меденицька селищна рада та її виконавчі органи, селищний голова та члени територіальної громади.

Секретар селищної ради                                                                     Любов КІШКО

ДОДАТКИ

 

 

 

 

                                         Додаток 1 

    до Статуту Меденицької селищної

                                                                територіальної громади

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ГРОМАДЯН ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ В МЕДЕНИЦЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

Положення встановлює порядок ініціювання, організації та проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, порядок врахування їх результатів органами місцевого самоврядування Меденицької селищної територіальної громади (далі – територіальна громада) та їх посадовими особами.

Загальні збори громадян за місцем проживання є однією з форм участі жителів Меденицької селищної територіальної громади (далі - жителів) у вирішенні питань місцевого значення відповідно до статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право жителів проводити загальні збори  громадян за місцем проживання

1. Загальні збори  громадян за місцем проживання (далі – загальні збори) скликаються за місцем проживання громадян для обговорення і прийняття рішень з питань місцевого значення, відповідно до території на якій вони відбуваються.

2. Порядок проведення загальних зборів  громадян за місцем проживання регулюється Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим Положенням, яке є додатком до Статуту Меденицької селищної територіальної громади. 

Стаття 2. Територія проведення загальних зборів  

Загальні збори відбуваються у межах: громади; селища; села; кварталу чи вулиці (-ць); будинку (декількох будинків) чи інших частин громади.

Стаття 3. Право жителів брати участь у загальних зборах

1. У загальних зборах  з правом голосу можуть брати участь повнолітні жителі, які проживають на законних підставах на території, в межах якої проводяться загальні збори. 

2. Участь у загальних зборах  обов’язкова для ініціаторів скликання загальних зборів, представників профільних органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів і посадових осіб, депутатів Меденицької селищної Ради, зазначених у повідомленні про скликання зборів. Відсутність відповідних представників не може бути підставою для перенесення загальних зборів чи визнання їх такими, що не відбулися.

3. Учасниками загальних зборів  з правом дорадчого голосу на запрошення ініціаторів можуть бути:

         – народні депутати України;

         Меденицький селищний голова, депутати Меденицької селищної ради, представники органів виконавчої влади, які не проживають на відповідній території або не обрані делегатами конференції; 

         – представники підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, громадських об’єднань, органів самоорганізації населення, організацій співвласників багатоквартирних будинків. 

РОЗДІЛ ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

Стаття 4. Повноваження загальних  громадян за місцем проживання 

На розгляд загальних зборів виносяться будь-які питання місцевого значення, у тому числі, але не обмежуючись цим:

І. У сфері представлення та захисту прав та інтересів мешканців відповідної території у взаємовідносинах з органами місцевого самоврядування та їхніми посадовими особами:

1) обговорювати проєкти актів селищної ради, її виконавчого комітету та інших виконавчих органів;

2) вносити пропозиції до порядку денного сесій селищної ради та засідань її виконавчого комітету;

3) направляти звернення до органів державної влади, обласних та районних рад, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності з питань, які є важливими для забезпечення інтересів жителів територіальної громади.

ІІ. У сфері забезпечення участі жителів територіальної громади у формуванні та реалізації програм соціально-економічного розвитку відповідної території, інших місцевих програм:

1) обговорювати та вирішувати питання щодо спрямування коштів жителів територіальної громади разом з коштами місцевого бюджету, підприємств, установ та організацій різних форм власності, трудових і матеріально-технічних ресурсів на будівництво, модернізацію, ремонт і утримання об’єктів соціальної інфраструктури, благоустрій населених пунктів, на заходи з охорони навколишнього природного середовища;

2) приймати рішення про запровадження місцевих зборів на засадах добровільного самооподаткування;

3) вносити до селищної ради пропозиції щодо передачі або придбання в комунальну власність відповідних територіальних громад підприємств, установ чи організацій різних форм власності або їх структурних підрозділів та інших об’єктів, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунальних, соціальних, культурних, побутових та інших потреб територіальної громади;

4) вносити пропозиції до селищної ради та їх виконавчих органів щодо надання допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці, самотнім особам похилого віку, багатодітним сім’ям та іншим категоріям малозабезпечених жителів територіальної громади в порядку реалізації місцевих програм у сфері соціального захисту населення;

5) обговорювати питання, пов’язані із залученням населення до ліквідації наслідків аварії чи стихійного лиха, сприяти органам місцевого самоврядування у проведенні робіт з ліквідації цих наслідків;

6) вимагати, отримувати від органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб та заслуховувати інформацію про стан навколишнього середовища, про заходи, що вживаються з метою його збереження та поліпшення.

ІІІ. У сфері забезпечення участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення:

1) обговорювати у випадках, передбачених законодавством України, тарифи на житлово-комунальні послуги, що надають суб’єкти господарювання усіх форм власності.

IV. У сфері забезпечення створення, діяльності та ліквідації органів самоорганізації населення:

1) приймати рішення про створення органу самоорганізації населення, визначення його назви;

2) подавати заяву до селищної ради про створення органу самоорганізації населення;

3) визначати строк повноважень персонального складу органу самоорганізації населення;

4) визначати основні напрями діяльності органу самоорганізації населення та обсяг його власних повноважень при його створенні та в подальшому – у межах, визначених Законом України "Про органи самоорганізації населення";

5) затверджувати Положення про орган самоорганізації населення, вносити до нього зміни;

6) визначати кількісний склад та обирати персональний склад (голову, заступників голови, секретаря та членів) органу самоорганізації населення;

7) переобирати склад органу самоорганізації населення, відкликати, обирати окремих його членів замість вибулих, змінювати кількісний склад органу самоорганізації населення.

 

РОЗДІЛ III. ПОРЯДОК СКЛИКАННЯ І ПІДГОТОВКИ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

Стаття 5. Ініціатори загальних зборів

Загальні збори можуть скликатися:

1) селищним головою;

2) Меденицькою селищною радою, депутатською фракцією, постійною депутатською комісією, ⅕ депутатів Ради;

3) старостами;

4) органом самоорганізації населення (далі – ОСН);

5) об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ), житлово-будівельним кооперативом (далі - ЖБК);

6) для загальних зборів усієї Меденицької територіальної громади - не менше як 100 жителів, які досягли вісімнадцятирічного віку та на законних підставах проживають на відповідній території;

7) для загальних зборів у межах селища; села; кварталу чи вулиці (-ць); будинку (декількох будинків) чи інших частин громади - не менше як 20 жителів, які досягли вісімнадцятирічного віку та на законних підставах проживають на відповідній території.

Стаття 6. Подання ініціативи про скликання загальних зборів

1. Селищний голова видає розпорядження про скликання загальних зборів.

2. Селищна рада, депутатська фракція, постійна депутатська комісія, депутатська група ⅕ депутатів Ради, староста, ухвалюють рішення про скликання загальних зборів  відповідно до Регламенту Ради та відповідних положень про їх діяльність. 

3. Органи самоорганізації населення, об’єднання власників багатоквартирних будинків, житлово-будівельний кооператив ухвалюють рішення про скликання загальних зборів  відповідно до їх статутних документів. 

4. Жителі надсилають на ім’я селищного голови повідомлення про проведення загальних зборів. Повідомлення підписується відповідною кількістю осіб, визначеною у п.6 та п.7 ст. 6 цього Положення,  із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, дати і року народження, адрес реєстрації, номерів контактних телефонів, адрес електронної пошти (за наявності) згідно з Додатком 1 до цього Положення.

5. Розпорядження, рішення чи повідомлення про скликання загальних зборів в усіх передбачених цією статтею випадках невідкладно передається відповідальній особі Ради не пізніше десяти робочих днів до дати проведення зборів і має повідомний характер. 

  6. У розпорядженні, рішенні чи повідомленні про скликання загальних зборів має бути зазначена така інформація:

1) ініціатор скликання, його контакти (згода на обробку персональних даних);

2) територія проведення відповідно до статті 2 цього Положення;

3) дата, час і місце проведення;

4) пропонований список запрошених до участі у загальних зборах  посадових осіб органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, представників підприємств, установ, організацій;

5) пропоновані до розгляду на загальних зборах  питання порядку денного;

6) організаційні заходи, які має здійснити відповідальна особа Ради, з метою підготовки до проведення загальних зборів  (за потреби). 

7. До розпорядження, рішення чи повідомлення також можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали з питань, що виносяться на загальні збори.

Стаття 7. Розгляд рішення чи повідомлення про скликання загальних зборів

1. Впродовж трьох робочих днів з моменту отримання рішення чи повідомлення про скликання загальних зборів відповідальна особа Ради здійснює перевірку поданих документів на відповідність вимогам цього Положення та готує проєкт розпорядження, яким селищний голова приймає одне з таких рішень:

1) призначити проведення загальних зборів;

2) відправити рішення чи повідомлення для усунення недоліків відповідно до частини 3 цієї статті;

3) відмовити відповідно до частини 5 цієї статті.

2. У межах того ж триденного строку про прийняте рішення повідомляють ініціатора в письмовій формі, зазначаючи номер реєстрації або підстави повернення для усунення недоліків чи відмови відповідно до цього Положення. Розпорядження, рішення чи повідомлення про проведення загальних зборів також розміщуються разом з усіма підготовленими матеріалами на офіційному вебсайті селищної Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ "Загальні збори громадян"), вилучивши з них інформацію про фізичну особу (персональну інформацію).

3. Рішення чи повідомлення про скликання загальних зборів  може бути повернуто для усунення недоліків у випадку, якщо не дотримано вимог частин 4, 6 статті 7 цього Положення. Повернення з інших підстав є неправомірним.

4. Рішення чи повідомлення має бути доопрацьоване і подане до Ради впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання ініціатором відповідного письмового повідомлення. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, рішення чи повідомлення залишається без розгляду.

5. Відмовляють у проведенні загальних зборів лише у таких двох випадках:

1) якщо питання, запропоновані на розгляд загальних зборів , не належать до відання місцевого самоврядування;

2) якщо з рішенням чи повідомленням про скликання загальних зборів звернулася особа (-и), що не може бути ініціатором скликання загальних зборів  відповідно до статті 6 цього Положення.

Відмова з інших підстав є неправомірною. 

6. Відсутність прийнятого селищним головою розпорядження стосовно можливості проведення загальних зборів, відповідно до частини 1 цієї статті, не може бути перешкодою для проведення загальних зборів у випадку, якщо вона подана відповідно до цього Положення. 

Стаття 8. Підготовка загальних зборів

1. Підготовка та проведення загальних зборів здійснюється ініціаторами скликання зборів у співпраці з відповідальною особою Ради.

2. Загальні збори проводяться у дату, час та місце, зазначені в розпорядженні, рішенні чи повідомленні про скликання загальних зборів.

3. Якщо з об’єктивних причин неможливо організувати проведення загальних зборів у дату, час та місце, зазначені в розпорядженні, рішенні чи повідомленні про скликання загальних зборів, відповідальна особа Ради може запропонувати іншу дату, час та місце проведення зборів, але не пізніше чотирнадцяти робочих днів від початкової дати. Остаточне рішення щодо дати, часу і місця проведення загальних зборів ухвалюється за згодою їх ініціатора. 

4. Органи, посадові особи місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій сприяють та надають допомогу у проведенні зборів, у тому числі надають потрібну для проведення зборів інформацію в порядку, передбаченому законами України "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації".

Стаття 9. Інформування жителів про проведення загальних зборів

1. Ініціатори проведення загальних зборів доводять інформацію про їх проведення до відома жителів відповідної території не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення загальних зборів.

2. У разі особливої термінової необхідності жителів додатково, крім терміну, передбаченого частиною 1 цієї статті, повідомляється про скликання загальних зборів  у день їх проведення.

3. Інформаційне повідомлення про проведення загальних зборів , інформаційно-аналітичні матеріали розміщуються на офіційному вебсайті селищної Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ "Загальні збори громадян"), а також може бути розміщено у місцевих засобах масової інформації, електронних медіа, соціальних мережах та поширюється будь-якими іншими доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої частини жителів.

