Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою — алгоритм дій
Гарантійні зобов’язання
Я правило вироби мають гарантійний строк експлуатації від одного до двох років. Гарантійний строк може бути і більшим. Протягом цього періоду постачальник/виробник зобов’язаний виконувати гарантійний супровід та ремонт виробу. Гарантійний строк експлуатації виробу вказаний в інструкції щодо його застосування, яка видається разом з виробом.
У 2024-му на протезування держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень.
Це дозволило майже 108 тисячам українцям отримати більш як 416 тисяч засобів реабілітації. Зокрема, у _ області видали _ засобів для _ людей.
Уся актуальна інформація про державну програму протезування зібрана на одному ресурсі — онлайн-платформі, яку запустили @Міністерство соціальної політики України та @Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Відвідайте її за посиланням protez.msp.gov.ua
Можливість компенсації
За бажанням людина може самостійно придбати ДЗР, призначений їй відповідно до показань, навіть якщо він виготовлений за кордоном, та отримати компенсацію в межах граничної ціни на відповідний засіб реабілітації. Для цього необхідно звернутися до територіального відділення Фонду та надати правильно оформлений розрахунковий документ, що підтверджує придбання виробу. Розрахунковими документами є оригінали касово-прибуткових ордерів, фіскальних чеків, платіжних інструкцій, квитанцій про сплату.
Рекомендації
Протези верхніх та нижніх кінцівок потребують постійного догляду, регулярного технічного обслуговування та налаштування, тому протезуватися рекомендується ближче до постійного місця проживання, щоб мати постійний контакт зі своїм протезистом. Це допоможе людині в найкоротший термін та якнайкраще підлаштувати протезний виріб під себе. Не підписуйте акт виконаних робіт, поки допоміжний засіб реабілітації не буде зручним для вас. Контакти Для детальної інформації звертайтеся до місцевих органів соціального захисту населення, ЦНАПів або територіальних відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Засоби реабілітації безоплатно
Що таке допоміжні засоби реабілітації (ДЗР)?
Протезно-ортопедичні вироби: протези верхніх та нижніх кінцівок, ортези на хребет, ортези на верхні та нижні кінцівки, ортопедичне взуття. Спеціальні засоби для самообслуговування та догляду: протипролежневі подушки, чохли, крісла-стільці з гігієнічним отвором, сидіння для ванни, сидіння для душу, східці, підставки для ванни. Допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому: палиці, в тому числі білі тростини, милиці (ліктьові, пахові, з опорою на передпліччя), ходунки-рамки, ходунки на колесах, кошики (стільці) для перенесення. Засоби для пересування: різні типи крісел колісних (крісла-каталки, низькоактивні, середньоактивні, активні, багатофункціональні, дорожні, з електроприводом, електроскутери, дошки для пересування, триколісні велосипеди), підйомники пересувні та стаціонарні.
Меблі та оснащення: столи (робочі, приліжкові, столи-парти), стійки (похилі, стійки-парти), вертикалізатори, меблі для сидіння (стільці, табурети), ліжка з механічним або електричним приводом, матраци протипролежневі, стінки шведські, поручні для ванної кімнати. Спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією: мобільні телефони, планшети, годинники (механічні, електронні), світові сигналізатори, диктофони, аудіоплеєри.