4. В інформаційному повідомленні (оголошенні) зазначається вичерпна інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів , територія проведення загальних зборів, ініціатора їх скликання і питання, що виносяться на розгляд, а також контакти (телефон, електронна адреса тощо), за якими можна отримати додаткову інформацію про проведення загальних зборів. 

5. Оголошення про дату, час, місце і питання, що виносяться на розгляд загальних зборів, також розміщується на дошках оголошень на тій території, на якій плануються загальні збори.

РОЗДІЛ IV. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

Стаття 10. Реєстрація учасників загальних зборів

1. Перед початком загальних зборів ініціатор скликання зборів проводить реєстрацію учасників зборів У списку реєстрації зазначається така інформація:

         – прізвище, ім’я, по батькові учасника загальних зборів;

         – дата народження;

         – адреса реєстрації;

– документ що посвідчує особу;

         – особистий підпис.

Незареєстровані особи не можуть брати участь у голосуванні під час проведення загальних зборів.

2. Під час реєстрації ініціатори скликання зборів видають учасникам з правом вирішального голосу мандати для голосування.

Стаття 11. Правомочність загальних зборів

Загальні збори є правомочними за умов присутності на них більше половини жителів, які проживають на законних підставах на відповідній території і мають право брати участь у зборах.

Стаття 12. Проведення загальних зборів

1. Відкриває загальні збори ініціатор (уповноважений представник) скликання зборів.

2. Для ведення загальних зборів із числа учасників з правом голосу відносною більшістю голосів обирається головуючий.

3. Для ведення протоколу зборів  із числа учасників з правом голосу відносною більшістю голосів обирається секретар.

4. Для підрахунку голосів учасників загальних зборів  відносною більшістю голосів з числа учасників з правом голосу обирається лічильна комісія у складі не менше 3 осіб. 

Не можуть бути головуючим, секретарем, членами лічильної комісії загальних зборів (конференції) селищний голова, депутати селищної ради, посадові та службові особи місцевого самоврядування.

Не можуть бути членами лічильної комісії головуючий і секретар загальних зборів.

5. За пропозицією ініціатора скликання загальних зборів та з урахуванням думок учасників загальними зборами простою більшістю голосів затверджується порядок денний і регламент роботи загальних зборів. Порядок денний загальних зборів обов’язково має передбачати доповіді ініціаторів скликання загальних зборів та представника органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, до компетенції яких належить вирішення питання, що розглядаються на загальних зборах.

Не допускається розгляд та прийняття рішень із питань, не передбачених під час ініціювання загальних зборів.

6. Головуючий на основі затвердженого регламенту загальних зборів:

1) оголошує питання, які виносяться на розгляд загальних зборів;

2) веде загальні збори та підтримує на них належну дисципліну і порядок;

3) надає слово для виступів та оголошує підсумки голосування на підставі даних лічильної комісії;

4) головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується теми загальних зборів або перевищує встановлений регламент;

5) виконує інші функції з проведення загальних зборів. 

7. Учасники загальних зборів повинні дотримуватися порядку їх проведення та норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.

Якщо головуючий на загальних зборах зловживає своїм правом і порушує порядок їх проведення, учасники загальних зборів можуть висловити йому недовіру та обрати нового головуючого.

РОЗДІЛ V. ОФОРМЛЕННЯ ТА ВРАХУВАННЯ РІШЕНЬ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

Стаття 13. Рішення загальних зборів

1. Загальні збори з розглянутих питань ухвалюють рішення. 

2. Рішення загальних зборів  ухвалюють простою більшістю голосів учасників загальних зборів з правом голосу шляхом відкритого або таємного голосування. Спосіб голосування визначається регламентом, затвердженим учасниками загальних зборів.

3. Результати проведення загальних зборів та ухвалені на загальних зборах рішення оформлюються протоколом згідно з Додатком 3 до цього Положення. Протокол підписується головуючим і секретарем загальних зборів не пізніше трьох днів після їх проведення та невідкладно передається (надсилається) селищному голові із супровідним листом. 

У протоколі загальних зборів зазначається така інформація:

         – дата, час і місце їх проведення;

         – територія проведення загальних зборів;

         – кількість учасників загальних зборів, в тому числі учасники з правом дорадчого голосу;

         – список учасників загальних зборів, а саме Додаток 1 до протоколу загальних зборів;

         – порядок денний загальних зборів;

         – виклад перебігу обговорення та результати розгляду питань порядку денного; 

         – результати голосування з кожного окремого питання та інша інформація.

4. Протокол загальних зборів  складається у трьох примірниках не пізніше 3 днів після їх проведення та підписується головуючим і секретарем загальних зборів. Один примірник протоколу загальних зборів передають на зберігання відповідальній особі Ради. Другий примірник протоколу залишають ініціаторові скликання загальних зборів. Третій примірник не пізніше 5 календарних днів з дня проведення загальних зборів вивішується для ознайомлення в місці проведення загальних зборів  і має бути доступним для ознайомлення не менше тридцяти календарних днів.

До першого примірника протоколу загальних зборів додається оригінал списку учасників загальних зборів , які брали в них участь, складений відповідно до вимог частини 1 статті 11 та Додатка 3 до цього Положення, а у разі проведення конференції до протоколу також додаються оригінали протоколів загальних зборів, які підтверджують повноваження делегатів конференції на представлення інтересів громадян. До другого примірника протоколу додаються копії зазначених документів, засвідчені підписами секретаря і головуючого.

5. Відповідальна особа Ради забезпечує розміщення сканованого протоколу загальних зборів з усіма додатками на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ "Загальні збори громадян") впродовж 5 робочих днів з дня їх надходження, при цьому вилучає з них інформацію про фізичну особу (персональну інформацію).

Стаття 14. Врахування рішень загальних зборів органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, комунальними підприємствами

1. Рішення загальних зборів враховуються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у їх діяльності.

2. Пропозиції, викладені в протоколі загальних зборів, розглядаються на найближчому засіданні Ради та/або її виконавчого комітету (залежно від того, до кого вони скеровані) за обов’язкової участі ініціаторів загальних зборів, яким надається слово для виступу.

3. Ініціатори скликання зборів мають бути поінформовані про дату, час і місце проведення засідання органу місцевого самоврядування з питань розгляду рішень загальних зборів в письмовій формі і не пізніше ніж за 3 дні до початку засідання. 

4. За результатами проведення засідання органи місцевого самоврядування або їх посадові особи ухвалюють рішення про врахування, часткове врахування або відхилення рішень загальних зборів.

5. Якщо органи місцевого самоврядування чи їх посадові особи не вважають за можливе частково або повністю врахувати рішення загальних зборів, має бути подане вмотивоване пояснення причини такого рішення. 

6. Рішення органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб за результатами розгляду рішень загальних зборів впродовж п’яти робочих днів з дня розгляду надсилається ініціаторам скликання зборів, розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ "Загальні збори громадян"). 

7. Контроль за врахуванням рішень загальних зборів у діяльності посадових осіб та органів місцевого самоврядування покладається на селищного голову та ініціаторів скликання загальних зборів.

8. Рішення загальних зборів, прийняті в межах чинного законодавства і власних повноважень, є обов’язковими для виконання органами самоорганізації населення.

9. Комунальні підприємства зобов’язані розглянути рішення загальних зборів  впродовж тридцяти календарних днів, про результати розгляду рішень комунальні підприємства повідомляють ініціаторів проведення загальних зборів. 

Стаття 15. Дії та бездіяльність службових та посадових осіб, які можна оскаржити

1. Жителі територіальної громади мають право оскаржити:

1) нереєстрацію, невчасну реєстрацію, неправомірну відмову в реєстрації або безпідставне повернення розпорядження, рішення чи повідомлення про скликання загальних зборів  для усунення недоліків;

2) недотримання посадовими та службовими особами строків, передбачених цим Положенням;

3) невжиття заходів для підготовки загальних зборів, про які заявлено у розпорядженні, рішенні чи повідомлені про скликання загальних зборів;

4) бездіяльність щодо розгляду та врахування рішення загальних зборів чи неприйняття рішення за результатами його розгляду;

5) невиконання вимог щодо оприлюднення інформації та документів, що стосуються ініціювання, підготовки, проведення, розгляду рішення загальних зборів;

6) інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги цього Положення.

Стаття 16. Правові наслідки порушення вимог цього Положення

Порушення вимог чинного законодавства, що регулює порядок ініціювання, підготовки, проведення та врахування рішень загальних зборів, у тому числі цього Положення, може бути підставою для скасування рішень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, що були прийняті після проведення загальних зборів та суперечать прийнятому на них рішенню. Для цього ініціатори скликання загальних зборів або інші зацікавлені особи звертаються до суду. 

 

Стаття 17. Відповідальність посадових осіб 

1. Депутати місцевої ради, посадові особи місцевого самоврядування несуть юридичну відповідальність за невиконання цього Положення згідно із законодавством України.

2. У разі недотримання визначеного цим Положенням порядку розгляду рішення загальних зборів, а також незгоди з рішенням органу або посадової особи місцевого самоврядування щодо розгляду рішення загальних зборів ініціатор останніх або особа, уповноважена його представляти, має право оскаржити таке рішення в порядку, встановленому законодавством України.

Секретар селищної ради                                                            Любов КІШКО
 

Додаток 1

                                                                         до Положення про загальні збори                                                                 

                                                                        громадян за місцем проживання

                                                     

Селищному голові

_____________________________________________

Від жителів:

1.____________________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові

який проживає за адресою: 

____________________________________________

Адреса реєстрації із зазначенням номера контактного телефону

(електронної пошти – за наявності)

2.___________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові

який проживає за адресою: 

____________________________________________

Адреса реєстрації із зазначенням номера контактного телефону

(електронної пошти – за наявності)

3.___________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові

який проживає за адресою: 

_____________________________________________

Адреса реєстрації із зазначенням номера контактного телефону

(електронної пошти – за наявності)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ ГРОМАДЯН ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

Відповідно до статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 4-6 Положення "Про загальні збори громадян за місцем проживання", що є невід’ємною частиною Статуту Меденицької селищної територіальної громади:

1. Повідомляємо Вас про скликання загальних зборів громадян за місцем проживання на території _______________________________________________________

(зазначити територію: загально територіальні, мікрорайону; кварталу чи вулиці; будинку (декількох будинків), чи інших частин)

2. Загальні збори заплановано провести "_____"______________20__ року з ____ до ____ год. 

у _____________________________________________________________________________

(назва та адреса місця проведення загальних зборів)

3. До участі в загальних зборах запрошуються:

  1. жителі __________________________________________________________________ 

               (назва території, жителів якої запрошено до участі в загальних зборах)

  1. Селищний голова;
  2. Депутати селищної Ради;

_________________________________________________________________________          (прізвища та/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)

  1. представники ОСН, ОСББ тощо.

4. На загальних зборах заплановано обговорити такі питання:

  • _____________________________________________________________________

                     (повне формулювання питання, винесеного на розгляд загальних зборів)

  • _____________________________________________________________________

                     (повне формулювання питання, винесеного на розгляд загальних зборів)

  • _____________________________________________________________________

                     (повне формулювання питання, винесеного на розгляд загальних зборів)

5. Просимо розмістити оголошення про проведення загальних зборів

______________________________________________________________________________________________

(зазначити заходи, які має здійснити відповідальна особа Ради для підготовки загальних зборів)

До повідомлення додаємо:

1. Інформаційно-аналітичні матеріали з питань, що виносяться на загальні збори на ____ арк.

"___" _______________ 20__ року 

1.____________________________                        _______________                                           ________________

      Прізвище, ім’я, по батькові                                                                                                                 підпис 

2.____________________________          _____________                                 ______________

      Прізвище, ім’я, по батькові                                                                            підпис 

 

3.________________________________             _______________                                           ________________

      Прізвище, ім’я, по батькові                                                                                                               підпис 

 

                                   

 

 

 

 

 

                          

                         Додаток 2

                                                                             до Положення про загальні збори

                                                                           громадян за місцем проживання

                                                      

 

П Р О Т О К О Л

загальних зборів громадян за місцем проживання 

на території ________________________

                                                                                       ( зазначити територію)

__________________________________________ 

 

"____"____________ 20____ року.

Місце проведення: ______________________________

Час проведення: ________________________________

Територія проведення: _______________________

Присутні:

Учасники загальних зборів громадян за місцем проживання в кількості _____ осіб (список – у Додатку 1 до цього протоколу).

З них наділені правом голосу _____ учасників, правом дорадчого голосу – ________ учасників.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії загальних зборів.

2. Затвердження порядку денного і регламенту загальних зборів .

3. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

4. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

5. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії загальних зборів.

СЛУХАЛИ:

1. 

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

1.Обрати головуючим загальних зборів

Прізвище, ім’я, по батькові

 

 

2. Обрати секретарем загальних зборів :

 

Прізвище, ім’я, по батькові

 

3. Обрати членами лічильної комісії загальних зборів:

 

Прізвище, ім’я, по батькові

 

2. Затвердження порядку денного та регламенту загальних зборів

СЛУХАЛИ:

1.

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

1. Затвердити такий порядок денний загальних зборів :

1. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

2. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

3. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

2. Затвердити такий регламент загальних зборів :

на вступне слово ініціатора загальних зборів – до ___ хвилин;

на доповідь (виступ) – до ___ хвилин;

відповіді на запитання після доповіді (виступу) – до ___ хвилин;

на виступи в обговоренні – до ___ хвилин.

3. Про ситуацію щодо _____________________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо ______________________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

Визнати ситуацію щодо ________________________________________________________________

                                                                     (питання порядку денного, що обговорювалося)

_____________________________________________________________________

4. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо ___________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

Визнати ситуацію щодо ___________________________________________________________________

                 (питання порядку денного, що обговорювалося)

_______________________________________________________________________

5. Про ситуацію щодо _____________________________________________________________.

                                (питання порядку денного, що обговорювалося)

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо _________________________________________________________.

                           (питання порядку денного, що обговорювалося)

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

Визнати ситуацію щодо _________________________________________________

                  (питання порядку денного, що обговорювалося)

_______________________________________________________________________

Голова загальних зборів                            ________________          _____________________

                                  (підпис)                      (прізвище та ініціали) 

Секретар загальних зборів                                    ________________          _____________________

                               (підпис)                      (прізвище та ініціали

Додаток 1

до Протоколу загальних зборів громадян

          за місцем проживання _____________________

                                                            (зазначити територію)

         від "___"____________20 ___ року

 

СПИСОК

учасників загальних зборів громадян

за місцем проживання _______________________________________________________________________ 

(зазначити територію)

____________________________________________ 

"____"_____________ 20 __ року

Місце проведення: ______________________________

Час проведення: ________________________________

 

№ п/п

Прізвище, ім’я,

по батькові 

Дата і рік народження

Адреса реєстрації

Підпис

1.

       

2.

       

       

       

 

 

 

Голова загальних зборів                     __________________ ________________________________

                                                                                            (підпис)                      (прізвище та ініціали

 

Секретар загальних зборів                        ___________________ ________________________________

                                                                                            (підпис)                      (прізвище та ініціали) 

                                                                    

 

 

                                                                         Додаток  2

                                                                                     до Статуту Меденицької селищної 

                                                                         територіальної громади

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ В МЕДЕНИЦЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право жителів на місцеву ініціативу

1. Місцева ініціатива – одна із форм участі жителів Меденицької селищної територіальної громади (далі – жителі) у здійсненні місцевого самоврядування.

2. Місцева ініціатива – офіційна письмова пропозиція з питань, які віднесені до відання місцевого самоврядування, внесена в порядку, передбаченому цим Положенням, для розгляду на засіданні Ради та прийняття відповідного рішення.

3. У порядку місцевої ініціативи жителі можуть внести письмову пропозицію або проєкт рішення для розгляду на засіданні Ради. 

4. Місцева ініціатива може бути внесена безпосередньо жителями, які досягли 14 років та на законних підставах проживають на території Меденицької селищної територіальної громади. 

5. Місцева ініціатива не може бути внесена депутатами Ради, посадовими особами органу місцевого самоврядування.

Стаття 2. Предмет місцевої ініціативи

1. Предметом місцевої ініціативи можуть бути будь-які питання, віднесені до відання місцевого самоврядування.

2. Не можуть бути предметом місцевої ініціативи пропозиції, що суперечать Конституції та чинному законодавству України.

 

РОЗДІЛ ІІ. ВНЕСЕННЯ МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Стаття 3. Ініціатори внесення місцевої ініціативи

1. Ініціаторами внесення місцевої ініціативи на розгляд селищної Ради може бути ініціативна група з жителів кількістю не менше 5 осіб, з урахуванням норм частини 4 статті 1 цього Положення.

Стаття 4. Подання місцевої ініціативи

1. Для внесення письмової пропозиції або проєкту рішення Ради для розгляду на засіданні Ради з ініціативи жителів на ім’я селищного голови подається повідомлення про внесення місцевої ініціативи, оформлене згідно з Додатками 1 або 2 до цього Положення.

2. У повідомленні про внесення місцевої ініціативи обов’язково зазначається:

1) перелік чітко сформульованих письмових пропозицій для розгляду на засіданні Ради та/або назва проєкту рішення Ради;

2) прізвища, імена і по батькові, адреси реєстрації та контакти членів ініціативної групи;

3) прізвище, ім’я і по батькові, контакти уповноваженого представника ініціативної групи.

3. Ініціюючи внесення місцевої ініціативи ініціативна група до повідомлення також додає підписні листи, оформлені відповідно до Додатка 3 до цього Положення.

4. Якщо в порядку місцевої ініціативи подається проєкт рішення Ради до повідомлення також додаються повний текст проєкту рішення Ради.

5. У разі необхідності селищний голова впродовж трьох робочих днів з моменту реєстрації місцевої ініціативи доручає відповідним виконавчим органам Ради підготувати:

1) аналіз регуляторного впливу (відповідно до статті 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності", якщо в порядку місцевої ініціативи подається проєкт регуляторного акта);

2) бюджетне або інше фінансове обґрунтування, висновки та рекомендації, передбачені вимогами регламенту Ради.

6. Відповідні документи додаються до проєкту рішення, запропонованого ініціаторами внесення місцевої ініціативи.

Стаття 5. Збір підписів жителів

1. Для внесення місцевої ініціативи від всієї Меденицької селищної територіальної громади ініціативній групі необхідно зібрати не менше 50 підписів жителів, які досягли 14 років (з урахуванням приписів Конституції та законів України) та на законних підставах проживають в межах Меденицької селищної територіальної громади.

2. Для внесення місцевої ініціативи від населеного пункту (села) Меденицької селищної територіальної громади ініціативній групі необхідно зібрати не менше 30 підписів жителів, які досягли 14 років (з урахуванням приписів Конституції та законів України) та на законних підставах проживають в межах села.

3. Ініціативна група збирає підписи жителів на підписних листах, оформлених відповідно до Додатку 3 до цього Положення.

Підписні листи мають містити такі дані:

– прізвище, ім’я та по батькові підписанта;

– дата та рік народження;

– адреса реєстрації;

– особистий підпис;

– дата проставлення підпису.

Стаття 6. Реєстрація місцевої ініціативи

1. З моменту отримання Радою повідомлення про внесення місцевої ініціативи відповідальна особа Ради зобов’язана:

1) впродовж одного робочого дня зареєструвати повідомлення про внесення місцевої ініціативи;

2) впродовж п’яти робочих днів забезпечити розміщення повного тексту повідомлення про внесення місцевої ініціативи, а також усіх додатків до нього, на офіційному вебсайті Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ "Місцеві ініціативи"), при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональна інформація).

Стаття 7. Перевірка поданих документів

1. Відповідальна особа Ради впродовж трьох робочих днів з моменту реєстрації повідомлення про внесення місцевої ініціативи здійснює перевірку поданих документів на відповідність вимогам цього Положення та готує проєкт розпорядження, яким селищний голова приймає одне з таких рішень:

1) передати місцеву ініціативу для підготовки до розгляду на засіданні Ради;

2) відмовити у винесенні місцевої ініціативи на засідання Ради відповідно до пункту 3 цієї статті;

3) повернути повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків.

2. Про прийняте рішення в межах цього ж триденного строку повідомляють уповноваженого представника ініціативної групи в письмовій формі, зазначаючи номер реєстрації або підстави повернення повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків, або підстави відмови у винесені на засідання Ради відповідно до пунктів 1, 3, 4 статті 7 цього Положення.

3. Місцева ініціатива не виноситься на засідання Ради, про що повідомляється територіальна громада на офіційному вебсайті Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ "Місцеві ініціативи") виключно у таких випадках:

1) предмет місцевої ініціативи не відноситься до відання місцевого самоврядування;

2) місцева ініціатива подана ініціаторами, не передбаченими статтею 3 цього Положення.

4. Повідомлення про внесення місцевої ініціативи може бути повернуто для усунення недоліків за наявності однієї або двох із таких підстав:

1) не дотримано вимог до оформлення повідомлення про внесення місцевої ініціативи, передбачених статтею 4 цього Положення;

2) недостатня кількість або дублювання підписів жителів, передбачених статтею 5 цього Положення;

3) порушення вимог пп. 5-6 Статті 7 цього Положення.

5. Місцева ініціатива не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та заклики, які містять передвиборну агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг. Місцева ініціатива не може містити назву юридичної чи фізичної особи без її на це згоди.

6. Наявність у тексті місцевої ініціативи відомостей зазначених у п. 5 Статті 7 цього Положення, а також неправдивих відомостей, лайливих слів, прямих образ на ім’я конкретних осіб є підставою для відмови у розгляді.

7. Ініціатори внесення місцевої ініціативи мають усунути виявлені недоліки та повторно подати місцеву ініціативу до Ради впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання відповідного письмового повідомлення уповноваженим представником ініціативної групи. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, місцева ініціатива залишається без розгляду, про що повідомляється територіальну громаду на офіційному вебсайті Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ "Місцеві ініціативи").

8. Інформація про передачу місцевої ініціативи для підготовки до розгляду на засіданні Ради, повернення для усунення недоліків чи відмова у винесенні місцевої ініціативи на засідання Ради впродовж одного робочого дня розміщується на офіційному вебсайті Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ "Місцеві ініціативи").

 

РОЗДІЛ ІІІ. РОЗГЛЯД МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Стаття 8. Підготовка місцевої ініціативи до розгляду на засіданні Ради

1. Селищний голова організовує підготовку місцевої ініціативи до розгляду на засіданні Ради відповідно до вимог регламенту Ради, про що повідомляє уповноваженого представника ініціативної групи.

2. Селищний голова включає подану письмову пропозицію або проєкт рішення Ради до порядку денного найближчої сесії Ради. За потреби селищний голова організовує розробку проєкту рішення Ради щодо поданої пропозиції, ініційованої до розгляду в порядку місцевої ініціативи.

3. Розгляд проєкту рішення ради або питання, поданого в порядку місцевої ініціативи, відбувається за обов’язкової участі членів ініціативної групи. Члени ініціативної групи обов’язково запрошуються на засідання постійних комісій ради та беруть участь у всіх засіданнях з питань місцевої ініціативи.

Стаття 9. Розгляд місцевої ініціативи на засіданні Ради

1. Розгляд проєкту рішення чи питання, поданого в порядку місцевої ініціативи, відбувається відповідно до вимог регламенту Ради на черговому засіданні Ради.

2. Постійні комісії Ради проводять засідання, на яких розглядають проект рішення чи питання, подані в порядку місцевої ініціативи, за обов’язкової участі членів ініціативної групи та складають висновки і рекомендації в межах своєї компетенції. Відсутність висновків або рекомендацій комісій не може бути підставою для відмови у включенні питання до порядку денного найближчої чергової сесії Ради.

3. Про розгляд поданої місцевої ініціативи постійними комісіями Ради або розгляд на пленарному засіданні Ради повідомляється територіальну громаду на офіційному вебсайті Ради в спеціальному розділі "Громадська участь" (підрозділ "Місцеві ініціативи") не менше ніж за три робочі дні до дня розгляду, а про результати розгляду – не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення засідань. 

Стаття 10. Участь членів ініціативної групи

1. Члени ініціативної групи обов’язково беруть участь у засіданні Ради під час розгляду проєкту рішень Ради або письмових пропозицій, поданих у порядку місцевої ініціативи.

Члени ініціативної групи обов’язково запрошуються на засідання постійних депутатських комісій Ради та беруть участь у всіх засіданнях з питань місцевої ініціативи.

2. Уповноважений представник ініціативної групи виступає на засіданнях комісій та засіданні Ради із доповіддю з питання місцевої ініціативи та відповідає на запитання депутатів Ради згідно з Регламентом Ради. На прохання доповідача на запитання депутатів Ради можуть відповідати інші члени ініціативної групи, присутні на засіданні Ради. Рада з числа депутатів може призначити співдоповідача з питання місцевої ініціативи. 

3. Присутні на засіданні члени ініціативної групи беруть участь в обговоренні місцевої ініціативи в порядку, встановленому Регламентом Ради.

Стаття 11. Ухвалення рішень з питань місцевої ініціативи

1. Після обговорення проєкту рішення, поданого в порядку місцевої ініціативи, він обов’язково ставиться на голосування.

2. Рада в межах своїх повноважень може:

2.1 прийняти місцеву ініціативу – в такому випадку зазначаються конкретні заходи для її реалізації, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи;

2.2 відхилити місцеву ініціативу – в такому випадку зазначаються причини цього рішення;

2.3 частково врахувати місцеву ініціативу – в такому випадку зазначаються причини цього рішення, і заходи для реалізації частини врахованої пропозиції, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи;

2.4 у разі внесення проєкту рішення, поданого в порядку місцевої ініціативи - відправити проєкт рішення на доопрацювання на винести його на розгляд ради на найближчому засіданні.

3. Рада може розглянути власний альтернативний проєкт рішення з питання місцевої ініціативи виключно після розгляду проєкту, поданого у порядку місцевої ініціативи.

4. За результатами розгляду питань, поданих у порядку місцевої ініціативи, Рада ухвалює рішення.

Стаття 12. Оприлюднення рішення Ради за результатами розгляду місцевої ініціативи

        1. Ухвалене рішення Ради за результатами розгляду місцевої ініціативи впродовж п’яти робочих днів надсилається уповноваженому представнику ініціативної групи та оприлюднюється в порядку, передбаченому для оприлюднення рішень Ради на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ "Місцеві ініціативи") іншими способами з метою ознайомлення якомога більшої кількості жителів. 

Стаття 13. Правові наслідки порушення вимог цього Положення

1. Рада, її виконавчі органи та посадові та службові особи несуть відповідальність за невиконання або недотримання норм цього Положення згідно із законодавством України.

2. Рішення Ради, дії або бездіяльність посадових чи службових осіб Ради щодо прийняття до розгляду, внесення на розгляд сесії Ради та/або розгляду питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи, можуть бути оскаржені до суду у встановленому законом порядку.

3. Жителі територіальної громади мають право оскаржити:

1) безпідставне повернення повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків, нереєстрацію, невчасну реєстрацію місцевої ініціативи, неправомірну відмову в розгляді місцевої ініціативи;

2) недотримання посадовими та службовими особами строків, передбачених цим Положенням;

3) бездіяльність щодо розгляду місцевої ініціативи чи неприйняття рішення за результатами розгляду місцевої ініціативи;

4) невиконання вимог щодо оприлюднення інформації та документів, що стосуються ініціювання, підготовки, розгляду місцевої ініціативи та прийняття рішення за його результатами;

5) неповідомлення уповноваженого представника ініціативної групи про розгляд місцевої ініціативи;

6) розгляд місцевої ініціативи органами ради чи самою радою без участі ініціативної групи, ненадання можливості для виступу;

7) інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги цього Положення.

Секретар селищної ради                                                                       Любов КІШКО

   

Додаток 1

                                                                              до Положення про місцеві ініціативи

                                                          в Меденицької селищній

                                                       територіальній громаді

 

Селищному голові

__________________________________________

Ініціативній групі в особі:

_________________________________________

(прізвища, імена і по батькові)



 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про внесення місцевої  ініціативи – проєкту рішення жителями

 

Відповідно до статті 9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 4 “Положення про місцеві ініціативи в Меденицької селищній територіальній громаді" просимо:

1. Зареєструвати місцеву ініціативу в установленому порядку.

2. Взяти до розгляду в порядку місцевої ініціативи проєкт рішення Ради _______________________________________________________________________________

(повна назва проєкту рішення, підготовленого в порядку місцевої ініціативи)

3. Повідомити в письмовій формі про номер та дату реєстрації місцевої ініціативи, дати розгляду постійними депутатськими комісіями, Радою на пленарному засіданні та іншу важливу інформацію, пов’язану з розглядом ініціативи, уповноваженого представника ініціативної групи 

__________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

за поштовою адресою ___________________________________________________________

4. Під час розгляду цієї місцевої ініціативи постійними депутатськими комісіями та Радою надати слово для доповіді з питання місцевої ініціативи уповноваженому представнику ініціативної групи

_______________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

 

На підтримку подання цієї місцевої ініціативи зібрано _______________ (цифрами та прописом) підписів жителів.

 

До повідомлення додаємо:

1. Проєкт рішення Ради 

______________________________________________________________________________

(повна назва проєкту рішення, підготовленого в порядку місцевої ініціативи)

 

2. Підписні листи в кількості ______________________________________ (цифрами та прописом) аркушів із підписами.

 

Склад ініціативної групи

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата і рік народження

 

Адреса реєстрації

Контактний телефон, 

адреса електронної пошти (за наявності)

Власноручний підпис

   

 

   

 

 

"___"___________________ 20 __ року

                 

 

 

                            Додаток  2

                                                                        до Положення про місцеві ініціативи

                                                     в Меденицької селищній

                                                 територіальній громаді

 

Селищному голові

_______________________________________

Ініціативній групі в особі 

_______________________________________

                   (прізвища, імена і по батькові)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про внесення жителями 

місцевої ініціативи – письмових пропозицій

 

Відповідно до статті 9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 4 Положення про місцеві ініціативи в Меденицькій селищній територіальній громаді" просимо:

1. Зареєструвати місцеву ініціативу в установленому порядку.

2. Розглянути на засіданні Ради в порядку місцевої ініціативи письмових пропозицій щодо:

1) __________________________________________________________________________;

2) __________________________________________________________________________.

        (перелік чітко сформульованих питань для розгляду на засіданні Ради)

3. Повідомити в письмовій формі про номер та дату реєстрації місцевої ініціативи, дати розгляду її постійними депутатськими комісіями, Радою на пленарному засіданні та іншу важливу інформацію, пов’язану з розглядом ініціативи, уповноваженого представника ініціативної групи _____________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

за поштовою адресою __________________________________________________________.

4. Під час розгляду цієї місцевої ініціативи постійними депутатськими комісіями та Радою запросити та надати слово для доповіді з питання місцевої ініціативи уповноваженому представнику ініціативної групи __________________________________.

                                                           (прізвище, ім’я, по батькові)

На підтримку подання цієї місцевої ініціативи зібрано _______________(цифрами та прописом) підписів жителів.

 

До повідомлення додаємо:

1. Інформаційно-аналітичні матеріали, необхідні для розгляду питань, поданих у порядку місцевої ініціативи (за потреби). 

2. Підписні листи в кількості ______________________________________ (цифрами та прописом) аркушів із підписами.

 

 

Склад ініціативної групи

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата та рік народження

Адреса реєстрації

Контактний телефон, адреса електронної пошти (за наявності)

Власноручний підпис

         

 

 

"___"___________________ 20 __ року

 

 

                            Додаток 3

                                                                              до Положення про місцеві ініціативи

                                                          в Меденицькій селищній

                                                      територіальній громаді

 

 

ПІДПИСНИЙ ЛИСТ № _____

із підписами жителів 

щодо ініціювання в порядку місцевої ініціативи винесення на розгляд Ради проєкту рішення чи письмової пропозиції

____________________________________________________________________________________________________________________________________ 

(повна назва проєкту рішення, підготовленого в порядку місцевої ініціативи)

(текст проєкту рішення Ради – на звороті)

 

№ п/п

Прізвище, ім’я, по батькові підписанта

Дата і рік народження

Адреса реєстрації

Особистий підпис

Дата проставлення підпису

1

         

2

         

3

         

 

Загальна кількість підписів: ____ (__________________________), з них належно оформлено ___ (______________________________) цифрами та прописом.

 

Член ініціативної групи                ________________   _____________________

                                  (підпис)                      (прізвище та ініціали)

Член ініціативної групи                ________________   _____________________

                                  (підпис)                      (прізвище та ініціали)

 

                            

     Додаток 3

                                                                                                                       до Статуту Меденицької селищної 

                                                                               територіальної громади

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В МЕДЕНИЦЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

Це Положення встановлює порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування Меденицької селищної територіальної громади, її посадовими особами.

Громадські слухання є однією з форм участі жителів у здійсненні місцевого самоврядування, яка передбачена статтею 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Порядок проведення громадських слухань визначені цим Положенням не застосовуються під час обговорення містобудівної документації відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, сфери оцінки наслідків для довкілля відповідно до Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”, аналізу регуляторних актів  відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та іншими, де порядок проведення громадських обговорень визначається законодавством. 

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право територіальної громади проводити громадські слухання

1. Меденицька селищна територіальна громада (далі – територіальна громада) має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Ради, службовими особами її виконавчих органів, селищним головою, старостою, іншими посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Стаття 2. Правове регулювання громадських слухань 

1. Порядок ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань та врахування їх результатів регулюється Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим Положенням, яке є додатком до Статуту. 

Стаття 3. Принципи громадських слухань

1. Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом пропозицій, поданих під час їх проведення. 

2. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в громадських слуханнях.

3. Громадські слухання мають відкритий характер. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях.

4. Уся інформація (у тому числі копії документів), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадських слухань, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування, акти посадових осіб, прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному вебсайті органів місцевого самоврядування у розділі "Громадська участь" (підрозділ "Громадські слухання"), можуть розповсюджуватися в засобах масової інформації та іншими способами відповідно до вимог цього Положення. 

5. Кожен має право виступити на громадських слуханнях в порядку, встановленому цим Положенням. 

6. Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань, не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.

7. Громадські слухання не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації. 

8. Подані на громадських слуханнях пропозиції розглядаються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у визначені цим Положенням строки, і за результатами такого розгляду обов’язково приймаються рішення про врахування, часткове врахування чи відхилення кожної пропозиції.

Стаття 4. Предмет громадських слухань

1. Предметом обговорення на громадських слуханнях можуть бути будь-які питання, що належать до відання місцевого самоврядування, у тому числі, але не обмежуючись цим:

- проєкти нормативно-правових актів голови, ради, виконавчих органів ради;

- проєкти та програми, що виконуються чи плануються до виконання в громаді;

- звіти, доповіді чи інформація про роботу селищного голови, депутатів, старости, органів ради, самої ради, її секретаря, керівників виконавчих органів ради та інших посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій;

- звіти посадових осіб підприємств, установ і організацій – надавачів послуг, які відповідно до законодавства мають забезпечуватися органами місцевого самоврядування (далі – надавачів послуг); 

- внесення пропозицій щодо притягнення до відповідальності депутатів ради та посадових осіб місцевого самоврядування;

- інформація про вирішення окремих питань, які зачіпають інтереси всіх жителів громади або її окремих частин;

- інші питання місцевого значення, ініційовані особами, зазначеними в статті 6 цього Положення.

Стаття 5. Види громадських слухань

Громадські слухання можуть проводитися з питань, які стосуються всіх жителів або частини жителів Меденицької селищної територіальної громади.

Розділ ІІ. ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 6. Ініціатори громадських слухань

1. Ініціатором громадських слухань Меденицької селищної громади можуть бути:

- ініціативна група в кількості не менше 25 членів громади;

- не менше трьох громадських об’єднань, благодійних організацій, органів самоорганізації населення, що поширюють свою діяльність на територію громади чи його частину, в межах якої ініціюються громадські слухання;

- селищний голова;

- селищна рада за ініціативою 1/5 загального складу депутатського корпусу ради;

- староста населеного пункту, який входить до громади.

2. У разі проведення локальних громадських слухань у менших частинах громади (старостинському окрузі, населеному пункті, вулиці) необхідною кількістю є 15 жителів громади відповідної території. 

Стаття 7. Подання ініціативи щодо проведення громадських слухань

1. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань вноситься на ім’я селищного голови у вигляді письмового звернення, оформленого відповідно до вимог, передбачених Законом України "Про звернення громадян", згідно зі зразком, поданим у Додатках 1 або 2 до цього Положення. 

2. У письмовому зверненні зазначаються:

1) предмет громадських слухань (проблема, питання, проект рішення та інше), що пропонується до розгляду;

2) прізвища та/або посади осіб, яких варто запросити на громадські слухання (якщо вони відомі);

3)  територія, на якій проводяться громадські слухання;

4) місцезнаходження (для органів самоорганізації населення) або місце проживання усіх членів ініціативної групи (для членів ініціативної групи);

5) дата, час та місце запланованих громадських слухань;

6) прізвище, ім’я, по батькові та контакти особи, уповноваженої представляти ініціатора;

7) номери контактних телефонів, електронні адреси та адреси для листування учасників ініціативної групи або осіб, відповідальних за організацію громадських слухань, – для інших осіб, які мають право ініціювати проведення громадські слухання;

8) інформацію щодо потреби ініціатора громадських слухань у сприянні органу місцевого самоврядування в організації цих слухань (для осіб, визначених у підпунктах 3–5 пункту 3 цього Положення);

9) список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань, якщо є необхідність його створення (не більше п’яти);

10) порядок доведення інформації щодо проведення громадських слухань до жителів територіальної громади (для випадків, коли громадські слухання проводяться за ініціативою селищного голови чи Ради). 

3. До письмового звернення, а також у процесі підготовки громадських слухань – до дня їх проведення, можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали та проєкти документів, що виносяться на слухання.

Стаття 8. Реєстрація ініціативи щодо проведення громадських слухань

1. Впродовж 3 робочих днів з моменту отримання Радою письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань відповідальна особа Ради здійснює перевірку поданих документів на відповідність вимогам цього Положення та готує проєкт розпорядження, яким селищний голова приймає одне з таких рішень:

- призначити проведення громадських слухань;

- повернути письмове звернення для усунення недоліків відповідно до частини 3 цієї статті;

- відмовити в проведенні громадських слухань відповідно до частини 5 цієї статті.

2. Про прийняте рішення в межах цього ж триденного строку повідомляють особу, уповноважену представляти ініціатора громадських слухань, у письмовій формі, зазначаючи номер реєстрації та власне рішення селищного голови щодо проведення громадських слухань, відповідно до цього Положення.

3. Письмове звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань повертається для усунення недоліків за наявності однієї або двох таких підстав:

1) не дотримано вимог до оформлення звернення, передбачені Законом України "Про звернення громадян" і статтею 7 цього Положення;

2) звернулася недостатня кількість жителів чи суб’єктів, наділених правом ініціювати слухання.

Повертати письмове звернення для усунення недоліків з інших підстав забороняється.

4. Письмове звернення допрацьовується і подається до Ради впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання особою, уповноваженою представляти ініціатора, відповідного письмового повідомлення. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, звернення залишається без розгляду. 

5. Відмовляють у проведенні громадських слухань за наявності однієї з наступних підстав:

1) запропонований предмет громадських слухань, не належить до відання місцевого самоврядування; 

2) звернувся суб’єкт, не наділений правом звертатися з ініціативою щодо проведення громадських слухань. 

Відмовляти з інших підстав забороняється.

6. Інформація про надходження письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань, а саме звернення та всі подані (відразу чи потім) матеріали, письмове повідомлення про реєстрацію ініціативи щодо проведення громадських слухань, повернення для усунення недоліків чи обґрунтована відмова, розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ “Громадські слухання”) впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання звернення, матеріалів чи підписання повідомлення, при цьому вилучаються персональні відомості про фізичну особу.

 

Розділ ІІІ. ПІДГОТОВКА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 9. Загальні питання підготовки і проведення громадських слухань

1. Підготовка громадських слухань, у тому числі вирішення організаційно-технічних питань, здійснюється ініціатором громадських слухань в тісній співпраці з відповідальною особою Ради. 

2. Всі причетні особи зобов’язані організувати підготовку громадських слухань таким чином, щоб вони відбулися в час, дату і місці, запропоновані ініціаторами громадських слухань, або в іншу дату або час, узгоджені з особою, уповноваженою представляти ініціатора громадських слухань, але не пізніше чотирнадцяти календарних днів від запропонованої дати.

3. Виконавчі органи Ради, адміністрації комунальних підприємств, установ та організацій сприяють проведенню громадських слухань і надають необхідні матеріали на прохання ініціаторів, організаційного комітету чи відповідальної особи Ради.

Стаття 10. Підготовка громадських слухань 

1. Впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання Радою належно оформленого звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань селищний голова видає розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань.

2. У розпорядженні врегульовуються такі питання:

- предмет громадських слухань;

- дата, час, місце їх проведення;

- ініціатор громадських слухань;

- посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну і якісну підготовку громадських слухань;

- особи, що запрошуються на слухання;

- заходи з підготовки слухань та календарний план їх виконання;

- створення в разі необхідності організаційного комітету з підготовки слухань;

- створення в разі необхідності експертних груп.

3. Громадські слухання призначаються, як правило, на неробочий день або неробочий час у достатньому за кількістю місць приміщенні, розташованому на території відповідної частини громади.

4. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їх ініціаторів, авторів проєктів документів (актів), які виносяться на громадські слухання, представників профільних органів Ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів і посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.

5. Розпорядження селищного голови про заходи з проведення громадських слухань оприлюднюється в порядку, передбаченому законодавством, а також розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ “Громадські слухання”) впродовж п’яти робочих днів з моменту його затвердження та у той самий строк надсилається ініціатору громадських слухань, членам організаційного комітету, експертної групи (у разі їх створення) і посадовим особам, участь яких визнана обов’язковою.

Стаття 11. Організація громадських слухань ініціаторами

Якщо впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання Радою належно оформленого письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань не прийнято відповідного розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань, громадські слухання проводяться за принципом "мовчазної згоди". Ініціатор сам визначає дату, місце та час проведення громадських слухань, здійснює необхідні підготовчі дії, про що повідомляє селищного голову та інших запрошених осіб не пізніше, ніж у тижневий термін до дня проведення. У такому випадку громадські слухання проводяться з дотриманням вимог цього Положення. 

Стаття 12. Інформування громади про проведення громадських слухань

1. Про організацію та проведення громадських слухань жителів повідомляють невідкладно з моменту прийняття посадовими особами відповідного розпорядження, але не пізніше семи календарних днів до дня їх проведення.

2. Інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали обов’язково розміщуються на офіційному вебсайті в розділі  “Громадські слухання” чи новини. Також вони можуть поширюватися в будь-яких інших засобах масової інформації, соціальних медіа, соціальних мережах, усіма доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів.

3. В інформаційному повідомленні має бути вичерпна інформація про дату, час і місце проведення громадських слухань, їх ініціатора, предмет, а також про те, де, в які дні та години жителів можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань у приміщенні Ради чи іншому пристосованому для цього приміщенні. 

4. Оголошення про дату, час, місце і предмет громадських слухань також розміщується на дошках оголошень (за наявністю).

Стаття 13. Діяльність організаційного комітету та експертних груп

1. До складу організаційного комітету входять представники ініціатора громадських слухань, депутати Ради, службовці її виконавчих органів, представники громадськості, фахівці з тематики громадських слухань, відповідальна особа Ради, інші зацікавлені особи та посадові особи, діяльність яких напряму пов’язана з предметом громадських слухань.

2. Організаційний комітет має складатися не більше ніж з 11 членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначається самим комітетом.

3. Організаційний комітет відповідає за складання проєктів підсумкових документів громадських слухань (пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо) і за підготовку матеріалів, що надаються учасникам громадських слухань перед їх початком, а також забезпечує підготовку проектів порядку денного та регламенту громадських слухань.

4. Пропозиції організаційного комітету розміщуються на офіційному вебсайті Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ “Громадські слухання”) та можуть поширюватися в засобах масової інформації.

5. За рекомендацією організаційного комітету розпорядженням селищного голови можуть бути утворені експертні групи. Вони готують експертні висновки з питань, які виносяться на громадські слухання, та доповідають по них на громадських слуханнях.

6. У разі якщо організаційний комітет не створено, його повноваження виконує відповідальна особа Ради у співпраці з ініціатором громадських слухань.

Розділ ІV. ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ 

Стаття 14. Учасники громадських слухань

1. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях. Жителі приходять на слухання вільно, відповідно до оголошення про громадські слухання. Якщо приміщення, в якому призначено проведення слухань, не може вмістити всіх бажаючих жителів, селищний голова зобов’язаний призначити додаткові слухання в порядку, передбаченому цим Положенням.

2. На громадські слухання можуть бути запрошені:

- народні депутати України;

- представники органів виконавчої влади;

- представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території територіальної громади;

- фахівці з питань, що є предметом громадських слухань;

- тощо.

Стаття 15. Реєстрація учасників громадських слухань

1. До початку громадських слухань проводиться реєстрація учасників громадських слухань. Незареєстровані особи не можуть брати участі у слуханнях з правом голосу.

2. Для реєстрації особам необхідно пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу. У списку учасників громадських слухань зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників, дата їх народження, місце реєстрації, місце роботи або рід занять, ставляться підписи зареєстрованих.

3. Жителям, що мають право голосу, під час реєстрації видають мандати для голосування.

Стаття 16. Право голосу на громадських слуханнях

1. Право голосу на громадських слуханнях мають жителі, яким виповнилось 14 років та зареєстровані в межах території територіальної громади чи її окремої частини (старостинського округу, села, мікрорайону, кварталу, вулиці, будинку (-ків) та ін.), на якій проводяться громадські слухання.

2. Решта жителів, які не проживають у межах відповідної частини території, беруть участь у громадських слуханнях з правом дорадчого голосу.

Стаття 17. Початок громадських слухань

1. Розпочинає громадські слухання ініціатор.

2. Зазначена в першій частині цієї статті особа організовує вибори головуючого громадських слухань, їх секретаря та членів лічильної комісії. Ці особи обираються з числа учасників громадських слухань відносною більшістю голосів присутніх жителів з правом голосу. Головуючим, секретарем та членами лічильної комісії не можуть бути обрані депутати Ради, посадові та службові особи місцевого самоврядування, працівники комунальних підприємств, установ, організацій; членами лічильної комісії також не можуть бути голова та секретар громадських слухань.

3. Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники громадських слухань більшістю голосів можуть висловити йому недовіру й обрати нового.

4. Секретар громадських слухань веде, підписує та передає Раді три протоколи громадських слухань у порядку, передбаченому цим Положенням.

5. Лічильна комісія встановлює присутність учасників громадських слухань, кількість осіб, що наділені правом голосу, підраховує голоси під час голосування, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, здійснює контроль за використанням мандатів для голосування.

Стаття 18. Порядок денний та регламент громадських слухань

1. Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника громадських слухань, який подає пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання заносяться (додаються) до протоколу. 

2. На початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань.

3. Регламентом визначається час, відведений для звітів, доповідей (співдоповідей), виступів, запитань і відповідей тощо. Регламент слухань має обов’язково передбачати:

1) доповіді представника ініціатора громадських слухань, запрошених для цього депутатів чи посадових осіб органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій, діяльність яких стосується предмета громадських слухань; 

2) виступи представників організаційного комітету та експертних груп (якщо вони створені), залучених фахівців; 

 3) час для запитань, виступів учасників громадських слухань і для прийняття рішення громадських слухань.

4. Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їх регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета громадських слухань.

5. Не допускаються розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень з питань, які не було внесено до порядку денного і про які не було повідомлено учасників громадських слухань за сім днів до їх проведення.

Стаття 19. Порядок проведення громадських слухань

1. Головуючий відповідно до регламенту надає по черзі слово для виступу учасникам слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному цим Положенням та регламентом слухань. 

2. Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.

3. Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог цього Положення, затвердженого порядку денного та регламенту громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.

4. У випадку порушення вимог цього Положення чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів учасників громадських слухань може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників з місця, де проводяться громадські слухання. При невиконанні рішення громадських слухань про видалення порушників до них можуть бути застосовані примусові заходи відповідно до чинного законодавства у зв’язку з порушенням порядку в громадському місці. 

5. Охорону й порядок під час проведення громадських слухань забезпечують сили поліції або добровільні громадські формування для охорони громадського порядку.

Стаття 20. Висвітлення перебігу громадських слухань

1. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, може проводяться їх відеотрансляція та аудіозапис. Протокол громадських слухань розміщується на офіційному вебсайті Ради у розділі "Громадська участь" (підрозділ “Громадські слухання”) впродовж п’яти робочих днів після громадських слухань і має бути доступним для ознайомлення впродовж не менше 3 років з моменту розміщення.

2. Кожен учасник громадських слухань має право робити аудіо-, відеозапис чи відеотрансляцію громадських слухань. 

3. Засоби масової інформації мають право вести пряму відео- чи радіотрансляцію. 

Стаття 21. Прийняття рішення 

За результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів учасників з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі. 

Розділ V. ОФОРМЛЕННЯ ТА ВРАХУВАННЯ РІШЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 22. Протокол громадських слухань

1. У ході громадських слухань складається протокол, який підписується головуючим і секретарем громадських слухань не пізніше трьох днів після їх проведення та негайно передається (надсилається) Раді разом із супровідним листом. 

2. Протокол має містити:

- дату, час і місце проведення громадських слухань;

- предмет громадських слухань;

- кількість їх учасників загалом і кількість тих, що мали право голосу;

- виклад перебігу слухань;

- пропозиції, що були висловлені в ході слухань;

- результати голосування;

- рішення громадських слухань.

До протоколу додаються списки реєстрації учасників громадських слухань, а також запитання, звернення та пропозиції, подані головуючому під час проведення громадських слухань їх учасниками в письмовій формі.

3. Протокол оформляється згідно з Додатком 3 до цього Положення у трьох примірниках. 

4. Один примірник протоколу зберігається відповідальною особою Ради. Другий примірник протоколу секретар громадських слухань передає ініціаторові не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань. Третій – вивішується для ознайомлення в місці проведення громадських слухань не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступним для ознайомлення впродовж не менше одного місяця. Крім того, сканокопія протоколу розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ “Громадські слухання”) упродовж п’яти робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступна для ознайомлення не менше як п’ять років. Списки учасників громадських слухань оприлюднюються, при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональна інформація). 

Стаття 23. Розгляд рішень громадських слухань

1. Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються на найближчому засіданні Ради та/або її виконавчого комітету (залежно від того, до кого вони скеровані) за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу. Рішення за результатами розгляду приймається шляхом поіменного голосування.

2. Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються селищним головою, керівниками виконавчих органів Ради, надавачами послуг, іншими посадовими особами, до яких вони скеровані, першочергово, але не більше як 30 календарних днів, та за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу.

      3. Органи місцевого самоврядування, їх посадові особи по кожній поданій пропозиції приймають одне з таких рішень:

1) врахувати пропозицію – в такому випадку зазначаються конкретні заходи для її реалізації, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи;

2) відхилити пропозицію – в такому випадку зазначаються причини цього рішення;

3) частково врахувати пропозицію – в такому випадку зазначаються і причини цього рішення, і заходи для реалізації частини врахованої пропозиції, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи.

Стаття 24. Оприлюднення рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб 

Рішення (акти) органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, прийняті за результатами розгляду пропозицій, викладених у протоколі громадських слухань, а також актуальна інформація про їх виконання впродовж п’яти робочих днів надсилаються ініціаторам громадських слухань, розміщуються на офіційному вебсайті Ради в розділі "Громадська участь" (підрозділ “Громадські слухання”), оприлюднюються в тому самому порядку, що й інформаційне повідомлення про проведення слухань. 

Розділ VI. ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ І СЛУЖБОВИХ ОСІБ

Стаття 25. Дії та бездіяльність службових та посадових осіб, які можна оскаржити

1. Жителі громади мають право оскаржити будь-які дії чи бездіяльність службових та посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги цього Положення, зокрема:

- безпідставне повернення письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань для усунення недоліків, нереєстрацію, невчасну реєстрацію або неправомірну відмову в реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань;

- недотримання посадовими та службовими особами встановлених строків;

невидання головою розпорядження про заходи щодо підготовки слухань;порушення вимог щодо оприлюднення інформації та документів, які стосуються ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів;

- неналежне виконання обов’язків з підготовки та організації громадських слухань;

порушення порядку проведення громадських слухань;

- неприйняття або невчасне прийняття рішення за результатами розгляду протоколу   громадських слухань;

- необґрунтовану відмову в урахуванні пропозицій громадських слухань;

- інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги чинного законодавства.

Стаття 26. Неправомочність громадських слухань

1. Громадські слухання визнаються такими, що не відбулися, в таких випадках:

1) оголошення про проведення громадських слухань поширене з порушенням вимог, передбачених статтею 12 цього Положення;

2) кількість посадових чи службових осіб органів місцевого самоврядування, виконавчих органів Ради, комунальних підприємств, установ, організацій або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань, перевищує 50 відсотків учасників слухань, які мають право голосу.

2. У випадку визнання громадських слухань такими, що не відбулися, голова може повторні громадські слухання, а рішення органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийняті на основі розгляду їх результатів підлягають скасуванню або перегляду. 
Секретар селищної ради                                                          Любов КІШКО

  

Додаток  1

до Положення про громадські слухання

                                                                                          в Меденицькій селищній

                                                                                          територіальній громаді

 

Зразок письмового звернення від жителів 

 

                 Селищному голові

        ________________________________________________

                  Жителя/-льки

         __________________________________________________________

          (прізвище, ім’я, по –батькові)

                 Проживає за адресою: 

        ________________________________________________

(адреса реєстрації із зазначенням номера контактного телефону            (електронної пошти — за наявності)

 

ЗВЕРНЕННЯ

З ІНІЦІАТИВОЮ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Відповідно до статті 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 1 Закону України "Про звернення громадян", статей 6-8 Положення про громадські слухання в Меденицькій селищній територіальній громаді", що є частиною Статуту територіальної громади, просимо:

1. Зареєструвати ініціативу щодо проведення громадських слухань (в територіальній громаді, у місті, селищі, мікрорайоні, кварталі, вулиці, будинку(-ках)) з такого предмета:______________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________

(проблема, питання, проєкт рішення та інше, що пропонується до розгляду)


2. Запросити на громадські слухання: ______________________________________________

      (прізвища та/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)

  1. Територія, на якій проводяться громадські слухання _______________________________________________________________________________
  2. Призначити слухання на ___________________________________________________

(дата, час та місце запланованих громадських слухань)

  1. Контактувати з особою, уповноваженою представляти ініціаторів _______________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові, адреса листування та номер телефону особи, уповноваженої представляти ініціатора)

  1. Утворити організаційний комітет з підготовки громадських слухань, включивши до його складу таких осіб:

1) _______________________________________________;

2).....

(список і контакти не більше 5 осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань (якщо є необхідність його створення)

7. Потреби ініціатора громадських слухань у сприянні в організації слухань: _______________________________________________________________________________

8. Надати відповідь у письмовій формі, в порядку та строки, передбачені Положенням "Про громадські слухання ", за адресою:______________________.

До звернення додаємо:

1.Список жителів, які підписали це звернення, на ____ арк. 

2. Матеріали, що стосуються предмета слухань, на ____ арк.

Дата                                                                         підпис                     

          ім’я та прізвище особи, зазначеної в заголовку

 

Список жителів, які підписали звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань з предмета: _____________________

 

№ п/п

Прізвище, ім’я, по батькові жителів 

Число, місяць і рік народження

Адреса реєстрації і контактний телефон

Особистий підпис 

1

       

...

       

25

       

                                                                                           

 

         Додаток  2

             до Положення про громадські слухання

                                                                                          в Меденицькій селищній

                                                                                          територіальній громаді

 

Зразок письмового звернення від осіб, зазначених у пункті 2 частини 1 статті 6 цього Положення

 

Офіційний бланк організації (за наявності)

 

Селищному голові

________________________________________________

________________________________________________

Юридична адреса організації (якщо не на офіційному бланку)

№_________ від ____________

 

ЗВЕРНЕННЯ

З ІНІЦІАТИВОЮ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Відповідно до статті 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 1 Закону України "Про звернення громадян", статей 6-8 Положення про громадські слухання в Меденицькій селищній територіальній громаді", просимо:

1. Зареєструвати ініціативу щодо проведення громадських слухань (загально територіальних, у місті, селищі, мікрорайоні, кварталі, вулиці (-цях), будинку(-ках)) з такого предмета:______________________________________________________________________

                          (проблема, питання, проєкт рішення та інше, що пропонується до розгляду)
 

  1. Запросити на громадські слухання: ________________________________________

      (прізвища та/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)

  1. Територія, на якій проводяться громадські слухання _______________________________________________________________________________
  2. Призначити слухання на ___________________________________________________

(дата, час та місце запланованих громадських слухань)

  1. Контактувати з особою, уповноваженою представляти ініціаторів _______________________________________________________________________________

      (прізвище, ім’я, по батькові та контакти особи, уповноваженої представляти ініціатора)

  1. Утворити організаційний комітет з підготовки громадських слухань, включивши до його складу таких осіб:

1._______________________________________________;

2)...

(прізвища, посади та контакти не більше 5 осіб, що могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань (якщо є необхідність його створення) 

7. Потреби ініціатора громадських слухань у сприянні в організації слухань: _______________________________________________________________________________

8. Надати відповідь в письмовій формі, в порядку та строки, передбачені Положенням про громадські слухання, за адресою:__________________________________________________.

До звернення додаємо:

  1. Список юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що підписали це звернення, на ____арк.;
  2. Матеріали, що стосуються предмета слухань, на ______ арк.

 

_____________________________                       _____________                   ___________________

посада особи, 

яка підписує звернення                                підпис                                                ім’я та прізвище 


 


                                                                                          Додаток  3

до Положення про громадські слухання

                                                                                          в Меденицькій селищній

                                                                                          територіальній громаді

 

 

П Р О Т О К О Л

громадських слухань ____________________________________________ 

                              (вид громадських слухань та їх предмет)

____________________________________________ 

"____"____________ 20 ____ року

Місце проведення: __________________________________

Час проведення:_____________________________________

Присутні:

Учасники громадських слухань у кількості _____ осіб (список реєстрації – у Додатку 1 до цього протоколу). 

З них наділені правом голосу _____ учасників.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії.

2. Затвердження порядку денного та регламенту слухань.

3. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

 

4. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

 

5. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання порядку денного, що обговорювалося)

 

1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії.

СЛУХАЛИ:

1. 

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

Обрати головуючим слухань: 

 

Прізвище, ім’я, по  батькові 

 

 

2. Затвердження порядку денного та регламенту слухань 

СЛУХАЛИ:

1. Про затвердження порядку денного та регламенту слухань.

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

1. Затвердити такий порядок денний громадських слухань: 

1. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

2. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

3. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

2. Затвердити такий регламент громадських слухань:

на вступне слово ініціатора громадських слухань – до ___ хвилин;

на доповідь – до ___ хвилин;

на кожну із не більше двох співдоповідей – до ___ хвилин;

відповіді на запитання після доповіді й усіх співдоповідей разом – до ___ хвилин;

на виступи експертів – до ___ хвилин;

на виступи в обговоренні – до ___ хвилин.

 

3. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання, яке порушується)

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання, яке порушується)

ВИСТУПИЛИ:

1. ___________________________________________________________________________

2. ___________________________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

4. Про ситуацію щодо __________________________________________________________.

(питання, яке порушується)

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо _______________________________________________________________________.

(питання, яке порушується)

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

5. Про ситуацію щодо ______________________________________________________________________.

(питання, яке порушується)

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо ______________________________________________________________________.

(питання, яке порушується)

ВИСТУПИЛИ:

1. ____________________________________________________________________________

2. ____________________________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________;

УХВАЛИЛИ:

Визнати ситуацію щодо ________________________________________________________

(питання, яке порушується)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

Голова слухань                         _________________________________________     _____________________ 

(прізвище та ініціали)                                  (підпис) 

 

Секретар слухань                    __________________________________    __________________

(прізвище та ініціали)                     (підпис) 

 

Додаток 1 до протоколу 

 

до Протоколу ___________ громадських слухань з предмета: ______________________________________________________________________ 

 

__________________________________________ 

 

від "___"____________20 ___ р.

 

СПИСОК

реєстрації учасників громадських слухань _______________________________________________________________________ 

вид громадських слухань та їх предмет

________________________________________________ 

 

"____"_____________ 20 __ року 

 

№ п/п

Прізвище, ім’я, 

по батькові 

Число, місяць, рік народження

Адреса реєстрації та контакти

Місце праці або рід занять

Підпис

1.

         

2.

         

         

         

 

Голова слухань _________________ ______________________________ 

Секретар слухань _________________ ______________________________ 

Додаток  4

до Статуту Меденицької селищної територіальної громади

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПУБЛІЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ В МЕДЕНИЦЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

1. Положення про публічні консультації в Меденицькій селищній територіальній громаді визначає порядок організації і проведення публічних консультацій органами та посадовими особами Меденицької селищної ради з жителями Меденицької селищної територіальної громади щодо питань місцевого значення. 

2. Публічні консультації є однією з форм участі жителів Меденицької селищної територіальної громади у місцевому самоврядуванні, які проводяться з метою забезпечення участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, надання можливості для вільного доступу до інформації про діяльність ради її виконавчих органів та посадових осіб, а також забезпечення відкритості та прозорості їхньої діяльності. 

 

     Стаття 1. Визначення термінів та загальні положення

 

1. Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1.1 заінтересована сторона – жителі Меденицької селищної територіальної громади, інститути громадянського суспільства, органи самоорганізації населення, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні кооперативи, суб’єкти господарювання та їх об’єднання, на яких вплине прийняття рішення, інші особи, прав, свобод, інтересів чи обов’язків яких стосується рішення, а також інші особи, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях;

1.2 інститут громадянського суспільства - це громадські об'єднання, професійні спілки та їх об'єднання, благодійні організації та інші непідприємницькі товариства, установи та організації - юридичні особи приватного права, легалізовані відповідно до законодавства, та місцезнаходження яких зареєстровано на території Меденицької селищної територіальної громади;

1.3 матеріали публічної консультації – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі проведення публічної консультації чи була підставою для її проведення;

1.4 предмет публічної консультації – проєкт нормативно-правового акту або питання, що виникло на етапі постановки проблеми, розроблення чи реалізації рішення спрямованого на вирішення питання місцевого значення (в тому числі на етапі обрання одного з альтернативних варіантів розв’язання проблеми) щодо якого суб'єкт проведення публічних консультацій пропонує заінтересованим сторонам надати свої пропозиції під час публічних консультацій;

1.5 програмний документ – концепція, стратегія, програма, план заходів, інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено радою або спрямовано на підготовку чи реалізацію рішення, іншого нормативно-правового акту;

1.6 пропозиції публічних консультацій – пропозиції, зауваження, коментарі, висновки, відповіді на запитання, висловлені заінтересованими сторонами під час публічних консультацій;

1.7 публічна консультація – етап постановки проблеми, розроблення чи реалізації рішення спрямованого на вирішення питання місцевого значення, у ході якого суб’єкт проведення публічної консультації збирає, опрацьовує пропозиції заінтересованих сторін щодо предмета публічної консультації, оприлюднює результати аналізу таких пропозицій та бере до уваги під час вирішення винесеного на консультації питання місцевого значення.

2. Публічні консультації мають відкритий характер. Право брати участь в публічних консультаціях мають жителі Меденицької селищної територіальної громади, які досягли чотирнадцятирічного віку, є громадянами України, що задекларували або зареєстрували місце проживання на території територіальної громади та/або виборча адреса яких віднесена до Меденицької селищної територіальної громади та/або є зареєстрованим суб’єктом ведення підприємницької діяльності на території громади.

3. Матеріали публічної консультації (у тому числі копії документів), пов’язані з ініціюванням, підготовкою, проведенням публічних консультацій, розглядом зауважень та пропозицій, а також рішення прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному веб сайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділі «Публічні консультації», а також можуть розповсюджуватися в засобах масової інформації та іншими способами відповідно до вимог цього Положення, з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів.

4. Не можуть бути предметом консультацій з громадськістю питання:

4.1. Не віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування.

4.2. Пов’язані з обранням, призначенням і звільненням посадових осіб, які належать до компетенції Меденицького селищного голови, селищної ради та її виконавчих органів.

4.3. Консультації з громадськістю не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборної агітації.

5. Результати проведення публічних консультацій беруться до уваги під час прийняття остаточного рішення суб’єктом проведення публічних консультацій і в подальшій його роботі.

 

Стаття 2. Предмет правового регулювання

 

1. Положення визначає правила проведення публічних консультацій щодо проєктів програмних документів, нормативно-правових актів (далі — проєкти актів), питань пов’язаних з розробленням, формуванням та вирішенням питань місцевого значення.

2. Визначений цим Положенням порядок не поширюються на суспільні відносини, пов’язані з:

2.1. Місцевими виборами та місцевими референдумами;

2.2. Внесенням місцевої ініціативи, проведенням громадських слухань, загальних зборів громадян відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”;

2.3. Здійсненням заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України;

2.4. Підготовкою проєкту акту:

  • індивідуальної дії; 
  • організаційно-розпорядчого характеру;
  • про утворення і діяльність консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при Раді, її виконавчих органах та посадових особах;
  • підготовку проєктів регуляторних актів відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших документів, проведення громадських обговорень щодо яких визначається законодавством;
  • підготовку проєктів актів у частині положень, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до вимог законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».

 

Стаття 3. Правове регулювання публічних консультацій

 

1. Публічні консультації проводяться відповідно до цього Положення та іншого законодавства України, яким встановлено особливості проведення публічних консультацій.

 

Стаття 4. Принципи проведення публічних консультацій

 

1. Публічні консультації на всіх етапах проводяться на основі принципів участі та відкритості, прозорості, доступності, підзвітності, дієвості, пропорційності.

2. Принцип участі та відкритості передбачає можливість участі у публічних консультаціях заінтересованих сторін на всіх етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення. Нікому не може бути відмовлено в участі в публічних консультаціях, крім випадків, передбачених законом. Ініціатори та організатори проведення публічних консультацій мають активно залучати до публічних консультацій заінтересовані сторони, враховуючи рівноправну участь осіб різної статі, різного віку, осіб з інвалідністю, представників національних меншин, осіб, які перебувають у несприятливих умовах, вразливих чи соціально відчужених осіб, інших заінтересованих сторін.

3. Принцип прозорості передбачає, що органи місцевого самоврядування  мають оприлюднювати інформацію щодо:

3.1 предмета публічних консультацій (у тому числі проєкту акту), стосовно якого проводяться публічні консультації;

3.2 форм проведення публічних консультацій;

3.3 переліку заінтересованих сторін, залучених до проведення  публічних консультацій;

3.4  результату проведених публічних консультацій.

4. Принцип доступності передбачає, що ініціаторами проведення публічних консультацій обираються зручні для заінтересованих сторін час, місце, формат, умови проведення публічних консультацій, під час підготовки матеріалів публічних консультацій забезпечується простота викладу для розуміння заінтересованими сторонами їх змісту, вживаються заходи для реалізації прав осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) на забезпечення розумним пристосуванням відповідно до індивідуальних потреб для безперешкодної участі у публічних консультаціях.

5. Принцип підзвітності передбачає обов’язковість звітування ініціаторами проведення публічних консультацій про врахування отриманих за результатами проведення публічних консультацій пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.

6. Принцип дієвості передбачає проведення публічних консультацій на тих етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення, коли заінтересовані сторони можуть впливати на формулювання проблеми, шляхи її розв’язання, основні цілі, методи реалізації, показники ефективності та відповідні положення проектів актів.

7. Принцип пропорційності передбачає, що форми проведення публічних консультацій, їх тривалість, кількість заходів у рамках публічних консультацій мають відповідати ступеню впливу проекту акту, що виступає предметом публічних консультацій.

 

Стаття 5. Ініціатори публічних консультацій

 

1. Ініціатором публічних консультацій може бути: 

1.1 Меденицька селищна рада;

1.2 постійна депутатська комісія;

1.3 селищний голова;

1.4 виконавчий комітет Меденицької селищної ради;

1.5 виконавчий орган ради;

1.6 староста (в межах старостинського округу).

2. Виконавчий комітет Меденицької селищної ради щороку складає орієнтовний план проведення публічних консультацій (далі – орієнтовний план) з урахуванням пропозицій ради, її виконавчих органів, консультативно-дорадчих органів, утворених при раді, жителів, інститутів громадянського суспільства, суб’єктів підприємницької діяльності, місцезнаходження яких зареєстровано на території територіальної громади, а також результатів проведення попередніх консультацій з громадськістю. 

Орієнтовний план оприлюднюються на офіційному веб-сайті ради до 1 лютого. Публічні консультації, які не були включені до річного плану консультацій, можуть проводитись відповідно до порядку визначеного цим положенням. 

3. Ініціатори публічних консультацій можуть ініціювати проведення публічних консультацій з питань, не включених до орієнтовного плану, шляхом подання відповідних пропозицій до загального відділу виконавчого комітету Меденицької селищної ради (далі – загальний відділ).

 

Стаття 6. Порядок ініціювання публічних консультацій

 

1. Публічні консультації організовує і проводить ініціатор у співпраці з загальним відділом.

2. Для проведення консультацій з громадськістю ініціатор зобов’язаний подати до загального відділу:

2.1. Звернення про проведення консультацій з громадськістю, яке повинне містити консультаційний документ.

2.2. Перелік фізичних та юридичних осіб, яких рекомендовано проінформувати про проведення консультацій з громадськістю.

2.3. Інші інформаційно-аналітичні матеріали (за наявності).

3. Консультаційний документ містить:

1) найменування ініціатора проведення публічних консультацій;

2) опис проблеми, яка потребує розв’язання та альтернативні варіанти її розв’язання, обґрунтування варіанта, який пропонується обрати;

3) перелік заінтересованих сторін та інформацію про можливий вплив на них у разі прийняття відповідного рішення;

4) перелік пропонованих форм та строків проведення публічних консультацій, а також час та місце їх проведення (у разі проведення публічних консультацій у формі публічного обговорення);

5) електронну (поштову) адресу або посилання на онлайн-платформу для електронних консультацій, де може здійснюватись проведення публічних консультацій, інформацію про строк і порядок подання пропозицій;

6) відповідальний орган та прізвище, ім’я уповноваженої особи або назву органу суб’єкта проведення публічних консультацій, відповідальної за проведення консультацій, контактну інформацію;

7) строк і спосіб оприлюднення звіту про проведення публічних консультацій.

4. Консультаційний документ також може містити запитання, відповіді на які дають змогу, зокрема, з’ясувати ставлення заінтересованих сторін до пропонованих (альтернативних) варіантів вирішення питань щодо проекту акту органу місцевого самоврядування на інтереси заінтересованих сторін, а також зібрати інформацію, необхідну для визначення інших можливих варіантів розв’язання проблеми.

5. У разі проведення публічних консультацій на етапі розроблення проекту акту до консультаційного документа додається проект акту (у разі його наявності) та можуть додаватися документи, інші матеріали, що є підставою для розробки такого проекту акту.

6. Загальний відділ впродовж 5 робочих днів з дня надходження повідомлення про ініціювання консультацій з громадськістю перевіряє його на відповідність вимогам цього Положення та приймає рішення:

- про початок проведення консультацій з громадськістю;

- про відмову у проведенні консультацій – у разі, коли повідомлення та матеріали консультацій з громадськістю не відповідають вимогам цього Положення.

7.  Впродовж 3 робочих днів з дня прийняття рішення про проведення консультацій з громадськістю загальний відділ готує та розміщує відповідне повідомлення та консультаційний документ на офіційному вебсайті Меденицької селищної ради. 

 

Стаття 7. Права та обов’язки заінтересованих сторін

 

1. Заінтересовані сторони під час проведення публічних консультацій мають право:

1.1 отримувати від ініціаторів проведення публічних консультацій інформацію, необхідну для участі в публічних консультаціях (матеріали публічних консультацій, визначені статтею 6 цього Положення), крім інформації з обмеженим доступом, а також звіт за результатами проведення публічних консультацій;

 1.2 подавати пропозиції щодо предмета публічних консультацій відповідно до вимог цього Положення.

 

Стаття 8. Організація та порядок проведення публічних консультацій

 

1. Загальний відділ організовує та проводить відповідні консультації у такому порядку:

1.1 оприлюднює консультаційний документ на офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації»;

1.2 забезпечує належне інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій;

1.3 організовує та проводить заходи в рамках публічних консультацій;

1.4 оприлюднює пропозиції, отримані під час публічних консультацій, на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації»;

1.5 складає та оприлюднює звіт про результати проведення публічних консультацій, доопрацьований проект акту (за наявності) на офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації».

2. Ініціатор проведення публічних консультацій бере участь у всій діяльності, пов'язаній із організацією та проведенням публічних консультацій, зокрема: 

2.1 проведення публічних консультацій;

2.2 бере участь  в організації та проведенні заходів в рамках публічних консультацій;

2.3 аналізує пропозиції, отримані під час публічних консультацій;

2.4 готує звіт за результатами проведених консультацій та інформацію про врахування пропозицій, доопрацьовує відповідні  проекти актів (за наявності). 

3. Проведення публічних консультацій розпочинається з дня оприлюднення повідомлення та консультаційного документа на офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації». 

4. Термін та формат проведення консультацій з громадськістю визначає загальний відділ спільно із ініціатором, проте термін проведення консультацій не може бути меншим ніж 14 та більшим ніж 60 календарних днів.

5. Матеріали публічних консультацій зберігаються на офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не менше ніж п’ять років з дня завершення проведення публічних консультацій.

6. Публічні консультації не проводяться менше ніж за 15 днів до початку виборчого процесу чергових, позачергових або повторних виборів влади будь-якого рівня та під час виборчого процесу таких виборів.

7. З метою інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій та для взаємодії з жителями та інститутами громадянського суспільства загальний відділ веде інформаційну базу заінтересованих сторін, яка формується також і за зверненнями заінтересованих сторін шляхом надсилання на поштову адресу або електронну адресу листа з проханням включити до інформаційної бази заінтересованих сторін чи через реєстрацію в особовому кабінеті на онлайн-платформі для електронних консультацій. 

 

Стаття 9. Форми проведення публічних консультацій

 

1. Публічні консультації можуть проводитись у таких формах:

1.1 електронних консультацій шляхом оприлюднення консультаційного документа щодо предмета консультацій на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» та/або онлайн платформах електронних консультацій;

1.2 адресних консультацій шляхом надсилання заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення опитування, анкетування;

1.3 публічного обговорення шляхом проведення публічних заходів (засідань у формі «круглих столів», слухань, конференцій, фокус-груп, зустрічей, інтернет-, відеоконференцій тощо).

2. Публічні консультації можуть проводитися в одній чи одночасно в різних формах. 

 

      Стаття 10. Особливості електронних консультацій

 

1. Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо всіх проектів нормативно-правових актів Ради та її виконавчих органів, з можливістю заінтересованим особам надати пропозиції до проєкту акту вцілому, так і до окремих її частин.

2. Заінтересовані сторони, які беруть участь в електронних консультаціях, надсилають пропозиції на електронну адресу, зазначену в консультаційному документі та повідомленні, або розміщують їх у формі електронних коментарів, або надають відповіді на запитання (опитування) на офіційному вебсайті Ради чи на онлайн-платформі для електронних консультацій. 

Електронні консультації формату запитання (опитування) можуть мати як просту форму (певна кількості питань із закритим переліком варіантів відповідей, опитувальник з одним варіантом відповіді, з декількома варіантами відповіді) так і складну форму (опитувальник з можливістю редагуванням відповідей; з налаштуванням діапазону балів оцінки або рейтингування). 

3. Під час проведення електронних консультацій враховуються строки та порядок оприлюднення проектів нормативно-правових актів, визначені Законами України "Про доступ до публічної інформації".

4. Не підлягають оприлюдненню, розгляду та видаляються відповіді на запитання чи коментарі, які містять заклики, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, анонімні пропозиції, а також ті, що містять ненормативну лексику та які не стосуються питання, щодо якого проводяться електронні консультації.

 

Стаття 11. Особливості адресних консультацій

 

1. Адресні консультації проводяться додатково до електронних консультацій за рішенням ініціатора проведення публічних консультацій для з’ясування позиції заінтересованих сторін щодо предмета публічних консультацій, зокрема у частині впливу на інтереси таких сторін. Ініціатор та загальний відділ забезпечує надсилання визначеним ним заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення з ними опитування, анкетування.

2. Заінтересовані сторони надають пропозиції у строки та спосіб, визначені у повідомленні про проведення публічних консультацій. 

3. Письмові пропозиції щодо питання, яке виноситься на консультації з громадськістю подаються поштою, через Центр надання адміністративних послуг або надсилаються поштою на адресу Меденицької селищної ради.

 

Стаття 12. Особливості публічного обговорення

 

1. Публічне обговорення передбачає:

1.1 оприлюднення загальним відділом на офіційному вебсайті Ради не пізніше ніж за три робочих дні до дати проведення публічного обговорення інформації про дату та місце його проведення з посиланням на оприлюднений консультаційний документ;

1.2 інформування заінтересованих сторін про проведення публічного обговорення (зокрема шляхом розсилання визначеним заінтересованим сторонам запрошення взяти участь у публічному обговоренні; поширення інформації у засобах масової інформації, соціальних мережах, публічних місцях, на дошках оголошення тощо);

1.3 проведення публічних заходів, зокрема і онлайн;

1.4 фіксацію пропозицій, висловлених під час публічних заходів. 

2. Проведення консультацій з громадськістю у форматі публічного обговорення є обов’язковим перед прийняттям Меденицькою селищною радою або її виконавчим комітетом рішень з питань, які:

2.1 мають важливе значення для територіальної громади, як наприклад: концепція, стратегія, цільова (галузева) програма, проєкт місцевого бюджету, статут територіальної громади, чи інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено законом або спрямовано на підготовку чи реалізацію нормативного акту;

2.2 стосуються питань місцевої підтримки та розвитку для громадських об’єднань, професійних спілок або їх об’єднань, творчих спілок або їх об’єднань, благодійних, релігійних організацій, асоціацій органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення, інших непідприємницьких товариств, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, організацій роботодавців, їх об’єднань, саморегулівних організацій;

2.3 впливають на стан навколишнього природного середовища, екологічну, біологічну безпеку;

2.4 стосуються символіки та топоніміки територіальної громади;

2.5 потребують такого обговорення в інших випадках за рішенням органів місцевого самоврядування.

 

Стаття 13. Подання пропозицій заінтересованими сторонами

1. Фізичні особи під час подання пропозицій вказують свої прізвище, ім’я, по батькові, контактну інформацію (електронну адресу, засоби телефонного зв’язку). Юридичні особи вказують власне найменування, місцезнаходження, код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, дані контактної особи.

2. Пропозиції заінтересованих сторін, отримані під час проведення публічних консультацій у різних формах, із зазначенням найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи, які подали пропозиції, оприлюднюються на офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження. Оприлюднення персональних даних фізичних осіб здійснюється з урахуванням вимог Закону України “Про захист персональних даних” та у формі відкритих даних. 

У разі, якщо збір пропозицій проводиться на онлайн платформі електронних консультацій, окремому оприлюдненню на офіційному вебсайті ради вони не підлягають. 

3. Пропозиції, що надійшли під час публічних консультацій, вивчаються та аналізуються ініціатором проведення публічних консультацій.

4. На розгляд пропозицій, що надійшли під час публічних консультацій, не поширюються вимоги Закону України “Про звернення громадян”. Індивідуальні відповіді щодо результатів розгляду пропозицій не надаються та не надсилаються заінтересованим сторонам публічних консультацій.

5. У разі проведення публічних консультацій шляхом надання відповідей на запитання такі відповіді оприлюднюються у формі відкритих даних з урахуванням вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

 

Стаття 14. Умови розробки та прийняття проекту акту без проведення публічних консультацій

 

1. У терміновому порядку за умови дотримання вимог частини другої цієї статті може розроблятися та прийматися без проведення публічних консультацій проект акту з:

1) питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків;

2) іншого питання, пов’язаного з необхідністю запобігання виникненню та ліквідації загроз життю, здоров’ю, свободі, безпеці людини.

2. Інформація щодо необхідності прийняття проекту акту без проведення публічних консультацій з відповідним обґрунтуванням, а також текст прийнятого акту оприлюднюються у день прийняття такого акту шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб сайті Ради, що є розробником проекту акту.

 

Стаття 15. Наслідки порушення порядку проведення публічних консультацій або їх не проведення

 

1. Розгляд та прийняття проектів актів (крім випадків, визначених статтею 14 цього Положення), щодо яких не було проведено публічних консультацій, відкладається до завершення проведення таких консультацій.

2. Прийняття акту без проведення публічних консультацій (крім випадків, визначених статтею 14 цього Положення), порушення встановленого цим Положенням порядку проведення публічних консультацій можуть бути підставою для його скасування або визнання його нечинним судом.

 

Стаття 16. Звіт за результатами проведення публічних консультацій

 

1. У 5-денний строк після закінчення консультацій з громадськістю усі пропозиції надсилаються ініціатору для їх розгляду. Ініціатор консультацій самостійно розглядає подані пропозиції відповідно до своїх повноважень. 

2. За результатами публічних консультацій ініціатор проведення публічних консультацій готує звіт, у якому зазначаються:

1) найменування ініціатора проведення публічних консультацій;

2) предмет публічних консультацій;

3) найменування юридичних осіб, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, які взяли участь у публічних консультаціях;

4)  інформація про заходи, проведені в рамках публічних консультацій;

5) узагальнена інформація про пропозиції, що надійшли впродовж проведення публічних консультацій за результатами цих консультацій;

6) узагальнена інформація про врахування або відхилення пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.

3. Ініціатор проведення публічних консультацій надсилає звіт загальному відділу для оприлюднення на офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не пізніше 30 робочих днів після дня завершення публічних консультацій.

4. У разі включення до порядку денного пленарного засідання селищної ради чи засідання виконавчого комітету питання, яке було предметом консультацій з громадськістю, до матеріалів, які готуються на засідання відповідного органу, обов’язково повинна бути долучена інформація про результати розгляду пропозицій, за що відповідає загальний відділ.

5. Забороняється прийняття рішення щодо питання, яке було предметом консультацій з громадськістю, до публікації результатів розгляду пропозицій на офіційному вебсайті Меденицької селищної ради. 

 

Стаття 17. Прикінцеві положення

 

1. Питання щодо проведення консультацій з громадськістю, не врегульовані цим Положенням, регулюються відповідно до законодавства України.

2. Особи, винні у порушенні норм цього Положення несуть відповідальність, встановлену законодавством України.


 

 

Секретар селищної  ради                                                         Любов КІШКО

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                        

 

 

 

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь